Oko uchitavanje INI

Započeo Befidezz, Maj 03, 2020, 01:31:02 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning): Pa kako sho vidov String i Float u INI mozhe da se upotrebi samo pri zatvaranje na fajlot(INI_String pokazhuva error, a INI_Float pokazhuva warning), me interesira dali pri vchituvanje na fajlot ako se vchita kako INI_Int, posle koga kje se zatvori kako INI_WriteString  kje bide kako tekst zachuvan (INI_Float kako decimalen) ili kako nerazbirlivi broevi.
Dio skripte: //
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log): //
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem): //

Ne razumem bas jezik da li je Makedonski?
Ali sve u svemu float ti uopsteno za decimalne cifre.
Ne razumem se bas oko YINI ali float je decimala kao sto sam rekao nadam se da sam ikako pomogao :)
PAWN DEVELOPER - 2016

KAD JE NAJTEZE BUDI CVRST KAO CELIK
I SJAJI KAO NAJSKUPLJI DIJAMANT

VER MONT COMMUNITY

Kontakti:
FB: https://www.facebook.com/zmajko.youtube
IG: https://www.instagram.com/zmajkobrate

Citat: ZmajkoPawno poslato Maj 03, 2020, 02:21:32 PRE PODNE
Ne razumem bas jezik da li je Makedonski?
Ali sve u svemu float ti uopsteno za decimalne cifre.
Ne razumem se bas oko YINI ali float je decimala kao sto sam rekao nadam se da sam ikako pomogao :)
Kako sam video String and Float u INI-u mogu se koristiti samo za zatvaranje datoteke (Kada pokušavam otvoriti INI_String, pokazuje mi grešku i upozorava INI_Float), pa me zanima kako učitati neki entitet upisan kao String i moram da ga čuvam kao String, na primer, imam entitet OffZatvorAdministrator koji ako se učitava kao Int i kad preuzme vrednost, neće reći od koga je administrator zatvoren, a za decimalno korišćenje sa Float-om treba mi kada učitavam koordinate gašenja za korišćenje da odvede igrača do mesta gde je isključen i ako te brojeve učita kao Int posle zareza će biti uzeti u broju, a igrač će imati sasvim drugačiji početne lokacije.

Prevedeno od Google Translate, se nadevam kje pomogne za razbirlivost.

Za ucitavanje stringova:

[pawn]INI_String("StaPiseUINIFajlu", VrednostIzEnuma, 45);[/pawn]

Pisanje stringova:

[pawn]INI_WriteString(File,"StaPiseUINIFajlu", VrednostIzEnuma);[/pawn]

Unutar enuma:

[pawn]VrednostIzEnuma[MAX_PLAYER_NAME], // U slucaju da stavljas Ime nekog igraca[/pawn]