Reinstalacija windowsa

Započeo dino12, Mart 18, 2020, 11:10:06 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pitanje: Jel mi laptopu može išta biti ako sa windows 10 reinstaliram na windows 7. Razlog je taj što mi se na usb nesto neće skinuti windows 10 i ti već dva puta, a vidio sam negdje da znaju ljudi napisati kao da se može "spržiti" komp. Pa me to jako muci jer ne bih da mi se pokvari laptop prelaskom sa win 7 na win 10.

Slobodno radi neće ti ništa bit

Slobodno, nece ti nista biti. Problem je taj sto je support za Windows 7 prestao, tako da je veca mogucnost da se zarazis od nekog sranja ako nisi dovoljno pazljiv. Ali ono, bez problema mozes da ga dignes, samo sto nije preporucljivo zbog toga.

Mozda da probas sa linuxom? :D

Citat: V01D poslato Mart 18, 2020, 11:35:23 PRE PODNE
Slobodno, nece ti nista biti. Problem je taj sto je support za Windows 7 prestao, tako da je veca mogucnost da se zarazis od nekog sranja ako nisi dovoljno pazljiv. Ali ono, bez problema mozes da ga dignes, samo sto nije preporucljivo zbog toga.

Mozda da probas sa linuxom? :D

Odakle mi preporucas da skinem windows 7, neki tut na yt pa link ili nesto?


Citat: V01D poslato Mart 18, 2020, 11:35:23 PRE PODNE
Slobodno, nece ti nista biti. Problem je taj sto je support za Windows 7 prestao, tako da je veca mogucnost da se zarazis od nekog sranja ako nisi dovoljno pazljiv. Ali ono, bez problema mozes da ga dignes, samo sto nije preporucljivo zbog toga.

Mozda da probas sa linuxom? :D
Meni je taj "bloatware" ej ke aj windows "defender" ugasen na laptopu (koristim Manjaro inace).

Razlog?
Ako skines virus u 2020oj godini - skoci sa mosta i sta da ti kazem vise...
Bez bilo kakvog skeniranja fajlova je sve brze i jednostavnije, no false detections kao sto wd to radi u 99.99% slucajeva...

https://github.com/Sycnex/Windows10Debloater

Citat: i.sam.znas poslato Mart 19, 2020, 13:36:13 POSLE PODNE
Meni je taj "bloatware" ej ke aj windows "defender" ugasen na laptopu (koristim Manjaro inace).

Iskreno, nije mi nista jasno sta si ti sad tu napisao ?

Razlog?
Ako skines virus u 2020oj godini - skoci sa mosta i sta da ti kazem vise...
Bez bilo kakvog skeniranja fajlova je sve brze i jednostavnije, no false detections kao sto wd to radi u 99.99% slucajeva...

https://github.com/Sycnex/Windows10Debloater

Napisao sam da ti Anti virus ne treba u 2020oj godini, nisi glup toliko da skines virus, zar ne? ili kupi offical verzije programa ili koristi TPB linkove koji su sigurni (da ima virus i 5000 seedera je tesko ;)) i nema virusa niti AntiVirusa koji usporava PC u tri lepe

Nece biti nista , ja sam jedan dan presao sa 7 na 10 nije mi se svidela , navikao na 7 i sledeci dan se vratio bez problema na 7 :)

Citat: #THEV1NNACHA_ poslato Mart 19, 2020, 13:46:46 POSLE PODNE
Nece biti nista , ja sam jedan dan presao sa 7 na 10 nije mi se svidela , navikao na 7 i sledeci dan se vratio bez problema na 7 :)

Ali ja planiram skinuti win 7 pa skinuti program sa microsoftove stranice i onda cu update sa 7 na win 10, ima vise razloga zasto to radim (jedan od razloga je zato sto mi se nece skinuti win 10 na stik, nmp. zasto) pa hoce li biti kakvih problema onda?
Poslednja Izmena: Mart 19, 2020, 13:51:35 POSLE PODNE od dino12


Citat: #THEV1NNACHA_ poslato Mart 19, 2020, 13:51:15 POSLE PODNE
Pa koliko ti je usb gigabajta?

Usb kad sam skidao win 10 mi je bio 8GB i taj stik mi je nesto se pokidao, "umro" i onda sad imam samo od 4GB na kojeg cu skinuti win 7

Citat: dino12 poslato Mart 19, 2020, 13:53:08 POSLE PODNE
Usb kad sam skidao win 10 mi je bio 8GB i taj stik mi je nesto se pokidao, "umro" i onda sad imam samo od 4GB na kojeg cu skinuti win 7
Za instalaciju 10 moras imati 8GB usb i probaj da ukoliko ne moze da se instalira da bude skroz prazan i menjaj usb kroz druge portove mozda ti neki port ne valja :) ja imam od 8 ili 16 i svaki put do sada mi je radilo normalno :)

druže ko da boga dižeš a ne jebeni sistem