Errori i Warning poruke

Započeo sparrowww.aMx, Jun 18, 2018, 23:41:32 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

- expected token: token, but found token - Na liniji gdje je izabuje problem potreban token je izostavljen.

- illegal function or declaration - Kompaljer očekuje deklaraciju globalne varijable ili funkcije na trenutnom mjestu, ali ne može interpretirati kao takvu.

- invalid outside functions - Uputa ili izjava nevažeća je na globalnoj razini izjave vrijede samo ako se koriste unutar funkcija.

- symbol already defined - Simbol je već definisan negdje

- invalid expression, assumed zero - Kompaljer nije mogao da protumači izraz

- duplicate “case” label (value value) - Prethodna oznakaa na popisu izjave procjenjuje se na istu vrijednost.

- too many function arguments - Maksimalni broj argumenata funkcije trenutno je ograničen na 64.

- cannot read from file: "ime tog fajla" - Kompajler ne može pronaći navedenu datoteku ili nema pristup toj datoteci.

- unknown directive - Simbol "#" prvo se pojavljuje na retku, ali nije navedena važeća direktiva.

- invalid function call, not a valid address - Simbol nije funkcija !!

- no entry point (no public functions) - Fajl ne sadrži glavnu funkciju ili nikakvu javnu funkciju skupljena datoteka dakle nema polaznu točku za izvršenje.

- invalid symbol name - Simbol može početi s slovom, podcrtkom ili znakom ("@"), a može biti praćeno nizom slova, znakova podvlake i znakova "@".

- no matching “#if...” - Postoji smjernica #else ili #endif, ali nije pronaÄ'ena odgovarajuća direktiva #if.

- array must be indexed (variable name) - Polje kao cjelina ne može se koristiti u izrazu; morate navesti element polja izmeÄ'u kvadratnih zagrada to jest --> [ ]
2k18 - Underworld Developer
2k22 - RedRose Developer / Mapper

Mogao si da postavis primer za svaki error ili warning,da olaksam pocetnicima ;)

posluzit ce pocetnicima,postavi primjer kao sto rece gospodin iznad mene :D


Citat: omcho poslato Jun 19, 2018, 02:26:29 PRE PODNE
inc good
Hvala ;)

Citat: #TheV1nny_ poslato Jun 19, 2018, 00:10:22 PRE PODNE
Mogao si da postavis primer za svaki error ili warning,da olaksam pocetnicima ;)
Uredu dodati ću primjere ;)

Citat: Stifler ãƒ,, poslato Jun 19, 2018, 02:13:58 PRE PODNE
posluzit ce pocetnicima,postavi primjer kao sto rece gospodin iznad mene :D
Uskoro ću edit pa dodat primjere ;)
Poslednja Izmena: Jun 19, 2018, 03:31:04 PRE PODNE od sparrowww.aMx
2k18 - Underworld Developer
2k22 - RedRose Developer / Mapper


2k18 - Underworld Developer
2k22 - RedRose Developer / Mapper

Korisno pocetnicima  :)
Hejtanje u krvi!

Citat: .белић poslato Jun 19, 2018, 17:44:25 POSLE PODNE
Korisno pocetnicima  :)
Za njih sam ovo i postavio :)
2k18 - Underworld Developer
2k22 - RedRose Developer / Mapper


Korisno, čak i ja zaboravim za šta je koji nekad, nemam error/warning često. ;D

Citat: muma. poslato Jul 13, 2018, 15:05:24 POSLE PODNE
Korisno, čak i ja zaboravim za šta je koji nekad, nemam error/warning često. ;D
Hvala, uskoro cu v2 postaviti još warninga/errora valjda ce i on nekome posluze :)
2k18 - Underworld Developer
2k22 - RedRose Developer / Mapper

Citat: #TheV1nny_ poslato Jun 19, 2018, 00:10:22 PRE PODNE
Mogao si da postavis primer za svaki error ili warning,da olaksam pocetnicima ;)
Kao sto rece covjek, za svaki erro stavi primjer sluzice svima Xxd