Gorivo, GPS , KM traveled

Započeo [BW] Ceo, Septembar 13, 2018, 13:17:32 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning): Kako da dodadam GPS, Gorivo i KM traveled na moj Speedometer?
Dio skripte: https://pastebin.com/7brfjaZb
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log)://
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem): //

Što točno predstavlja ovaj pastebin kod?Što točno ne radi na njemu?


Ali za oko mi je zapeo jedan dio koda:

[pawn]        for(new i = 0; i<MAX_PLAYERS; i++)
        {
            if(IsPlayerConnected(playerid))
            {
                GetVehicleHealth(GetPlayerVehicleID(i), health);
            }
        }
[/pawn]

Ajde što mi je sami kod nejasan i ne znam što se s njim želiš postići,tj ne vidim nikakvu logiku u njemu,na stranu to.Ali dodati for petlju u onplayerupdate je najveća glupost koju sam vidio na ovom forumu..
For petlja za sve igrače na serveru,i onda provjeravaÅ¡ da li je online igrač za kojeg se pozvala funkcija onplayerupdate(a nemoguće je da se pozove za offline igrača) i onda ako je online uzimaÅ¡ od svih igrača vehicle health i onda ga prikazujeÅ¡ na TDu  :-[ (A svakako bi ti prikazalo health od zadnjeg ID-a)

Umjesto toga bi bilo dovoljno samo ovo
[pawn]                GetVehicleHealth(GetPlayerVehicleID(playerid), health);
[/pawn]

TakoÄ'er jako velika glupost je provjeravati na onplayerupdate da li je igrač u vozilu i onda ako nije sklonit mu TDove.To se radi na samo kada igrač napusti vozilo.U ovom slučaju će se igraču koji nije u vozilu par puta po sekundi sklanjat TDovi koji mu nisu ni prikazani.

Osim toga nema smisla ni:
[pawn]        new estr2[16];
        format(estr2,16,"%s", Vozila[GetVehicleModel(GetPlayerVehicleID(playerid)) - 400]);
        TextDrawSetString(vehname[playerid], estr2);
[/pawn]

Par puta u sekundi će se njemu prikazivati ime vozila koje je uvijek isto.To se može uraditi kada igrač uÄ'e u vozilo,sasvim dovoljno.

Citat: [BW] Ceo poslato Septembar 13, 2018, 13:17:32 POSLE PODNE
Problem(error/warning): Kako da dodadam GPS, Gorivo i KM traveled na moj Speedometer?
Dio skripte: https://pastebin.com/7brfjaZb
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log)://
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem): //
Dodji PP da to brzo resimo xD ?

Citat: Timur Script poslato Septembar 15, 2018, 12:06:54 POSLE PODNE
Dodji PP da to brzo resimo xD ?

A zašto PP kada ovdje možeš da mu ponudiš fix tako da i drugi imaju, a ne da mu pošalješ kopiju iz nekoga moda.