/lp

Započeo Fojnica, Januar 05, 2018, 19:40:51 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Detaljan opis problema:Pa igrači mi mogu svaki sekund slati pitanja na /lp. ali me smori, pa može li ikako da stavim na 3 minute, ja to nigdje ne vidim u skripti.
Dio skripte:[pawn]YCMD:lp( playerid, params[], help )
{

   if( PlayerInfo[ playerid ][ xAdmin ] >= 1 ) {

      strdel( DialogStrgEx, 0, sizeof( DialogStrgEx ) );
      for( new i = 1; i < MAX_ASKQS; i++ ) {
         format( DialogStrgEx, sizeof( DialogStrgEx ), "%sPitanje %d - %s(%d)\n", DialogStrgEx, i, adMaskqList[ i ][ askqOwner ], adMaskqList[ i ][ askqID ] );
      }
      SPD( playerid, 424, DSL, "Lista pitanja", DialogStrgEx, "Odaberi", "Odustani" );
   }
   else if( PlayerInfo[ playerid ][ xGM ] >= 1 ) {
       strdel( DialogStrgEx, 0, sizeof( DialogStrgEx ) );
      for( new i = 1; i < MAX_ASKQS; i++ ) {
         format( DialogStrgEx, sizeof( DialogStrgEx ), "%sPitanje %d - %s(%d)\n", DialogStrgEx, i, GMaskqList[ i ][ askqOwnerA ], GMaskqList[ i ][ askqIDA ] );
      }
      SPD( playerid, 8372, DSL, "Lista pitanja", DialogStrgEx, "Odaberi", "Odustani" );
   }
   else return SCM( playerid, -1, "Niste u mogucnosti koristiti ovu komandu." );
    return 1;
}[/pawn]
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno)://
• Sve sam u stanju da pustim da ide
Nisam od onih što svima se svide. •

prvo deklariraj niz

[pawn]new lastUsage[MAX_PLAYERS];[/pawn]

zatim u komandu dodaj:

[pawn]
if (gettime() - lastUsage[playerid] < 180) return SendClientMessage(playerid, -1, "wait 3 minutes...");
lastUsage[playerid] = gettime();
[/pawn]

180 su sekunde 60 * 3 = 180 - 3 minute
Software Developer

pa stavis provjeru novu kad posalje da je true i na timer false nakon 5 min .. i provjera ako je poslo da mu da return poruku da saceka 5 min
CroHerze Skripter

Citat: Savana poslato Januar 05, 2018, 19:47:43 POSLE PODNE
pa stavis provjeru novu kad posalje da je true i na timer false nakon 5 min .. i provjera ako je poslo da mu da return poruku da saceka 5 min

bezpotrebno traćenje memorije
Software Developer

FIXANO!
HVALA @Ino42O !
• Sve sam u stanju da pustim da ide
Nisam od onih što svima se svide. •