Laptop - Pomoc

Započeo anderson87, Novembar 16, 2017, 21:21:21 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Kao sto vidite u naslovu potrebna mi je pomoc oko laptopa. O cemu se radi danas oko 1 sat spakujem ja laptop trebam ga ponjeti u skolu da odradimo jednu prezentaciju ali radio je bez problema ikakvih . Problem je nastao kada sam dosao u skolu ukljucio ga na punjac i upalio ga naravno sve je pocelo normalno ali nakon nekih 10ak sec laptop se ugasi pa se ponovo sam upali i sve tako. Ako je neko imao problem slican mom neka mi napise do cega je bilo jer kontam sam da ga popravim jer ako odnesem na servis danas su ljudi postali bezobrazni pokradu dijelove samo tako a naravno u njemu su sve jako dobre komponente. Laptop je HP Compaq Presario CQ60 malo starije kuciste ali je unutra masina  :)
• G A M E M O D E •
• F I L T E R S C R I P T •
• T U T O R I A L •


Citat
You are what you believe yoursefl to be.

Izvadi pa ponovo stavi ram to se desava u 80% slucajeva kod laptopa sa tim problemom..
A moze biti i do baterije.. da je neka zica slabo zalemljena i tako to..

Al ipak provjeri prvo ram :)

TIIIIIRRRRRRUUUUUU RIIIIIIIIIIIIIIIII RUUUUUUUUUUUUU

Citat: ŦΛЯΞ poslato Novembar 16, 2017, 21:32:48 POSLE PODNE
Izvadi pa ponovo stavi ram to se desava u 80% slucajeva kod laptopa sa tim problemom..
A moze biti i do baterije.. da je neka zica slabo zalemljena i tako to..

Al ipak provjeri prvo ram :)
Baterija je sjebana ali na punjacu je extra radio
• G A M E M O D E •
• F I L T E R S C R I P T •
• T U T O R I A L •


Citat
You are what you believe yoursefl to be.

Izvadio sam ram i ponovo vratio ista stvar se desava
• G A M E M O D E •
• F I L T E R S C R I P T •
• T U T O R I A L •


Citat
You are what you believe yoursefl to be.

Mozda ti se baterija pomijera ?

TIIIIIRRRRRRUUUUUU RIIIIIIIIIIIIIIIII RUUUUUUUUUUUUU


Citat: ŦΛЯΞ poslato Novembar 16, 2017, 22:03:34 POSLE PODNE
Mozda ti se baterija pomijera ?
Buraz baterija mi je pokvarena mogu izvadit baterija sa punjacem ce da radi bez problema
• G A M E M O D E •
• F I L T E R S C R I P T •
• T U T O R I A L •


Citat
You are what you believe yoursefl to be.

Aha.. (mislio sam da prenos struje ide preko baterije)

Nez stvarno idi nekom povjerljivom serviseru, to ti ja preporucujem

TIIIIIRRRRRRUUUUUU RIIIIIIIIIIIIIIIII RUUUUUUUUUUUUU

Idi kod servisera, ali bi mogao da mu zamenis ram memorije, to jest ako vec sumnjas jednostavno mu promenis ram memoriju (stavis neku slabiju)
Ja msm da se graficka ne moze izvaditi (barem nisam probao) takodje za procesor nisam siguran da li se moze promeniti (verovatno ne moze).
Oduvek sam se pitao:
"Zbog cega se ljudi toliko brinu jedni za druge?",
"Zasto ljudi daju sve od sebe da usrece neku osobu?"

Najjednostavnije receno brinu se jer vole tu osobu celim svojim srcem,
daju sve od sebe da je usrece zbog toga sto ne zele da je ikada vide tuznom ili rasplakanom.
#xsarnaaparatima..

Pre mesec dana mi je bilo gotovo isti problem.. Isto se ugasio posle rada od par minuta i palio i gasio stalno, na kraju bilo da je maticna crkla.
Sad ne mora da znaci da je maticna ali da li je bilo hladno napolju kada si ga nosio i jesi li ga odmah upalio kada si ga vratio ili si sacekao neko vreme?



Citat: milfman poslato Novembar 17, 2017, 19:31:26 POSLE PODNE
Pre mesec dana mi je bilo gotovo isti problem.. Isto se ugasio posle rada od par minuta i palio i gasio stalno, na kraju bilo da je maticna crkla.
Sad ne mora da znaci da je maticna ali da li je bilo hladno napolju kada si ga nosio i jesi li ga odmah upalio kada si ga vratio ili si sacekao neko vreme?
Jeste bilo je hladno ali posto mi je trebao prvi cas laptop odmah kada sam dosao u skolu ja sam ga ukljucio na punjac ukljucio vga kabal za projektor i kada sam ga upalio pocelo mi se to desavati
• G A M E M O D E •
• F I L T E R S C R I P T •
• T U T O R I A L •


Citat
You are what you believe yoursefl to be.

Citat: няÏ...Ñ•Ñ,αиσνιÏ, poslato Novembar 17, 2017, 21:52:34 POSLE PODNE
Citat: milfman poslato Novembar 17, 2017, 19:31:26 POSLE PODNE
Pre mesec dana mi je bilo gotovo isti problem.. Isto se ugasio posle rada od par minuta i palio i gasio stalno, na kraju bilo da je maticna crkla.
Sad ne mora da znaci da je maticna ali da li je bilo hladno napolju kada si ga nosio i jesi li ga odmah upalio kada si ga vratio ili si sacekao neko vreme?
Jeste bilo je hladno ali posto mi je trebao prvi cas laptop odmah kada sam dosao u skolu ja sam ga ukljucio na punjac ukljucio vga kabal za projektor i kada sam ga upalio pocelo mi se to desavati
Sada znaÅ¡ Å¡ta je problem  :'(

Nagla promjena temperature može izazvati kvar na racunaru,zato je bolje pri promjeni temperature,sačekati neko vrijeme dok se ne prilagodi i onda ga upaliti
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!