Processor

Započeo Stifler ツ, Septembar 30, 2017, 22:29:55 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozz svima,zanima me sta da gledam kada kupujem processor da li ce mi moci na maticnu... neki socket nesto treba gledati,kako da to provjerim da li mi moze u maticnu proc?

Gledaš sve :)

Brzina,količina keš memorije,broj jezgra

E sad zavisi koji hoćeš,ako hočeš intel moraš kupiti matičnu koja podržava taj odredjeni tip procesora,tj. matičnu na kojoj je ugradjen intelov odgovarajući socket npr. Za procesor Intel core2 duo e4300 ti treba matična koja na sebi sadrži socket 775

Takodje postoje matične koje su pravljene za AMD procesore,isto svaka ima svoj socket.

Nadam se da sam sve reko dobro i da nisam nešto pogriješio ili izostavio.
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!



Citat: LoOdaK poslato Septembar 30, 2017, 22:45:56 POSLE PODNE
Gledaš sve :)

Brzina,količina keš memorije,broj jezgra

E sad zavisi koji hoćeš,ako hočeš intel moraš kupiti matičnu koja podržava taj odredjeni tip procesora,tj. matičnu na kojoj je ugradjen intelov odgovarajući socket npr. Za procesor Intel core2 duo e4300 ti treba matična koja na sebi sadrži socket 775

Takodje postoje matične koje su pravljene za AMD procesore,isto svaka ima svoj socket.

Nadam se da sam sve reko dobro i da nisam nešto pogriješio ili izostavio.

znam ovo za brzinu i to ba,nego me interesuje kako da vidim koji mi socket podrzava maticna

@LoOdaK

Ja npr. Gledam sve,tako i ti isto.


Citat: Balsa. poslato Septembar 30, 2017, 23:02:22 POSLE PODNE
Ja npr. Gledam sve,tako i ti isto.

interesuje kako da vidim koji mi socket podrzava maticna...