RAM

Započeo LoOdaK, Avgust 18, 2017, 03:52:54 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozz


Zanima me znate li kako se kreću cijene Ram memorije.


Otprilike 4 GB 2 pločice 800 mhz DDR2?


Razmišljam o kupovini.


I gdje je najjeftinije kupiti
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!



Skupo, ne isplati se. Moj savet je da predjes bar na ddr3, ddr2 sve vise istice podrska, odnosno programi su sve zahtevniji i sistemi su noviji, jedino ako ces da nastavis sa xp onda kupi, ne mogu ti ja reci sta ces ti da radis, ali te savetujem jer sa xp skoro nista ne mozes da radis.

DDR2 je star, a komponente za takve racunare su nerealno skupe (bar kod mene u gradu).

Recimo, maticne ploce se krecu polovne po 30-40 evra, nove nema sanse da nadjes, MOZDA na ebayu ali tu rizikujes da te neko scammuje..
RAM za ddr2 je 15-20 evra 1GB, s tim da najvise maticnih koje su ddr2 podrzavaju max 2 gb na 800hz - to je onako maximum koji mozes da nabacis.
Procesore sa druge strane mozes da nadjes jeftino, cak prodaju i neke i7 starije modele i xeon procesore sto se intela tice, za amd nisam siguran jer nikako nisam za kupovinu bilo cega sto ima veze sa AMDom.

Imao sam pre par meseci isti problem, komp mog oca se pokvario, stari ddr2 single core procesor i probali smo da popravimo i da zamenimo, ali probio je napon tako da je crkla i maticna i ram i procesor, grafika je nekim cudom ostala citava.
Da zamenimo sve nasli smo konfiguraciju ddr2 za 85 evra, a ja sam uspeo da nadjem ddr3 polovnu konfiguraciju sa 4gb rama i dual core procesorom za 125e. Naravno to nije nesto preterano ali za surf internetom, poneki film, word dokumente i tako je sasvim zadovoljavajuci.

Ne koristim xp,znam da se ne isplati ali brate ja kad bi imo para rado bi ja sastavio sebi neku conf.
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!



Razumem u potpunosti, ja sam ipak isao na neko dugorocnije resenje, jer ces sa vremenom jednostavno morati da nadogradis konfiguraciju. Eh sad ti mozes da nabavis neki ram, ali ako ides na 4gb 800 hz ne ocekuj bas da ces moci da igras tipa gta v ili nesto tako.

Mozda bi bilo dobro da sad recimo nabavis ram a vremenom da probas da zaradis malo novca, prodas taj komp i kupis sebi solidnu ddr3 konfiguraciju koja bi sluzila na duze vreme.

Ma ne treba meni za igrice toliko,samo sto igram ponekad wot blitz,vecinom za programe jer sad upalim ps,engine,google chrome i ode više od 75% rama,znaci ubi koliko šteka.
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!



#A.J.

Kupi jeftino, a dobro, bolje nego da kupiš skupo, a loše. :D

Slažem se sa Choopyom

Ne isplati se kupovati starije komponente, jako je teško naći nov RAM ddr2, a polovni uvijek imaju šansu da se pokvare brzo.

Strpi se malo, skupi para nešto i uzmi par novih komponenata.

"They have computers, and they may have other weapons of mass destruction."

Citat: MEDO poslato Avgust 20, 2017, 17:56:00 POSLE PODNE
Slažem se sa Choopyom

Ne isplati se kupovati starije komponente, jako je teško naći nov RAM ddr2, a polovni uvijek imaju šansu da se pokvare brzo.

Strpi se malo, skupi para nešto i uzmi par novih komponenata.
Jbg,tako ću morati,znam ja da se ne isplati ali nisam pri parama.

LOCK
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!