[INC] Tornado

Započeo Correlli, Avgust 15, 2010, 04:02:35 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Correlli

Å ta je ovo?
Ovo je obični tornado include fajl. Možda nije naskriptan na najbolji način za RolePlay servere ali ipak može biti zanimljiv ako želite imati malo zabave. :)


Slike:



Zasluge:
- Y_Less za foreach & randomEx funkciju
- Tannz0rz za dim-objekt ideju


Kako instalirati?
Lako i jednostavno - skinite i stavite tornado.inc u \pawno\include\ mapu i isto tako napravite i sa foreach.inc fajlom.
Otvorite skriptu i stavite ovo:
#include <foreach>
#include <tornado>

odma iza
#include <a_samp>
Tornade stavite u OnGameModeInit callback.
Primjer:
/*
CreateTornado(Float:x, Float:y, Float:z, Float:speed, Float:range);
*/
CreateTornado(485.7347, -1833.4973, 5.2154, 7.0, 50.0);
CreateTornado(587.4223, -1880.6510, 4.0786, 5.0, 30.0);
CreateTornado(598.7793, -1850.9843, 5.3381, 10.0, 60.0);

Ovi tornadi su locirani kod  obale Svete Marije (Santa Maria Beach). Evo vam i sigurne kordinate, udaljene od tornada:
542.57208252, -1912.07702637, 2.0


Funkcije:
CreateTornado
Sa ovom funkcijom možete staviti tornado na server.
@Float: x = Tornado početna X kordinata.
@Float: y = Tornado početna Y kordinata.
@Float: z = Tornado početna Z kordinata.
@Float: speed = Brzina tornadota, maksimalna brzina je definirana sa MAX_TORNADO_SPEED i ako je prekoračite skripta će svejedno staviti brzinu MAX_TORNADO_SPEED defina.
@Float: range = Maksimalni domet koji je dopušten tornadu da se kreče od svoje početne pozicije. Ako je tornado izvan ovog dometa onda će se vratiti na početnu poziciju.
vrati ID tornada koji počinje sa 0. Ako preÄ'ete MAX_TORNADOS defin onda će vam funkcija vratiti nevažeći ID a to je -1.
Primjer:
new
        gTornado = -1;

public OnGameModeInit()
{
    gTornado = CreateTornado(485.7347, -1833.4973, 5.2154, 7.0, 50.0);
    return true;
}


DestroyTornado
Sa ovom funkcijom možete ukloniti tornado sa servera.
@tdid = ID tornada.
vrati true ako tornado postoji na serveru i false ako ne.
Primjer:
DestroyTornado(gTornado);

IsTornadoCreated
Sa ovom funkcijom možete provjeriti da li tornado postoji na serveru.
@tdid = ID tornada.
vrati true ako tornado postoji na serveru i false ako ne.
Primjer:
if(IsTornadoCreated(gTornado)) printf("Tornado već postoji na serveru.");
else printf("Tornado NE postoji na serveru.");



Defini:
#define MAX_TORNADOS (10)
#define MAX_TORNADO_SPEED (20.0)
#define P_TO_TORNADO_RANGE (45.0)

MAX_TORNADOS - Maksimalni broj tornada koji dopušta skripti da ih stavi na server.
MAX_TORNADO_SPEED - Maksimalna brzina tornada.
P_TO_TORNADO_RANGE - "Igrač-do-tornada" domet. Ako je igrač u ovom dometu onda će se naći u tornadu.


Kako dobiti kordinate za tornade?
Pokrenite server ili se konektajte na jedan i odiÄ'ite na poziciju gdje želite imati tornado. Onda upotrijebite /save komandu i kad ste zavrÅ¡ili sa time onda otiÄ'ite u savedpositions.txt fajl i izvadite svoje kordinate (trebate samo x, y i z).


Skini:



Ostalo:
Kad izbrišete zadnji tornado sa servera onda će tajmer stati, tako da vi nemate nikakve brige i ne trebate ništa raditi. I kad opet dodate prvi tornado na server, onda će se tajmer opet sam pokrenuti.

Tornado će vas držati neko vrijeme ako vas uhvati (15 - 30 sekundi) i jednom kad vas ispusti imate samo 5 sekundi da bježite prije nego što vas proba opet uhvatiti.

Objekti za dim nisu ispali najbolje kao što sam mislio da će ali ipak su bolji nego ništa, zar ne? U download paketu možete naći i test gamemod.

U sledećoj verziji ću sigurno staviti i podršku za vozila.



Nadam se da vam se sviÄ'a,
   Correlli
Poslednja Izmena: Oktobar 26, 2010, 19:11:53 POSLE PODNE od Don Correlli


haha sta sve nece izmislit...Zakon! :D
Mysterious roleplay

Nice, cor...


RESPECT 4 EVER: John, GLC,bAndzi, Nikola, Sop, Zoki, Bruno_Venuti, Mele, Luka P,ExtremePower,Wang(neki kineski frajer)

NAJBOLJI CITATI:
Citat: [GF]Alive poslato Jun 24, 2010, 18:20:19 POSLE PODNE
Paizte ljud mozda je KayLoger! ! !
MOJI RADOVI:
[FS]Trofeji


nastoe

hahahah znao sam da ce biti nesto jehehno :D


Odličnoo, ovo sam vidio jutros na SAMP forumu xD

Correlli

Citat: Vilko | ♦ ♣ ♥ ♠ » poslato Avgust 15, 2010, 13:57:20 POSLE PODNE
Odličnoo, ovo sam vidio jutros na SAMP forumu xD

Pa uvijek kad objavim skriptu onda je objavim na ovom forumu, na službenom SA:MP forumu i u ex-YU pod-forumu na službenom SA:MP forumu.

super skripta ja cu ju probat napravit na komandu npr. /tornado i on ce se pojaviti na zeljenim kordinatama,mozda malo truda da se i krece po kordinatama i onda javim cnn-u da objave na vijestima kako dolazi tornado  :-\

nastoe


Correlli

Nisam još napravio podršku za vozila ali sam dodao dvije nove funkcije (DeleteTornado, IsTornadoValid) i stavio objekte za dim. Nisu ispali baš najbolje ali bolje išta nego ništa.

Kad izbrišete zadnji tornado sa servera onda će tajmer stati, tako da vi nemate nikakve brige i ne trebate ništa raditi. I kad opet dodate prvi tornado na server, onda će se tajmer opet sam pokrenuti.

Citat: [WebeR]SoaD123 poslato Avgust 15, 2010, 15:01:49 POSLE PODNE
super skripta ja cu ju probat napravit na komandu npr. /tornado i on ce se pojaviti na zeljenim kordinatama,mozda malo truda da se i krece po kordinatama i onda javim cnn-u da objave na vijestima kako dolazi tornado  :-\
Eto, sada možeš to još bolje napraviti jer ga možeš i izbrisati.

e Correlli,Correlli pa ti bolje scriptas nego ovi sta prave SAMP xD!


Svaka cast ko i uvijek!

nastoe

Citat: =ஜ۩۞۩ALIVE۩۞۩ஜ= poslato Avgust 15, 2010, 17:50:11 POSLE PODNE
e Correlli,Correlli pa ti bolje scriptas nego ovi sta prave SAMP xD!


Svaka cast ko i uvijek!
Sto ne znaci da oni koji su devloperi da najbolji, jer oni su samo napravili neke funkcije ali to ne znaci da znaju najbolje PAWN skripterski jezik

Zanimljivo, zanimljivo. Moraću ovo da probam. :)