CMD /unban.

Započeo ZicMortal, Avgust 05, 2010, 16:10:36 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

ZicMortal

Dakle pokusavam slozit unban da nemoram brisat acc. Jer izvorna komanda /unban je napravljena da pobrise acc zeljenog igraca. Koristi se funkcija fremove... a to je funkcija iz includea file.

Sad zanima me kako da napravim da pri komandi unban da se otvori igracev fajl (acc) i da se u njemu izmjeni neki zeljeni playerinfo. Pokusavao sam probati nekako ali neznam na koju foru.

Btw. pokusavam prilagoditi /unban da ga lakse koristim. Tj da nemoram vracat statse nekome kad dobije unban.

Hvala.
Poslednja Izmena: Avgust 05, 2010, 16:10:45 POSLE PODNE od ZicMortal

Iskreno moram opet prouciti GF da ti dam tocno sto treba. Vidis zato ja koristim mysql jer tamo za unban treba samo 1 query.


RESPECT 4 EVER: John, GLC,bAndzi, Nikola, Sop, Zoki, Bruno_Venuti, Mele, Luka P,ExtremePower,Wang(neki kineski frajer)

NAJBOLJI CITATI:
Citat: [GF]Alive poslato Jun 24, 2010, 18:20:19 POSLE PODNE
Paizte ljud mozda je KayLoger! ! !
MOJI RADOVI:
[FS]Trofeji

Iskreno ovo ce ti najbolje odgovorit zoran jer ch to ima kolko sam vidio a neznam koji jos server bi imao...

ZicMortal

Ma vidite, trazim tak dobre stvari  :D.. kao primjerice da ti se iseli auto/kuca/bizz kad dobijes unban. Mislim to mogu i sam napravit, al ovo malo teze.


hmm zanimljivo .. probaj ovako nekako ...


if (strcmp(cmd, "/rmban", true)==0)
{
new igrac[32];
   if((IsPlayerAdmin(playerid)))
   {
       igrac = strtok(cmdtext, idx);
       if(!strlen(igrac))
{
       SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "KORISTENJE: /rmban[Ime_Prezime]");
           return 1;
}
new String[32];
format(String, sizeof(String), "%s.ini", igrac);
if(fexist(String) == 1)
{
new File: hFile = fopen(String, io_append);
if (hFile)
{
new TajVar[32];
format(TajVar, 32, "Banan=%d",0);fwrite(hFile, TajVar);
fclose(hFile);
              SCM(playerid,COLOR_LIGHTRED,"unbanan!");
                                              }
else
{
SCM(playerid,COLOR_LIGHTRED,"Ne postoji!");
}
itd itd itd

edit: ovo di sam stavio "tajvar"pa sam stavio "banan" tu stavis svoju varijbalu koju mjenjas ili tako nes .. mislim da bi na tu foru trebalo radit
Poslednja Izmena: Avgust 05, 2010, 16:26:19 POSLE PODNE od [ST]ivex → ♫
Vikend je policija nas hvata,
vikend je ode cijela plata,
oko nas stvari ukradene,
sve smo dali na planove i sheme..
||||:=:=:=:=:=:=::=:=:=:=:=:=:=:THE IVEX:=:=:=:=:=:=:=:=:=::=:=:=:=:=:=::=:|||| 


PS: Ne saljite mi nikakve pm jer neodgovaram na njih! Ako trebate nes pitajte ove pr0 skriptere pa neka vam kazu!Hvala !

Gle u teoriji bi ti trebao napraviti isto to sto se dogada kod logina samo bi ti to trebao potaknuti rucno.


RESPECT 4 EVER: John, GLC,bAndzi, Nikola, Sop, Zoki, Bruno_Venuti, Mele, Luka P,ExtremePower,Wang(neki kineski frajer)

NAJBOLJI CITATI:
Citat: [GF]Alive poslato Jun 24, 2010, 18:20:19 POSLE PODNE
Paizte ljud mozda je KayLoger! ! !
MOJI RADOVI:
[FS]Trofeji

Trebaš loadati cijeli user fajl, vrijednosti spremiti u neki temp array, promijeniti šta želiš i onda sve u kompletu spremiti natrag u fajl.

Ako koristiš GF mod, onda potraži primjere pod OnPlayerLogin (loadanje statsa iz fajla) i OnPlayerUpdate (spremanje statsa u fajl).

Sad neznam da li postoji neki bolji naćin, no ovako sam ja to sebi napravio i radi. ;)

ZicMortal

Prebacim iz onplayerlogin load fajlova, i samo napravim onplayerupdate dolje  :)

moras prvo ucitat statse iz filea bananog igraca, recino napravi si enum za unban i u njega ucitaj, promijeni varijablu koja ti je za ban kao da nije ban. Zatim obrisi taj acc i kreiraj novi sa statsima koje si ucitao u novi enum ali sa onom promjenom za bananog igraca i to je to...
Poslednja Izmena: Avgust 05, 2010, 17:37:32 POSLE PODNE od Dude

A zasto se jednostavno nebi otvorio postojeci i izmjenio Å¡to treba?


RESPECT 4 EVER: John, GLC,bAndzi, Nikola, Sop, Zoki, Bruno_Venuti, Mele, Luka P,ExtremePower,Wang(neki kineski frajer)

NAJBOLJI CITATI:
Citat: [GF]Alive poslato Jun 24, 2010, 18:20:19 POSLE PODNE
Paizte ljud mozda je KayLoger! ! !
MOJI RADOVI:
[FS]Trofeji

ne smijes istodobno ucitavat i pisat dio po dio jer ce doci do gresaka... prouci rad sa datotekama, ne smijes istodobno otvorit istu i odmah dok je otvorena upisivat u nju...

Aha, good to know. Nisam previse radio s tim tako da neznam.


RESPECT 4 EVER: John, GLC,bAndzi, Nikola, Sop, Zoki, Bruno_Venuti, Mele, Luka P,ExtremePower,Wang(neki kineski frajer)

NAJBOLJI CITATI:
Citat: [GF]Alive poslato Jun 24, 2010, 18:20:19 POSLE PODNE
Paizte ljud mozda je KayLoger! ! !
MOJI RADOVI:
[FS]Trofeji

Malo offa  :P

Ne kužim zašt dok daješ unban moraš vraćati statse na novi acc?

ZicMortal

Citat: Carlsson poslato Avgust 05, 2010, 19:33:24 POSLE PODNE
Malo offa  :P

Ne kužim zašt dok daješ unban moraš vraćati statse na novi acc?

Zbog ovoga Slone...


format(string,sizeof(string),"%s.ini",tmp);
fremove(string);


Remove = odstrani, pobrisi... i od prilike niceg drugog nema kao komanda /deleteaccount