[REÅ ENO] Actori

Započeo Maxwellâ„¢, Jun 28, 2016, 05:12:14 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: gta rp edit ( balkan exchange)
Detaljan opis problema:Dakle pokusavao sam da dodam actore i kad se server pokrene oni propadnu kroz pod i stvore se na drugoj poziciji.Zanima me kako bi bila najlakse da ih dodajem i kako bih mogao da napravim da onu mogu da ispisuju na chatu sta bih ja zeleo,hvala.
Dio skripte:/
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):/
Poslednja Izmena: Jun 28, 2016, 15:04:22 POSLE PODNE od â–… â–† â–ˆ Rudimental â–ˆ â–† â–…

Ovde imas kako tacno da ih sredis. https://wiki.sa-mp.com/wiki/CreateActor
Ako i dalje budu propadali moguce da ih stavljas u izmapan enterijer pa bi mozda pod trebao da bude u CreateObject da bi resio taj problem.
I sto se tice tog u chatu jednostavno pomocu IsPlayerInRangeOfPoint sredis da ako je igrac u blizini kordinata od tog acrota da dobije text koji ti zelis...

Uradio sam po tome dodao sam new ActorBolnica na vrhu,include a_actor, pod ongamemodeinit sam dodao create actor i izbacuje mi warninge:

[pawn]warning 202: number of arguments does not match definition
warning 204: symbol is assigned a value that is never used: "ActorBolnica"[/pawn]

Ti warninzi su mi pod ongamemodeinit sto sam stavio na CreateActor

Nema potrebe da u mod definises includ jer je vec definisan u includu a_samp, isto tako ne moras definisati actor na vrhu scripte ako ti je potreban samo da bi negde stojao/sedeo sta vec...

Hvala ti samo ne uspevam da resim ovaj warning:

[pawn] warning 202: number of arguments does not match definition[/pawn]
to je ova linija:
[pawn]ActorBolnica = CreateActor(275, -2321.3740, 109.9497, -5.3336,91.8543, 0.0);[/pawn]

Imaš jedan parametar viška.

ActorBolnica = CreateActor(275, -2321.3740, 109.9497, -5.3336, 91.8543);
Poslednja Izmena: Jun 28, 2016, 14:09:04 POSLE PODNE od MadDogâ„¢