NBA League

Započeo SlavicBeast, Jun 07, 2016, 22:10:38 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.



Najjača košarkaška liga na svetu, NBA liga, osnovana 1946. godine. Najtrofejniji tim lige je Boston Celtics koji ima 17 naslova NBA finala, za njima su LA Lakersi koji imaju 16, na trećem mestu Chicago Bulls 6, dok San Antonio Spurs ima 5.

Timovi koji nastpuaju u NBA ligi:



Zapadna konferencija je u poslednjih 5-10 godina pravo bure baruta jer imaju timove u kojima nastupaju najveće svetske košarkaške zvezde, te je do kraja regularnog dela sezone ishod neizvestan, ali i pored toga, timovi sa istoka se ne bi trebalo potcenjivati.

Trenutno, tim Golden State Warriorsa igra koÅ¡arku života, a pojedinci u ekipi koji se ističu su definitivno Stef Kari i Klej Tompson. Kari je MVP 2 godine unazad, za sezonu 2014/15 i 2015/2016. Sa kakvom lakoćom igra govori činjenica da ga već sada, nakon svega 2 odlične sezone mnogi uporeÄ'uju sa legendarnim Majklom Džordanom.

TakoÄ'e, sezonu 2015/2016 obeležio je i odlazak jednog od najvećih koÅ¡arkaÅ¡a svih vremena, Kobija Brajanta,



čini da je taj njegov odlazak bacio u senku neverovatan uspeh GSW-a koji je oborio rekord Džordanovog Bullsa iz 1995-96 (72-10)



U toku je finalna serija play-off-a za sezonu 2015/2016 izmeÄ'u Cleveland Cavaliersa i GSW-a. 2-0 u pobedama je za Golden State.



Opširnije u narednim komentarima.

Poslednja Izmena: Februar 10, 2018, 14:45:03 POSLE PODNE od andrijevic
"SlavicBeast Steam Signature - SteamId for slavicbeast, real name Nikola"

Bice previse tesko da Klivlend napravi nesto. U ovom finalu svakako navijam za njih.

Trenutno je 2-1 u pobedama za GSW.



Vasa ocekivanja?
"SlavicBeast Steam Signature - SteamId for slavicbeast, real name Nikola"

igrace se ovde 6, pa mozda i svih 7 utakmica. Nece Lebron da dozvoli da se ovo lako okonca. Inace, Lejkersi su mi omiljeni, ali u finalu navijam za Klivlend :)

Ja sam isto vise Klivend nego za Golden stejt, nekako su mi skromniji i ne kurce se toliko ko ovi, posebno Curry sa trojkama.
Sinoc su Golden Stejt pobedili tako da je sada 3:1 za njih.
Moja ocekivanja su da ce biti 3:2, a kasnije ne znam.

Biće neizvesna sutrašnja utakmica.

Evo kako stvari stoje nakon četiri odigrane utakmice:

"SlavicBeast Steam Signature - SteamId for slavicbeast, real name Nikola"



Upravo gotova. 3-2 u seriji za GSW i dalje. Biće ovo interesantno finale :)
"SlavicBeast Steam Signature - SteamId for slavicbeast, real name Nikola"

3:3 u seriji Svim Srcem uz Klivlend