[POMOC]Centriranje stranice na bilo koju rezoluciju JAVASCRIPT

Započeo #levat4life, Mart 12, 2014, 09:09:40 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Može li mi iko dati link ili napraviti ili ako ima napravljeno da pokaže/dadne mi kod iz Javascripta kako da centriram svoju web stranicu neovisno na kojoj rezoluciji bilo,,mislim na ekran da na bilo kojem kompu otvorim bilo kolike dijagonale ekrana da  bude centrirano... Ako itko zna mozeli reci kako i sta,hvala unaprijed :)

Možeš centrirati preko javascripta ali to opet moraš samo urediti elemente, zapravo isto kao da napraviš CSS-u jedino što preko javascripta ne moraš imati css nego elementima daješ vrijednosti što nema nikakvog smisla jer radiš 2 posla za 1 stvar. i još jedna stvar je što neki browseri ili korisnici blokiraju javascript, a vjeruj da ih ima dosta tako da njima neće raditi

Moraš naučiti prvo CSS da shvatiš šta sam ti htio reći.
Sada pogotovo u ovoj eri smartphone-a ova metoda je prošlost, sada se rade responsive-ne stranice ( http://en.wikipedia.org/wiki/Responsive_web_design )

Evo ti primjer onoga što ti tražiš...


// CSS
#glavniElement
{
margin: auto auto auto auto;
width: 850px; /* Stavi maksimalno do 950 to će pasati na svaki veliki ekran (komp) */
}

// html
<div id="glavniElement">
<!-- sve ostale kalse stavljaj unutar ovoga jedino ako nije element onda možeš izvan ovoga jer su elementi pozicionirani za sebe --->
</div>
Poslednja Izmena: Mart 12, 2014, 21:47:44 POSLE PODNE od Slay
Kristijan Stipić

Citat: Slay poslato Mart 12, 2014, 16:35:05 POSLE PODNE
Možeš centrirati preko javascripta ali to opet moraš samo urediti elemente, zapravo isto kao da napraviš CSS-u jedino što preko javascripta ne moraš imati css nego elementima daješ vrijednosti što nema nikakvog smisla jer radiš 2 posla za 1 stvar.

Moraš naučiti prvo CSS da shvatiš šta sam ti htio reći.
Sada pogotovo u ovoj eri smartphone-a ova metoda je prošlost, sada se rade responsive-ne stranice ( http://en.wikipedia.org/wiki/Responsive_web_design )

Evo ti primjer onoga što ti tražiš...


// CSS
#glavniElement
{
margin: auto auto auto auto;
width: 850px; /* Stavi maksimalno do 950 to će pasati na svaki veliki ekran (komp) */
}

// html
<div id="glavniElement">
<!-- sve ostale kalse stavljaj unutar ovoga jedino ako nije element onda možeš izvan ovoga jer su elementi pozicionirani za sebe --->
</div>


1. zasto 4 auto ? dovoljno je 1
2. Umesto id koristi klase jer ce se desiti da nece citav sajt u tom boxu biti pod 960px nego ce neka lijina npr ici skroz preko citavog ekrana onda mora taj elemenat staviti izvan glavnogelementa i kasnije opet koristiti glavnielement da centrira sve a ako koristi id elementi se ne smiju ponavljati..
3. zasto maksimalno 950 ? - Moze i 960 a moze biti i sve preko citavog ekrana ali da se radi responzija ...

Citat: Angle poslato Mart 12, 2014, 20:41:26 POSLE PODNE
1. zasto 4 auto ? dovoljno je 1
2. Umesto id koristi klase jer ce se desiti da nece citav sajt u tom boxu biti pod 960px nego ce neka lijina npr ici skroz preko citavog ekrana onda mora taj elemenat staviti izvan glavnogelementa i kasnije opet koristiti glavnielement da centrira sve a ako koristi id elementi se ne smiju ponavljati..
3. zasto maksimalno 950 ? - Moze i 960 a moze biti i sve preko citavog ekrana ali da se radi responzija ...
1. Kada deklariram varijablu u programiranju postavim je na 0, a ne moram neke stvari nemaju nikakav kodex nešto se zove navika ili stil pisanja, jednostavno bespotrebno je ovakve stvari napominjati...

2. Neće linija izlaziti iz elementa, čista [cenzura]ost, hoće ako npr ne zna gdje će prelomiti liniju, a to će se desiti samo u slučaju kada nema razmaka <- ovo se odnosi na tekst u elementu.

id selektoru je namjena da bude unikatan, a mislim da je centrirani element dovoljno da bude unikatan i da sve ostale elemente može slagati u njega i ako koristi % kod drugih elemenata neće imati nikakvih problema, a ako će koristiti em, cm, mm, in, pt, pc, px, i ako će overflowat širinu onda se može desiti izlaženje iz glavnog elementa, ali za takve slučajeve koristi % i neće biti nikakvih problema, % su ružni kod zoomiranja ali sama činjenica da koristi lockan element i da stranica neće biti respositive-na dovoljno je za shvatiti da je radi ponajviše za kompove, zato sam mu i napomenuo da se prebaci na media query <- ovo se odnosi na druge elemente u glavnom elementu

ugl. odg. na tvoju napomenu je da se to neće dogoditi ako se pravilno koristi decimalnim jedinicama, jedino se overflow može dogoditi ako koristi recimo px i stavi ih veće od zadane širine glavnog elementa...

Još jednom, id selektor je unikatan klase se koriste za grupne elemente, a to su elementi koji ulaze u jedan unikatni

3. imam na kompu spojena 4 monitora, 2 su veća (oko 50cm dijagonala - 16:9 widescreen) i 2 manja (oko 40cm dijagonala) na manjem monitoru lockan element koji je >950 piksela overflowa i pojavljuje se scroller, kod većeg monitora ima još prostora (ponajviše zato jer je widescreen), ostalo nije ni bitno ako shvaćaš šta želim reći da vjerojatno netko možda ima takav monitor ili monitor koji nije widescreen i ja sam po sebi znam da ne volim tj. ne ostavlja mi dojam stranica ako mi overflowa tako da zašto da nekome kvari dojam kada može povećati sigurnost u ostavljanje dojma stranice kod drugih isto onako kako je i on vidi...

Ukoliko želi full screen (nekakvu fluid) stranicu to se onda ne radi sa lockanim elementom nego sa % opet... s druge strane opet se vračam na to da se uputi na media query-e
Poslednja Izmena: Mart 12, 2014, 21:43:30 POSLE PODNE od Slay
Kristijan Stipić