[Pomoc]Validacija

Započeo Lupeâ„¢, Decembar 09, 2013, 13:36:34 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pitanje je jednostavno,gde gresim? Samo treba da proveri unete karaktere,tj da zabrani unosenje brojeva i znakova u polje za ime...

JavaScript:
<script type="text/javascript">

function ime(){
var regEx=/^[a-zA-ZćčšžÄ'ĆČŽĐŠ]*$/;

if(getElementById("ime").length == 0 || !(getElementById("ime").match(regEx))){
document.getElementsByName("ime").style.borderColor="red";
alert("-----UPS----- Uneli ste pogresne karaktere.");
}
}



</script>



Html:
<form id="polja" method="post" action="" name="myForm">
<label>Ime:</label>
<input type="text" onKeyUp="ime()" id="ime" name="ime"/>
</form>


Do you know, in my country,I'm a "magico",a man with a dream,a man on the rise. To take nothing and make it something.Do you have a dream?

*Bump
Zar je moguce da se niiko ne bavi js-om?
Do you know, in my country,I'm a "magico",a man with a dream,a man on the rise. To take nothing and make it something.Do you have a dream?

Bilo bi super kad bi ti naucio js pa bi onda i znao ovo napraviti...


function ime(){
var regEx=/[^a-zA-ZćčšžÄ'ĆČŽĐŠ]/;

if(getElementById("ime").length == 0 || regEx.test(getElementById("ime").value)){
document.getElementsByName("ime").style.borderColor="red";
alert("-----UPS----- Uneli ste pogresne karaktere.");
}
}


Inace match ti usporedjuje stringove, ne sluzi za regex usporedbu, za to sluzi test

vrijednost polja se uzima sa element.value


I nikad ne ostavljaj tako f-ju jer ce se nekome sporije ucitat dom i on ce kliknuti recimo ranije pa ce dobiti error i f-ja nece raditi ono sto treba, radi pod document onload eventom sve, apsolutno sve wrapaj unutar funkcije za taj event...

Jednostavno ako već ne znaš dobro javascript uradiš provjere u php-u, još pogotovo ako znaš oop php to će ti ići puno lakše sa RegEx provjerama.

Može i pomoću npr. stripslashes i htmlentities funkcija. LakÅ¡e ti je nego da se peglaÅ¡ s tim nekim skriptama sa neta. 

Ucim IT Akademiju,pa nam je ovo bio zadatak iz JS-a ,nasao sam sam gresku juce...Hvala sve jedno na pomoci ...

Ovako sam odradio i funkcija radi sta je zadato u zadatku,ne moramo da obracamo paznju na sve detalje jer ne radimo sajt,vec samo primenjujemo sta smo naucili u odredjenoj lekciji na zadatak... :)


function ime1(){
var x=document.getElementById("ime").value;

if(x.length==0 || !x.match(/^[a-zA-ZćčšžÄ'ĆČŽĐŠ]*$/)){
document.getElementById('upozorenjeime').innerHTML="Unesite tacne podatke.";
document.getElementById('ime').style.borderColor='red';
}
else{

document.getElementById('ime').style.borderColor='white';

}


}
Do you know, in my country,I'm a "magico",a man with a dream,a man on the rise. To take nothing and make it something.Do you have a dream?

Citat: Lupeâ,,¢ poslato Decembar 11, 2013, 13:25:43 POSLE PODNE
Ucim IT Akademiju,pa nam je ovo bio zadatak iz JS-a ,nasao sam sam gresku juce...Hvala sve jedno na pomoci ...

Ovako sam odradio i funkcija radi sta je zadato u zadatku,ne moramo da obracamo paznju na sve detalje jer ne radimo sajt,vec samo primenjujemo sta smo naucili u odredjenoj lekciji na zadatak... :)


function ime1(){
var x=document.getElementById("ime").value;

if(x.length==0 || !x.match(/^[a-zA-ZćčšžÄ'ĆČŽĐŠ]*$/)){
document.getElementById('upozorenjeime').innerHTML="Unesite tacne podatke.";
document.getElementById('ime').style.borderColor='red';
}
else{

document.getElementById('ime').style.borderColor='white';

}


}


joj, kako vas uce onda da mi je znati jer je ovo uzas od koda...

Nikad ne koristi jednostavne verijable poput x, y, aa, bb i slicno, uvijek pravi opisne varijable, a kako javascript ima neke standarde programiranja onda imenovanje varijable je najbolje raditi kao:
opisDrugiOpis - svaka nova rijec pocinje s velikim slovom, osim prvog

u tvojem slucaju ovako:
var inputElementIme = document.getElementById("ime").value;

i onda kasnije ne koristis opet document.getElementById("ime"), vec varijablu inputElementIme, ovako samo trosis memoriju bezveze, kod kompliciranijeg koda ce se osjetiti kod korisnika koji imaju losa racunala a novije browsere...



i da, na pm si me pisao jel mozes otvoriti temu sa najludjim komentarima u kod, to uopce ne treba, otvori najludje kodove koje se mogu vidjeti i stavi slobodno svoj stil pisanja koda... bez uvrede ali ovo si mogao sam sve nauciti bolje nego da bacas pare na nekakve IT akademije.

Znam za varijablu i CamelCase,ali ovo je jednostavan zadatak,ne ubacuje se nigde u neki veliki kod tako da sam koristio obicna slova za oznake a to samo profesori pregledaju tako da mislim da im nije zakovao racunar zbog jednog document.getElementById("ime")...

A gore si mi napisao 'Bilo bi super kad bi ti naucio js pa bi onda i znao ovo napraviti...' Pa cekaj ti si se rodio naucen?Ne kapiram kako mislis da neko nauci nesto a da ne pita kada mu nije jasno,nadajuci se lepom objasnjenju,sta je uostalom i poenta ovakvih podforuma,sta bi bilo ovde da nema nas kojima nesto nije jasno?
Do you know, in my country,I'm a "magico",a man with a dream,a man on the rise. To take nothing and make it something.Do you have a dream?