[Video]Master of Roleplay - Izrada RP od 0 !

Započeo BalkaNation, Oktobar 20, 2013, 20:02:48 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.




Master of Roleplay
by BalkanNation






O cemu je rijec ?


Sve vise igraca razmislja o izradi vlastitog RolePlay servera a nemaju potrebnog znanja.
Ja sam zapoceo raditi preko 5 RolePlay servera, neke mi se nije dalo zavrsiti dok sam neke
slucajno pobrisao i nisam imao volje ponovno zapoceti...

Odlucio sam napraviti epizode u kojima cu s Vama izraditi RolePlay server. Za pocetak cemo
zajedno napraviti verziju v1.0 koja ce biti jednostavna te se zasnivati na originalnoj skripti,
oko 5-10 poslova, oko 5 organizacija, nekih ilegalnih poslova, te par originalnih systema,
opsirnije procitajte ispod.

Skriptu cemo raditi od 0 kao sto sam gore napisao, te ce svaki dio biti odvojen novim videom.
Ukoliko Vam se nece dati skriptati samnom i pratiti moj rad moci cete jednostavno downloadati
gotovu skriptu koja je napravljena u tom videu.

Na kraju cemo zatraziti sponzorski host (ako ga ne dobijemo ja cu ga zakupiti) pa cemo server
staviti online i svi se dobro zabaviti na njemu, da vidimo sta smo sve dobroga napravili.






Sastav servera

Skripta ce za verziju v1.0 biti jako jednostavna, te ce se sastojati od:

7 poslova: smetlar, postar, dostavljac pizza, novinar, doktor, vozac kamiona, ribar
3 organizacije: policija, creek mafija, palomino mafija

Systemi: bizz system, house syste, rentcar system...
To su neki od vaznijih systema, bice i ostalih jednostavnijih systema koje necu sada nabrajati !

Server ce se igrati u Palomino Creeku jer je jednostavan i ima malo toga, ali ce se jednostavno
(otprilike za 24h skriptanja) cijela skripta moci prebaciti na drugu lokaciju (drugi grad itd).

Ovo nije sve sta ce biti na serveru, ukoliko za vrijeme izrade servera dobijem kakvu ideju
dodati cu i nju.

Od administracijskog osoblja biti ce Administratori i GameMasteri. Administratori ce kontrolirati igru
dok ce GameMasteri samo polagati pocetnicima u pocetku igre.






Zasluge


Zasluge idu meni, BalkanNation-u, dok skriptu mogu koristiti svi koji god zele. Na serveru nigdje
nemora pisati da igraci citaju da sam to napravio ja ali nemojte ju objavljivati po drugim forumima
i hvaliti se da ste ju vi napravili.






Videi


Videe cu objavljivati na svom forumu jer nemogu na 5 SAMP foruma za svaki
video sta stavim uredivati post, uzelo bi mi previse vremena, stoga cu ih objavljivati
na svom forumu.

Videi ce biti objavljivani na linku:
http://www.balkan-nation.com/samp/index.php?topic=11.0

Takoder mozete videe pratiti i preko mog Youtube kanala te samo videozapise
gdje izradujemo RolePlay gamemod preko popisa za reprodukciju.

Popis za reprodukciju Master of RolePlay videa:
http://www.youtube.com/playlist?list=PLD6avlRhz-HjkPIpoSmZ00E4vTEBjWoPJ

Ukoliko zelite biti obavjesteni tocno kada postavimo novi video na Youtube
pratite nas na nasoj Facebook stranici:
https://www.facebook.com/pages/BalkanNation/228921707131042?ref=hl






P.S.


Ukoliko imate bilokakva pitanja slobodno nas kontaktirajte, prvi video ce bit uploadan
21.10.2013 na Youtube kanal.

Poslednja Izmena: Oktobar 28, 2013, 11:23:19 PRE PODNE od BalkaNation


Pogresan podforum
Jedini pravi, pouzdani hosting na Balkanu :)!