[TuT]Muzika

Započeo purgerrr, Septembar 03, 2014, 08:09:55 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Evo ja sam odlucio napravit jedan tutorial kako napraviti da pustate kao admin pjesmu u igrici i pritom svi tu pjesmu u serveru cuju

Prvo pocnimo sa skidanjem osnovnoga da bi to sve radilo
Streamer.dll -  http://www7.zippyshare.com/v/50471425/file.html
streamer.inc - http://www7.zippyshare.com/v/53837215/file.html

Slika1:http://prntscr.com/4j6z7d
Objasnjenje:Znaci Streamer.dll i streamer.so stavite u folder pod nazivom plugins.
Streamer.inc stavite pod pawno/include folder i pod include na mapi ako imate.

Kada ste to napraviti mozemo poceti

Sada napravimo jedan define za dialog

u ovom slucaju ce biti pustipjesmu
#define DIALOG_PUSTIPJESMU 1

Sada radimo komandu u ZCMD


CMD:pustipjesmu(playerid, params[], help)
{
if(IsPlayerConnected(playerid))
        {
if (PI[playerid][pAdmin] >= 3)// Fokusirajmo se na broj 3 to je admin samo veci od admina lvl 3 vi si stavite po zelji
{
ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_PUSTIPJESMU, DIALOG_STYLE_LIST, "MUSIC", "NazivPjesme\nNaziv Pjesme2\nNazivPjesme3\n>>UGASI PJESMU<<", "Ok", "Izadi" );
        return 1;
}
else
{
  SendClientMessage(playerid, BOJA_NARANDASTA, ""JCRVENA"ERROR: "SVCRVENA"Niste ovlasteni da koristite ovu komandu"); //ovo vam je da kada normalni igrac hoce koristiti komandu pa mu izbaci poruku zasto nemoze
  return 1;
}
}
return 1;
}


CMD:ugasipjesmu(playerid, params[],help)
{

    if(UlogovanProvera[playerid] == 0) return SCM(playerid, -1, ""JCRVENA"ERROR: "SVCRVENA"Moras se ulogirati da bi koristio ovu komandu!");
    StopAudioStreamForPlayer(playerid);
    SCM(playerid,-1,""GLAVNA"[UB]: "BJELA"Iskljucio si pjesme!");
return 1;
}



Napomena: Pazite na boje kako si definirate i to kod ovoga kada baca error igracu da nemoze koristit komandu vi si sami promjenite boju

Sada ovo dodajemo pod public OnDialogResponse

if(dialogid == DIALOG_PUSTIPJESMU)
    {
    if(response)
    {
    for(new i=0; i<MAX_PLAYERS; i++)
    {
    if(listitem == 0) // ovaj proj 0 ce vam izbaciti pjesmu prvom redu broj 1 drugi red, 2 treci red itd itd shvatit cete
    {
    StopAudioStreamForPlayer(i);
    PlayAudioStreamForPlayer(i, "OVDJE UBACITE LINK OD KIWI6 KADA UPLOADATE PJESMU");
    SendClientMessage(i, -1, ""BJELA"/audiomsg - Da ugasite zeljene pjesme ");
    }
    if(listitem == 1)
    {
    StopAudioStreamForPlayer(i);
    PlayAudioStreamForPlayer(i, "OVDJE UBACITE LINK OD KIWI6 KADA UPLOADATE PJESMU");
    SendClientMessage(i, -1, ""BJELA"/audiomsg - Da ugasite zeljenje pjesme");
    }
    if(listitem == 2)
    {
  //    Ovdje ponovite radnju i tako dalje i tako dalje i tako dalje
    }


Ne znate kako ubaciti pjesme ili kako dobiti link od kiwi6?
Evo bas sam gledo jedan decko na ovom forumu je napravio tutorial pa evo linka ako neznate
Posto je povezano pa da ne radim jos o tome objasnjenje http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=89972.0
kliknete na ovo tutorial bratee...

Eto to bi bilo to od mene ako ste negdje zapeli ili nesto slobodno se javite dole ili u pm objasnit cu detaljnjije ako treba

                 
     Objasnio sam sto vise sam mogo

Ovaj tutorial sam ja radio nisam kopirao od nikog Takoder ovo je moj 1 tutorial na ovom forumu nadam se da ce vam se svidjet
Poslednja Izmena: Septembar 03, 2014, 08:16:25 PRE PODNE od purgerrr

Zasto koristis IsPlayerConnected?
I nisi nista objasnio, objasni sta koja funkcija radi.

mod sam radio sam vec od godinu dana tako da zbog toga mi je sve tako

// unutra sam objasnio


Ne vidim da si igdje objasnio za sta sluzi PlayAudioStreamForPlayer a za sta StopAudioStreamForPlayer. :)


Citat: purgerrr link=topic=95687.msg611892#msg611892 date=1409server uklonjen!77
Za skriptanje treba imat logike sama rjec im govori play stop
Logičaru ti da logicno skriptaš nebi koristio IsPlayerConnected i definisao dialog po brojnoj osnovi.

Lenon to zna ali kaze da objasniš onima koji neznaju,i ovakvi tutorijala ima mali milion.
Poslednja Izmena: Septembar 03, 2014, 10:12:12 PRE PODNE od C++
69

Po tvom skriptanju pustit muziku može samo admin level 3 a ugasit je može svaki igrač posebno za sebe a gdje ti je funkcija da igrac može svima ugasit muziku...
Ps smiješan tutorial i ovo si negdje manje više copy paste :)


Citat: MexoTheBoss poslato Septembar 03, 2014, 12:48:35 POSLE PODNE
Po tvom skriptanju pustit muziku može samo admin level 3 a ugasit je može svaki igrač posebno za sebe a gdje ti je funkcija da igrac može svima ugasit muziku...
Ps smiješan tutorial i ovo si negdje manje više copy paste :)

if (PI[playerid][pAdmin] >= 3)// Fokusirajmo se na broj 3 to je admin samo veci od admina lvl 3 vi si stavite po zelji

citaj prije nego sto kritiziras
Poslednja Izmena: Septembar 06, 2014, 03:42:21 PRE PODNE od purgerrr

Citat: C++ poslato Septembar 03, 2014, 10:09:18 PRE PODNE
Citat: purgerrr link=topic=95687.msg611892#msg611892 date=1409server uklonjen!77
Za skriptanje treba imat logike sama rjec im govori play stop
Logičaru ti da logicno skriptaš nebi koristio IsPlayerConnected i definisao dialog po brojnoj osnovi.

Lenon to zna ali kaze da objasniš onima koji neznaju,i ovakvi tutorijala ima mali milion.
de mi objasni zasto ti mislis da je IsPlayerConnected beskorisna funkcija ? ocigledno si to cuo od kvazi "skriptera" pa mislis da su u pravu... nije ta funkcija uopste toliko beskorisna niti losa, istina je da ima boljih funkcija, brzih i preglednijih za skriptanje od nje, ali ako neko ne ume neka radi sa njom...