Kreiranje servera koji se vidi na tabu internet...

Započeo ALI-G, Novembar 20, 2012, 20:29:04 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Ovako neke stvari su mi jasne neke, ne. Instalirao sam Client napravio server i uÄ'em u njega sve radi sve 5. NE MOGU ga naći pod tabom internet naravno zato Å¡to nemam hosting itd.. Zanima me Å¡ta moram uraditi sa hostingom RECIO imam server sa cpanelom dali trebam i domenu da napravim server Å¡ta mi sve treba koji file moram urediti da se napravi domain forwarding, kako treba na kraju izgledati file server.cfg. Hvala vam na odgovorima

Pozdrav

Domena ti ne treba samo hosting koji ceti hostati taj server.Svaki server moze da se nadje u internet tabu , naravno ako je hostan , a za hosted trebas valjda da doniras SAMP developerima :) ...
Moj predlog ti je da prvo pocnes sa kucnim serverima , zatim da nadjes neki host.
ODSUTAN

Hvala ti na odgovoru to mi je trebalo. Kucnim hostingom to ne razumijem. Znaći dali mogu ja sa svog kućnog kumpjutera napraviti SAMP server koji će mi naći na internetu? Mislim da ne. A Å¡ta ako imam svoj server poÅ¡to izraÄ'ujem web stranice mi nije problem nikakav server iliti host Å¡ta ja moram tamo uraditi na serveru da bi funkcionirao SAMO stavit sve gore ili?

Kucni server ti je server ako ga pokrenes mogu ulaziti samo ti ili neko ko je povezan tvojom mrezom ( npr . hamachi ) ali naravno ako imas router mozes da otvoris portove , ali mora da ti bude ukljucen srv , i veoma ce lagovati ako bude vise od 5 igraca. Web hosting ti nije potreban za SAMP server , ali game hosting jeste ako planiras da imas igrace...
ODSUTAN

E planiram imati igrače to mi je bitno. Zato  me zanimaju te upute znači Å¡ta i koje fajlove stavim na server sao samp mau ili Å¡ta god već i kako ja sredim ip adrese u server.cfg fajlu?

Ip adresu dobijes od hosta :) Tj. od masine  , a ako otvoris portove IP je tvoja IP adresa...
ODSUTAN

Dobro sada mi jos samo reci koje podatke moram staviti na server?

Citat: ALI-G poslato Novembar 20, 2012, 21:37:11 POSLE PODNE
Dobro sada mi jos samo reci koje podatke moram staviti na server?
Potrebno je da skines neki GameMode (imas ih ovdje na forumu) ili da editujes ili napravis svoj sopstveni. Zatim to sve sto dobijes kad skines gm,sve podatke uploadujes na svoj hosting (preporucujem KGB jer je po meni najboljim,takodjer i Makijev ne mogu se imena sjetiti.) Ime servera mjenjas u cfg fileu..
Poslednja Izmena: Novembar 20, 2012, 21:44:24 POSLE PODNE od [ZB] CadrRa

Citat: [ZB] CadrRa poslato Novembar 20, 2012, 21:44:04 POSLE PODNE
Citat: ALI-G poslato Novembar 20, 2012, 21:37:11 POSLE PODNE
Dobro sada mi jos samo reci koje podatke moram staviti na server?
Potrebno je da skines neki GameMode (imas ih ovdje na forumu) ili da editujes ili napravis svoj sopstveni. Zatim to sve sto dobijes kad skines gm,sve podatke uploadujes na svoj hosting (preporucujem KGB jer je po meni najboljim,takodjer i Makijev ne mogu se imena sjetiti.) Ime servera mjenjas u cfg fileu..
expensive host.
Nemoj pocinjati odma sa hostom.
ODSUTAN

Nije expensive ako zveknem prvo neki testni kao Å¡to je 000webhosting ili 2freehost itd... itd... Svakako hvala vam momci na pomoci!

Citat: ALI-G poslato Novembar 20, 2012, 22:49:43 POSLE PODNE
Nije expensive ako zveknem prvo neki testni kao Å¡to je 000webhosting ili 2freehost itd... itd... Svakako hvala vam momci na pomoci!
Nije frka,samo pitaj,doso si na pravo mjesto.

Citat: ALI-G poslato Novembar 20, 2012, 22:49:43 POSLE PODNE
Nije expensive ako zveknem prvo neki testni kao Å¡to je 000webhosting ili 2freehost itd... itd... Svakako hvala vam momci na pomoci!
Moja greska : experience hosting ..
000webhosting su ti web hostinzi , a ne game ..
ODSUTAN