Street View je stigao: Krenite u Å¡etnju Hrvatskom

Započeo Don.Sergio, Septembar 26, 2012, 13:01:33 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Google Street View napokon je dostupan i u Hrvatskoj. Svojim kamerama Google je već pokrio znatan dio Hrvatske i moguće je 'prošetati' mnogim hrvatskim gradovima, premda snimanja i dalje traju. Lica ljudi na fotografijama su zamućena, no ako 'sretnete' sebe, možete obavijestiti Google da vam zamuti lice.



Ova usluga korisnicima omogućuje virtualno istraživanje lokacija i orijentiranje putem panoramskih slika snimljenih na razini ulice. Google je već u utorak omogućio šetnju hrvatskim gradovima i selima preko usluge Street View, no službeno predstavljanje je danas.

Na predstavljanju Googleove usluge Street View trebao bi biti i ministar turizma Veljko Ostojić. Naime, ovakav način predstavljanja Hrvatske mogao bi pomoći i našem turizmu jer će inozemnim, ali i domaćim turistima pomoći u snalaženju

Podsjetimo, Google je joÅ¡ proÅ¡log ljeta započeo sa snimanjem ulica u Hrvatskoj. Nakon toga je slijedila digitalna obrada, a potom usklaÄ'ivanje i spajanje. Google je takoÄ'er morao zamutiti lica i registracije automobila. Ukoliko pak naiÄ'ete na svoje lice, to možete prijaviti Googleu.

Dovoljno je otići na servis Google Maps i zumirati pogled do kraja, primjerice u Zagrebu. Popularni Googleov servis tako sada nudi i virtualan pregled zagrebačkih ulica.

Za područja za koja je dostupna usluga Street View, panoramskim slikama snimljenima na razini ulice može se pristupiti zumiranjem na najnižu razinu na Google Mapsu ili povlačenjem narančaste ikone "Pegman", koja se nalazi na lijevoj strani karte, na ulicu označenu plavom bojom.


Eto ja mogu cak do svog mjesta doci, , sve je snimljeno do skretanja do moje kuce...
Old School
Since: 2011

Daj mi link toga...Veoma zanimljivo,nadam se da ima i Rijeka

Citat: [BG]Mayer poslato Septembar 26, 2012, 14:50:44 POSLE PODNE
Daj mi link toga...Veoma zanimljivo,nadam se da ima i Rijeka
ima, ides na google maps... Imas gure u postu samo kliknes
Old School
Since: 2011







Odlicno je ovo. ;) Nasa svoju ulice. :P
[Spamer na dužnosti! Ne ometaj!]

Jel cijela Hrvatska? Dalmacija isto?


"Religija je samo iluzorno sunce koje se kreće oko čovjeka dotle dok se on ne kreće oko sebe samoga." - Karl Marx


"Nije glu.p onaj koji nezna da cita, nego onaj koji povjeruje u sve sto procita." - Ivo Andrić

Ma sta 3.4 godine, ja sam sad gledo Zadar, i vecina njih su uradjenje 2011 godine, cak ti i dolje pise ako imas na Hrvatskom, "Fotografija avgusta 2011" i sl.

Ma da nisu sve, u sela nisu ni ulazili, sve je sa ceste, osim ovih velikih gradova.


"Religija je samo iluzorno sunce koje se kreće oko čovjeka dotle dok se on ne kreće oko sebe samoga." - Karl Marx


"Nije glu.p onaj koji nezna da cita, nego onaj koji povjeruje u sve sto procita." - Ivo Andrić

Citat: _IcE_ poslato Septembar 26, 2012, 18:44:13 POSLE PODNE
da stigao je ali ove su slike stare bar 3 4 godine jer znam nasao sam svoj kraj i tamo je jedna radnja koja je bila prije 3 i po godine :P a sada je srusena
nee, dolje na dnu pise datum kad je snimljeno, sve su 2012 god
Old School
Since: 2011


Citat: K4[Я]!K3â,,¢ poslato Septembar 26, 2012, 19:44:07 POSLE PODNE
Citat: _IcE_ poslato Septembar 26, 2012, 17:14:37 POSLE PODNE
nemogu da nadjem bosnu  :(
nemogu ni oni.. jbg :D


hahaha, ma to valjda kako Hrvatska ulazi u "EU" xD, sala, ma to zato sto je Hrvatska jedan od najljepsih zemlja u Evropi, pa cak prije ima street view, nego Slovenija, cudno  ::)


"Religija je samo iluzorno sunce koje se kreće oko čovjeka dotle dok se on ne kreće oko sebe samoga." - Karl Marx


"Nije glu.p onaj koji nezna da cita, nego onaj koji povjeruje u sve sto procita." - Ivo Andrić