Android nadogradnja OS-a

Započeo JuustyGe, Septembar 20, 2012, 16:16:23 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozdrav, molio bih nekoga za pomoc oko ovoga, naime, zelio bih da nadogradim verziju androida 2.3.6 gb na neku drugu, koko sam upicen postoji ova njanovija jelly been (tako nesto) ili bar ako je moguce na Ice Cream Sendwich neku verziju ako je to moguce, jer samnegdje cuo ili procitao da neki mobiteli su nadogradivi samo do odredjenih verzija, sto mi je malo i nelogicno ali nebitno...
molio bih za pomoc.. :D

Napiši naziv mobitela!
Stay hungry, Stay foolish  :)

Koji mob imas? I imaju 2 vrste nadogradnji: orginalna ili custom. Orginalna je ako uzmes npr program i pc i skines sa tim programom kao u sony imas sony pc companion a custom je ako ga root-as i onda jos par funkcija pa pokrenes i preko toga mozes izgubit garanciju ja sam svoju xperiu x8 nadogradio na 2.3.7 a ima 2.1 i to je zadnja i izgubio sam garanciju... Ali update na ICS ti nista nece pomoc ICS je slican 2.3.7 isto ko 2.2 i 2.3.7 meni je bitniji KERNEL(jezgra) tako sam ja mjenjao i kad sam kernel promjenio OGLANCNIO SE MOBITEL...

Citat: htmostar poslato Septembar 20, 2012, 16:49:58 POSLE PODNE
Koji mob imas? I imaju 2 vrste nadogradnji: orginalna ili custom. Orginalna je ako uzmes npr program i pc i skines sa tim programom kao u sony imas sony pc companion a custom je ako ga root-as i onda jos par funkcija pa pokrenes i preko toga mozes izgubit garanciju ja sam svoju xperiu x8 nadogradio na 2.3.7 a ima 2.1 i to je zadnja i izgubio sam garanciju... Ali update na ICS ti nista nece pomoc ICS je slican 2.3.7 isto ko 2.2 i 2.3.7 meni je bitniji KERNEL(jezgra) tako sam ja mjenjao i kad sam kernel promjenio OGLANCNIO SE MOBITEL...

Sve do ovoga je točno...
ICS je prvi Android koji donosi Hardwersku akceleraciju, tako da sve fluidnije radi!
Inače, neke razlike nema.
Jednostavno, s razlogom nema službenih nadogradnji!
Stay hungry, Stay foolish  :)

Da, ali ima nekih aplikacija na marketu da ne odgovaraju mome mobitelu, tj verziji androida, uostalom sta se mjenja tacno sve sa promjenom verzije, vizuelni izgled, performanse ili nesto trece, karnel, karnel osim sto povezije vanjske informacije sa unutrasnjoscu odnosno hardver i softver cemu jos doprinosi ??

P.S: Mobitel je samsung galaxy mini

Citat: JuustyGe poslato Septembar 21, 2012, 15:51:41 POSLE PODNE
Da, ali ima nekih aplikacija na marketu da ne odgovaraju mome mobitelu, tj verziji androida, uostalom sta se mjenja tacno sve sa promjenom verzije, vizuelni izgled, performanse ili nesto trece, karnel, karnel osim sto povezije vanjske informacije sa unutrasnjoscu odnosno hardver i softver cemu jos doprinosi ??

P.S: Mobitel je samsung galaxy mini
Ako updatas na custom(to ako radis ne originalan) onda ovisi koji si ROM(operativni) uzeo ako uzmes preko Samsung update service onda vjerovatno ti se nece promjenit izgled ali bit ce mobitel brzi a to sto na marketu ne vidis aplikacije de napisi koje to ne vidis na android 2.3 skoro svaka android aplikacija na marketu radi na 2.3 a ako mislis igre i to(3D) to je do  mobilnog hadware(cpu i ram) tu nista ne mozes promjeniti ja imam xperiu x8 i ona ima isti cpu ko galaxy mini(armv6 600mhz) i ne moze minecraft Pocket Edition zato sto nema floating point vertical u processoru.

Pa radio bih legalni tj. orginal update, ali po ovome kako sam gledo (postavke->o telefonu->azuriraj) nema novije verzije androida za ovaj mob od 2.3.6, a sto se tice aplikacije na marketu nevidim neke widgete i sl. Usput, imate li kojih aplikacija zanimljivih preporuciti, i takodjer ako neko zna neki black market, cuosam za applanet ali su ga iz fbi stukli pa sad koristim pandaap ali nisam bas zadovoljan...

Citat: JuustyGe poslato Septembar 22, 2012, 12:00:41 POSLE PODNE
Pa radio bih legalni tj. orginal update, ali po ovome kako sam gledo (postavke->o telefonu->azuriraj) nema novije verzije androida za ovaj mob od 2.3.6, a sto se tice aplikacije na marketu nevidim neke widgete i sl. Usput, imate li kojih aplikacija zanimljivih preporuciti, i takodjer ako neko zna neki black market, cuosam za applanet ali su ga iz fbi stukli pa sad koristim pandaap ali nisam bas zadovoljan...
2.3.6 je ok u mene je 2.3.7(CUSTOM) a prije sam imao 2.2(custom) i nisam nikakvu razliku pronasao a ovo za widget to ne vjerujem bas da je do operativnog ali aplikacije koje se kupuju mozes ILEGALNO nabaviti i tako probaj za te koje ne mozes skinit(meni govori za neke igre da ne radu ali radu ako skinem sa neke druge str) npr ako hoces eto Raging Thunder kucas u google Raging Thunder.apk i snimis sebi na mobitel preko USB i kad to uradis skines sa market: ES File Explorer i otvoris file exlorer, otidjes na sd karticu i otvoris aplikaciju i instalira ti se... Ali pazi neki kazu da mozes tako virus dobit ali ja jos NIKAD nisam dobio. Ovo za update ja ti preporucujem da uzmes na PC neki program od samsunga i updatas ovo preko mobitela ne mozes to su mini updates...