[Pomoc] Vreme na serveru

Započeo ...Nikola..., Avgust 05, 2012, 19:13:12 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: GTA RP Edit
Detaljan opis problema: Kako da namestim da koliko je vreme u stvarnosti toliko da mi bude i na serveru
Dio skripte: /
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno): /
Poslednja Izmena: Avgust 06, 2012, 11:39:01 PRE PODNE od ...Nikola...

Mozda GetTime(Sati,Minute,Sekunde)?

Reseno ovo za ID kuce,kako da namestim da koliko je vreme u stvarnosti toliko da mi bude i na serveru
Poslednja Izmena: Avgust 06, 2012, 11:38:20 PRE PODNE od ...Nikola...

Kroz loop možeš "odredit" tj. uzet ID kuće.
Vjerovatno su složene 1 fajl = 1 kuća, tako da ID kuće je broj fajla.. što dobiješ kroz loop

vjerovatno imas for petlju exz for(new i= 0; bla bla bla ili foreach(.... uglavnom id kuce ti je jednak varijabli :) stavis u formatu da je ID %d  i (koliko sam vidio u fg/clrp/bu i modovima obicno je stavljeno i .. mislim da je i na GTARP i varijabla :P )
ili daj taj dio gdje ti kreira lejble
Poslednja Izmena: Avgust 05, 2012, 20:07:54 POSLE PODNE od Phat-Jo[.pwn]

Reseno ovo za ID kuce,kako da namestim da koliko je vreme u stvarnosti toliko da mi bude i na serveru
Poslednja Izmena: Avgust 06, 2012, 11:38:10 PRE PODNE od ...Nikola...

:/ jel mozda problem sto pricam Bosanski pa ne razumijes :D ?!

ovo ti je ucitavanje kuce (iz fg-a)

for(new h = 0; h < sizeof(HouseInfo); h++)
{
if(HouseInfo[h][hOwned] == 0)
{
format(string1, sizeof(string), "[Prodaja]\n$ %d",HouseInfo[h][hValue]);
housesale = Create3DTextLabel(string1,0xFFFF00FF,HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez]+1,15,0,1);
AddStaticPickup(1273, 2, HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez]);
pickups++;
}
if(HouseInfo[h][hOwned] == 1)
{
/*format(string1, sizeof(string), "[OWNED BY]\n%s",HouseInfo[h][hOwner]);
Create3DTextLabel(string1,0x006400FF,HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez]+1,15,0,1);*/
AddStaticPickup(1318, 2, HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez]);
pickups++;
}
}


da ne duzim iz ovog h ti je jednak id-u kuce

Reseno ovo za ID kuce,kako da namestim da koliko je vreme u stvarnosti toliko da mi bude i na serveru
Poslednja Izmena: Avgust 06, 2012, 11:37:54 PRE PODNE od ...Nikola...

 >:( 


varijabla string
formatiras string u Ime biza  , Level , id - sto je jednako - bDescription , bLevelNeeded , h
Kreiras 3d label koji ispisuje string
Poslednja Izmena: Avgust 05, 2012, 20:27:00 POSLE PODNE od Phat-Jo[.pwn]

for(new h = 0; h < sizeof(HouseInfo); h++)
{
if(HouseInfo[h][hOwned] == 0)
{
format(PropertyString, sizeof(PropertyString), "{48E31C}Kuca je na prodaju!\nCena: %d$\nOpis: %s\nPotreban level: %d\n ID kuce",HouseInfo[h][hValue],HouseInfo[h][hDiscription],HouseInfo[h][hLevel],h);
HouseLabel[h] = Create3DTextLabel(PropertyString,COLOR_WHITE,HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez]+0.5,20, 0, 1);
HousePickup[h] = CreateDynamicPickup(1273, 1, HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez]); // +1,15,0,1);
pickups++;
}
if(HouseInfo[h][hOwned] == 1)
{
format(PropertyString, sizeof(PropertyString), "{00C0FF}Opis: %s\nVlasnik kuce: %s\nCena: %d$ | Level: %d\nCena rentanja: %d$\n\nID kuce\n/househelp",HouseInfo[h][hDiscription],HouseInfo[h][hOwner],HouseInfo[h][hValue],HouseInfo[h][hLevel],HouseInfo[h][hRent],h);
HouseLabel[h] = Create3DTextLabel(PropertyString,COLOR_WHITE,HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez]+0.5,20, 0, 1);
HousePickup[h] = CreateDynamicPickup(1272, 1, HouseInfo[h][hEntrancex], HouseInfo[h][hEntrancey], HouseInfo[h][hEntrancez]); // +1,15,0,1);
pickups++;
}
}



edit : izvinjavam se za dp zaboravio da je moj post zadnji :S
Poslednja Izmena: Avgust 05, 2012, 23:41:31 POSLE PODNE od Phat-Jo[.pwn]

Reseno ovo za ID kuce,kako da namestim da koliko je vreme u stvarnosti toliko da mi bude i na serveru
Poslednja Izmena: Avgust 06, 2012, 11:37:37 PRE PODNE od ...Nikola...

Capetroon.

Jarane vidiš da ti lik kaže da je to riješeno a ti opet dva naredna posta u vezi tih id-eova. Jesi sad shvatio? Čitaj malo.

Citat: Capetroon. poslato Avgust 06, 2012, 13:32:20 POSLE PODNE
Jarane vidiš da ti lik kaže da je to riješeno a ti opet dva naredna posta u vezi tih id-eova. Jesi sad shvatio? Čitaj malo.

nemoj molim te vise da pametujes :D vidis da je lik editovao postove nakon sto sam mu stavio kako da napravi -.-'
i ako nemas nista pametno da kazes nemoj se ni javljat :)


za vrijeme koristi

GetTime(Sati,Minute,Sekunde);

procitao sam prije neg sto si edit da ti uvjek jedan sat stavlja vise ili manje , jednostavno kad stavljas ispisivanje sata stavis Sati + 1 / Sati - 1 ovisno o tome dali ti oduzima ili dodaje sat :)

Stavio sam kod tmhour samo +1 i evo ga  ;D

Svaki put kad ukucam /cc /buyhouse /buybiz mi zalaguje pa moram da sacekam nekoliko sekundi i opet radi sve ok

Upamtio sam neke.. sljedeći put malo duži ban!
Poslednja Izmena: Avgust 06, 2012, 15:59:38 POSLE PODNE od K4[Я]!K3™