Pomoc

Započeo [GG] Filipo, Mart 27, 2010, 15:14:18 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Ne znam gdje da ovo postam,pa sam tu posto pa vi promjestite ako samo krivo postao.
Imam problem na serveru,uredivali smo grad i stavljali neke objekte,i sada dodemo do toh objekta a pola njih fali,nestaju objekti i napravim /gmx i onda je sve ok,ne znam u cemu je problme,mozda imamo previse objeka na serveru pa zbog toga neki nestaju ili je u neceu drugom problem.
Ukoliko netko zna molio bih ga da mi kaze jer bih mu bio jako,jako zahvalan,a tko ne zna neka ne posta nista.
Hvala.
Uskoro ponovno otvaranje Genius Gaming servera
http://www.genius-gaming.com

Citat: zerocoolos poslato Avgust 31, 2009, 16:19:49 POSLE PODNE
MidoStreamer
O streameru: Veoma dobar streamer, plus mu je velika brzina ucitavanja objekata, nikada nema problema da nekome od igraca prikaže objekte, ali ima jedan minus, a to je da nije dobar npr za stunt servere jer on nema ogranicenje kao neki streameri da ako ucita max objekata da ne ucitava dalje objekte, on nazalost nastavlja tako ako ucita vise od 200 objekata igracu(sve ovisi o tome ako na malom prostoru natrpate toliko objekata i stavite vecu vidljivost) i crasha igraca.
Ovaj streamer preporučam za recimo rpg servere, jer niko nece praviti nenormalno puno objekata pa je ovaj streamer zadovoljavajuci. A jos jedna dobra stvar je ta sto je lagan za početnike.

Setup: Skinite midostreamer, stavite ga u filterskripte u svoj server(u mapu i server.cfg), zatim otvorite sa pawnom taj midostream.pwn i podesite #define MAX_STREAM_OBJECTS maxbrojobjekata, preporucam da stvate recimo 2000 i kompajlirajte. Zatim u svoj gamemode stavite #include <MidoStream> i u public OnPlayerDisconnect(playerid,reason) stavite MidoStreamDisconnect(playerid); i kompajlirajte svoj gamemode. Objekte koje zelite streamati sa midostreamom preporucam da stavljate u odvojenu filtersktiptu npr nazovimo ju objekti.pwn i u njoj morate imati: #include <a_samp>, #include <MidoStream> i objekte stavljate u public OnFilterScriptInit(). Ne zaboravite pozvati i fs objekti.pwn u server.cfg(znaci to dodajte u liniju filtescripts). I to je to, sada mozete koristiti Midostream.

Funkcije:
CreateStreamObject(modelid,Float:xpos,Float:ypos,Float:zpos,Float:xrot,Float:yrot,Float:zrot,Float:viewdist) - kreiranje streamanog objekta
DestroyStreamObject(id) - unistava streamani objekt
GetStreamObjectPos(id,&Float:xpos,&Float:ypos,&Float:zpos) - uzima poziciju streamanog objekta
GetStreamObjectRot(id,&Float:xrot,&Float:yrot,&Float:zrot) - uzima rotaciju streamanog objekta
SetStreamObjectPos(id,Float:xpos,Float:ypos,Float:zpos) - postavlja poziciju streamanog objekta
SetStreamObjectRot(id,Float:xrot,Float:yrot,Float:zrot) - postavlja rotaciju streamanog objekta
AttachStreamObjectToPlayer(id,playerid,Float:xoff,Float:yoff,Float:zoff,Float:xrot,Float:yrot,Float:zrot) - stavlja streamani objekt na igraca(kaci)
MoveStreamObject(id,Float:movx,Float:movy,Float:movz,Float:speed) - pomice streamani objekt
MidoStreamDisconnect(playerid) - ide u OnPlayerDisconnect


Plus: Brzo ucitavanje objekata igracima, lagan za setup, dobar za pocetnike
Minus: Malo objekata na jednom podrucju(ne smije igracu ucitat vise od 200 objekata)

Procitaj ovo zadnje pod "Minus:"
Aequam memento rebus in arduis servare mentem.

Ok  :D :D
moze lock
Uskoro ponovno otvaranje Genius Gaming servera
http://www.genius-gaming.com