[FS] Pravljenje NPC bota INGAME !

Započeo Suzuki, Jul 22, 2011, 13:44:45 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dakle ovo je jedna filterscripta jako jednostavna za upotrebu.
Tema preuzeta sa: http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=150322
Preveo: ja(Suzuki) ;) 8)

1) Dakle, sve sto trebate napraviti je skinuti NPCgenerator



2) Kada ste skinli, dvije datoteke (.pwn i .amx) kopirate ili extraktate u filterscriptu svog SA:MP servera.

3) otvorite vas server.cfg i pod filterscript ubacite NPCGenerator

4) zatvorite server.cfg i pokrenete vas server!

Nakon sto ste to napravili udete u server i logirate se kao rcon[/rcon login(pass)]

5) IG kucate /createnpc i slijedite upute(skin, oruzje)

6) zatvorite igru i odete u scriptfiles i nadite NPC.pwn datoteku

7) premjestite datoteku u npcmodes\recordings

8 ) spojite vas NPC na server (ConnectNPC (ime [], datoteka []);

9) otidite u vas gamemod/filterscriptu i trazite
OnPlayerSpawn
i dodate

if (IsPlayerNPC (playerid))
{
SetPlayerSkin (playerid, skinid *);
GivePlayerWeapon (playerid, weaponid **, 99999); // ovo 99999 je municija(metci)
         return 1;
}


skinid * = ID skina koji ste upisali IG kada ste stvarali svoj NPC
weaponid ** = ID oruzja koji ste koji ste upisali dok ste stvarali svoj NPC

evo mislim da je ovo dobra stvar, sve sam preveo, ako vam nesto nije jasno ili vam neradi posaljite mi PM ili postajte ovdje, komentirajte ocjenjujte ;)imate sve ovo u readme.txt u raru kada skinete ali ovdje sam vam ja preveo, bez googlea!! ;)  8)



Super je to mi treba :D
Since 19.6.2011 - P!xel
                                  

- Skripter
- Maper
- Web Developer


Ja kada kucam /createnpc pojavi mi se onaj prozorcic i kad stisnem Ok vise se nista ne desava...


Trenutno radim na modu Monaco RolePlay od 0.
Uradjeno: 95% | COMING SOON!

Mozete mi pojasniti ovo 8 ? gdje to da idem i gdje da ga spojim i kako
Poslednja Izmena: Jul 24, 2011, 12:48:38 POSLE PODNE od [BM]Apokalipsa

Citat: ^KinGstoN^ poslato Jul 24, 2011, 12:24:14 POSLE PODNE
Ja kada kucam /createnpc pojavi mi se onaj prozorcic i kad stisnem Ok vise se nista ne desava...
ConnectNPC (ime [], datoteka []);
umijesto ime[] stavis ime npc-a koje oces,a umijesto datoteka[] stavis ime npc-a koj ti je u npcmodes\recordings,tako nekako...
Mysterious roleplay

dobro to al gdje da to ubacim?

I nisam prije stavio connectnpc i iso complie i nece complie samo se ceka i nista se ne desava.

Meni ovo ne radi,idem /cron login i svoj pass,/createnpc 38 30, onda izbaci nesto,odem u scriptfiles i nema mi nigdje NPC.pawn.. zna neko do cega je ?

Ivana19

Onda izbaci C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\South Europe RolePlay by gReeDy.aMx(Savo)\gamemodes\south-europe.pwn(5307) : error 017: undefined symbol "skinid"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\South Europe RolePlay by gReeDy.aMx(Savo)\gamemodes\south-europe.pwn(5307) : warning 215: expression has no effect
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\South Europe RolePlay by gReeDy.aMx(Savo)\gamemodes\south-europe.pwn(5307) : error 001: expected token: ";", but found ")"
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\South Europe RolePlay by gReeDy.aMx(Savo)\gamemodes\south-europe.pwn(5307) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\South Europe RolePlay by gReeDy.aMx(Savo)\gamemodes\south-europe.pwn(5307) : fatal error 107: too many error messages on one line

Vidio sam koji GM koristis pokusaj ovako

SetPlayerSkin(playerid, *); //* skin
Poslednja Izmena: Maj 07, 2012, 17:45:42 POSLE PODNE od [BU] Gago_Grgurevic

Balkan Underground Member
Balkan Underground Ex. Head Admin


ako je neko uradio nesto ovakvo jel moze staviti link samo da ga editujem,jer mi nije bas jasno i nece da radi kod mene  ;)
Poslednja Izmena: Septembar 25, 2012, 15:04:31 POSLE PODNE od Notebook

Bravo za FS!


"Religija je samo iluzorno sunce koje se kreće oko čovjeka dotle dok se on ne kreće oko sebe samoga." - Karl Marx


"Nije glu.p onaj koji nezna da cita, nego onaj koji povjeruje u sve sto procita." - Ivo Andrić