[POMOC]mysql

Započeo L.U.X, April 16, 2012, 22:28:21 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ime moda:NL
Opic problema:Kad se spojim sa bazom i pokrenem server udem u server ali mi se ne prikazuje uopce login register dialog a imam ga u modu
Dio skripte: if(dialogid == 1)
{
    if(response)
    {
if(strlen(inputtext) < MIN_DUZINA_LOZINKE)
        {
            new LozinkaString[64];
            format(LozinkaString, sizeof LozinkaString, "   (greska) Lozinka mora sadrzati najmanje %d znakova!", MIN_DUZINA_LOZINKE);
            SendClientMessage(playerid, CRVENA, LozinkaString);
    new regstr1[370];
      format(regstr1, sizeof(regstr1), "Posto ste prihvatili uslove koriscenja, vreme je da\nzapocnemo sa procesom registracije.\nU polje ispod unesite lozinku koju zelite da koristite\nprilikom ulaska na server\n\nNapomena: Svoju lozinku znate samo VI!\nNL ne odgovara u slucaju kradje naloga, gubitka lozinke,\ngubitka imovine (izuzetek su greske u skripti)\n\nNL nikada nece traziti Vasu lozinku!");
        SPD(playerid, 1, DIALOG_STYLE_INPUT, "[NL] Registracija", regstr1, "Potvrdi", "Izadji");
        ProcesRegistracije[playerid] = 1;
}
else if(strlen(inputtext) > MAX_DUZINA_LOZINKE)
{
            new LozinkaString[64];
            format(LozinkaString, sizeof LozinkaString, "   (greska) Lozinka ne moze sadrzati vise od %d znakova!", MAX_DUZINA_LOZINKE);
            SendClientMessage(playerid, CRVENA, LozinkaString);
    new regstr1[370];
      format(regstr1, sizeof(regstr1), "Posto ste prihvatili uslove koriscenja, vreme je da\nzapocnemo sa procesom registracije.\nU polje ispod unesite lozinku koju zelite da koristite\nprilikom ulaska na server\n\nNapomena: Svoju lozinku znate samo VI!\nNL ne odgovara u slucaju kradje naloga, gubitka lozinke,\ngubitka imovine (izuzetek su greske u skripti)\n\nNL nikada nece traziti Vasu lozinku!");
        SPD(playerid, 1, DIALOG_STYLE_INPUT, "[NL] Registracija", regstr1, "Potvrdi", "Izadji");
        ProcesRegistracije[playerid] = 1;
}
else if(strlen(inputtext) >= MIN_DUZINA_LOZINKE && strlen(inputtext) <= MAX_DUZINA_LOZINKE)
{
    WP_Hash(PI[playerid][Lozinka], 129, inputtext);
    //Registracija(playerid);
    hPrviLogin[playerid] = 1;
    hIgracUlogovan[playerid] = 1;
    //Login(playerid, inputtext);
    new regstr2[230];
format(regstr2, sizeof(regstr2), "Cestitamo! Uspesno ste registrovali svoj nalog!\nSada je potrebno uneti e-mail adresu.\nE-mail adresa sluzi da mozete da restujete svoju\nlozinku u slucaju da je zaboravite.\n\n{FF0000}NL nikome nece odati vase podatke!!!");
    SPD(playerid, 2, DIALOG_STYLE_INPUT, "[NL] Registracija", regstr2, "Potrvdi", "Izadji");
    PI[playerid][RegProces] = 1;
}
}
} {
    if(response)
    {
        PrijavaSpremna[playerid] = 0;
        if(strlen(inputtext) < MIN_DUZINA_LOZINKE || strlen(inputtext) > MAX_DUZINA_LOZINKE)
        {
            new string[128];
            format(string, sizeof string, "(greska) Lozinka mora sadrzati najmanje %d, a najvise %d znakova.", MIN_DUZINA_LOZINKE, MAX_DUZINA_LOZINKE);
            SCM(playerid, CRVENA, string);
            new string1[256];
new hIme[MAX_PLAYER_NAME];
ImeIgraca(playerid, hIme);
format(string1, sizeof string1, "{FFFFFF}Dobrodosli {00a2f5}%s\n{FFFFFF}Vas nalog je pronadjen. Molimo upisite svoju lozinku:", hIme);
SPD(playerid, 27, DIALOG_STYLE_PASSWORD, "{00a2f5}Battle Craft RPG - PRIJAVA", string1, "Prijava", "Odustani");
return 1;
}
new imex[MAX_PLAYER_NAME];
ImeIgraca(playerid, imex);
new upit[128], escinput[32], buf[129];
mysql_real_escape_string(inputtext, escinput);
WP_Hash(buf, 129, escinput);
format(upit, 128, "SELECT `ID` FROM `Igraci` WHERE `Ime` = '%s' AND `Lozinka` = '%s'", imex, buf);
mysql_query(upit, THREAD_PASSPROVERA, playerid);
}
else Kick(playerid);
}




Kod ongamemodeinit dodaj if(!mysql_connect(..,..,..,..)) return OnGameModeExit();

tako ces saznati da li ti se spaja ili ne.
Aequam memento rebus in arduis servare mentem.

I meni isti problem
Poslednja Izmena: April 17, 2012, 10:13:16 PRE PODNE od m-a-r-k-o

Citat: LuKsA poslato April 17, 2012, 10:06:42 PRE PODNE
Kod ongamemodeinit dodaj if(!mysql_connect(..,..,..,..)) return OnGameModeExit();

tako ces saznati da li ti se spaja ili ne.

Ma spaja mi se s  bazom normalno i sve napravim regam se i kad popunim podatke nece maknit td kad treba spremit acc

Pokušavaš pokrenuti NL mod. Teško će ti ići !

Domagoj i Hoxxy su već imali tih problema i jedva su to sredili.. tako da se džabe mučišš.. ;)
Nešto vam nije jasno u vezi SA:MP servera? Posjetite PDF Pomoć u vezi SA:MP servera!

Dok je to Hoxxy sredio trebalo je bas vremena dosta. Tako da predlažem ti da se ostaviš toga :S . Ja sam pokušavao ali mi dojadilo. :p