[Pomoc] timer

Započeo [GU:RP] ivica 156, Mart 07, 2012, 18:56:39 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim:cyber
Detaljan opis problema:napravio sam timer za odvoz za mehanicare ali kako sada da napravim da kad kucaju svaki puta nakon toliko puta da im pise ostalo vam je jos 1200 sec pa onda kuca opet pa da se smanji za sekundu manje jel me kontate a ja kak sam napravio samo pise da sacekaju 5 minuta tio mi radi ali zelim ovako da bude
Dio skripte:
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):

Objasni im malo... Zelis da ti bude kao na /ad.. Ono "Preostalo vam je jos 30 sekundi do slijedeceg odvoza" Na taj fazon ?

ne nego imas 500 sec kao stavljeno i kad kucas da mu pise preostalo ti je jos 499 sec na tom principu

za to moras napraviti novu varijablu i tajmer koji ide svake sekunde...

npr ovako:


new OdvozT[MAX_PLAYERS] = 0; // u komandi za odvoz povecas na broj sekundi koji hoces



forward OdvozTimer();
public OdvozTimer()
{
for(new i; i<MAX_PLAYERS;i++)
{
    if(IsPlayerConnected(i))
    {
        if(OdvozT[i] > 0)
        {
        OdvozT[i] -= 1;
        if(OdvozT[i] == 0)
        {
GameTextForPlayer(i, "Mozete ponovo da odvozite!", 3000, 1);
}
}
}
}
return 1;
}


Pod OnGameModeInit stavis:


SetTimer("OdvozTimer", 1000, true);


i sad neko kuca to /odvoz il kako je vec komanda ti mu stavis u komandi


OdvozT[playerid] = 500; // u sekundama ovde..


i u komandu dodas:


new ex_string[128];
format(ex_string, sizeof(ex_string), "Mozete ponovo odvoziti tek za %d sekundi!", OdvozT[playerid])
if(OdvozT[playerid] > 0) return SendClientMessage(playerid, COLOR_GRAD1, ex_string);


nadam se da si razumeo

sve je u redu,ali ja ne mogu odma radit odvoz a zelim da se odma radi odvoz pa onda timer da ide ja isao odvoz i pise moram da cekam toliko i toliko to sve radi samo zelim da se prvo odvoz onda timer

rijeseno,moze lock,hvala ti dock :)

Snich