Pitanje u vezi Web-Stranice, hosta

Započeo nastoe, Mart 21, 2010, 17:29:58 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nastoe

Jel moguce, npr. ja sada koristim free host tocnije: 00webhost i sada kada kupim pravi host+domenu da cijeli database prebacim na njega znaci da ne izgubim topic, boardove i registrirane korisnike? Plz pomozite jako mi je to bitno.... BTW: http://www.extreme-funserver.tk/ ;D

Možeš. Mislim da ima opcija na FileZilli da sve prebaciš na drugi host. Ali nisam siguran.




nastoe

Citat: Nik Delgad poslato Mart 21, 2010, 17:30:44 POSLE PODNE
Možeš. Mislim da ima opcija na FileZilli da sve prebaciš na drugi host. Ali nisam siguran.
Dobro ako ce mi trebati pomoc, slobodno se javim?

ja sam to bio pokuso...nemoze ja dobivo .com domenu i nisam mogo prebacit database na njega..

nastoe

Citat: [EU]MreR poslato Mart 21, 2010, 17:31:58 POSLE PODNE
ja sam to bio pokuso...nemoze ja dobivo .com domenu i nisam mogo prebacit database na njega..
Jooojj klinjooo XD domena i host nije isto nemres database prebaciti na domenu XD hahah

Citat: [EFS]ExtremePower poslato Mart 21, 2010, 17:31:27 POSLE PODNE
Citat: Nik Delgad poslato Mart 21, 2010, 17:30:44 POSLE PODNE
Možeš. Mislim da ima opcija na FileZilli da sve prebaciš na drugi host. Ali nisam siguran.
Dobro ako ce mi trebati pomoc, slobodno se javim?
Eh ako ću znat nisam baš prebacivao...




Parker

Sve moze ..
Prvo fajlove prebacis, onda bazu , i onda editgujes Settings.php

nastoe

Citat: [UZ]Parker poslato Mart 21, 2010, 17:46:41 POSLE PODNE
Sve moze ..
Prvo fajlove prebacis, onda bazu , i onda editgujes Settings.php
Ne kuzim bas ali kada cu trebati zamolit ću nekoga da mi pomogne

Citat: [UZ]Parker poslato Mart 21, 2010, 17:46:41 POSLE PODNE
Sve moze ..
Prvo fajlove prebacis, onda bazu , i onda editgujes Settings.php
točno ovako parker ti to najbolje zna


Sry na refreshu, ali ako imas free webhosting kod 000webhosta, i onda kupis sta ja znam, .net, .com domenu, imas opciju ADDON DOMAINS, znaci dodas pod to "addon domains" svoju domenu, npr. mojastranica.com, onda ides gdje si kupio tu domenu i namjestis pod opcijama nameservere na nameservere od 000webhost

edit: mozes i backup napraviti od mysqla(postova, tema i tog), i ftp podataka, pa onda prebacis ako ides na potpuno novi webhosting.
Poslednja Izmena: Mart 25, 2010, 20:46:01 POSLE PODNE od GGC
Aequam memento rebus in arduis servare mentem.

Citat: GGC poslato Mart 25, 2010, 20:45:18 POSLE PODNE
Sry na refreshu, ali ako imas free webhosting kod 000webhosta, i onda kupis sta ja znam, .net, .com domenu, imas opciju ADDON DOMAINS, znaci dodas pod to "addon domains" svoju domenu, npr. mojastranica.com, onda ides gdje si kupio tu domenu i namjestis pod opcijama nameservere na nameservere od 000webhost

Bolje mu je da kupi plačeni host zbog garantiranog uptimea, kvalitete i brzine otvaranja.

Naravno da možeÅ¡ prebacit. Ima stotinu naćina, a jedan je taj da skineÅ¡ backup u admin panelu i tu bazu uploadaÅ¡ preko cPanela od novog hostinga ili preko phpmyadmina. Bazu možeÅ¡ takoÄ'er skinuti i preko cPanela od 00webhosta ili preko phpmyadmina. Forum instaliraÅ¡ u neku friÅ¡ku bazu i onda ovu ubaciÅ¡ i u fajlu settings.php promjeniÅ¡ ime baze, ime korisnika i password (nije potrebno ukoliko koristiÅ¡ istog korisnika). Za ime baze staviÅ¡ tu koju si importao sa starog hosta.

Možeš i fajlove spasiti (ukoliko imaš avatare, attachmente ili nekakav custom dizajn) tako da preko FTP-a skineš cijeli forum i ubaciš ga na novi host.

Posto jos ne kupujes nema potrebe jos za ovom temom...