[Pomoc]Auti Za Organizacije

Započeo robi_97, Mart 04, 2012, 21:59:06 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

robi_97

Skripta koju koristim:Life On Balkan
Detaljan opis problema:Stavio sam aute u skriptu za organizaciju ali moze ih svako voziti dali me mozete uputiti na kakav tut ili mi pak objasniti sto treba da samo clan te organizacije moze voziti.Probao sam traziti ali nisam nasao tut.Poz i hvala
Dio skripte:
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):

if(newcar >= ID OD && newcar <= ID DO)
        {
         if(PlayerInfo[playerid][pMember] == 15 || PlayerInfo[playerid][pLeader] == 15){ }
         else
         {
             SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "   Nemate kljuceve od ovog vozila !");
             RemovePlayerFromVehicle(playerid);
         }
      }

Ovo stavi pod onplayerstatechange

robi_97


otvoris mod, stisnes ctrl + f i tu ukucas onplayerstatechange, onda listaj dole dok ne naidjes na ostale i tu dodas ovo

if(newcar >= ID OD && newcar <= ID DO)  //Ovde upises OD kog  DO kog ID-a
        {
         if(PlayerInfo[playerid][pMember] == 15 || PlayerInfo[playerid][pLeader] == 15){ } //ovde stavis koja org moze da vozi ta kola
         else
         {
             SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "   Nemate kljuceve od ovog vozila !");
             RemovePlayerFromVehicle(playerid); //ovo izbaci igraca iz kola ako nije ta organizacija koju si gore naveo
         }
      }


Evo ti moj primer....

if(newcar >= 345 && newcar <= 350)  //ako ovako upises id 345,346,347,348,349,350 ce biti za ovu org koju navedes
        {
         if(PlayerInfo[playerid][pMember] == 15 || PlayerInfo[playerid][pLeader] == 15){ } //ovde stavis koja org moze da vozi ta kola
         else
         {
             SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "   Nemate kljuceve od ovog vozila nisi clan Groove Bande !");
             RemovePlayerFromVehicle(playerid);
         }
      }

ako ti nije jasno, reci...


robi_97

ajde molim te pm te kontakiram baca mi errore

Forwardujes na pocetku forward IsAGangCar(carid); onda napravis public za ID-ove auta public IsAGangCar(carid)
{
if(carid >= 160 && carid <= 163)
{
return 1;
}
return 0;
}


onda napravis proveru if(IsAGangCar(newcar))
{
    if(PlayerInfo[playerid][pLeader] == 5||PlayerInfo[playerid][pMember] == 5) { }  // Stavis broj tvoje org
    else {
        RemovePlayerFromVehicle(playerid);
        SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY,"Ne mozes voziti ovaj auto, nisi clan nase bande, jbg.");}
}
Poslednja Izmena: Mart 04, 2012, 22:57:46 POSLE PODNE od Blaeks

Evo ovako prvo dodas iznad OnGameModeInit:

new yakuzavozilo[3]; //uvek stavljas broj vise od vozila koliko imas, znaci ako imas 11 vozila tu stavljas broj 12

Sada pod OnGameModeInit

yakuzavozilo[1] = AddStaticVehicle(id vozila, x, y, z, rotacija, 0, 0); //znaci ovako dodajes vozila ispod i povecavas broj za 1
yakuzavozilo[2] = AddStaticVehicle(id vozila, x, y, z, rotacija, 0, 0);


sada kada si oznacio vozila, odes pod OnPlayerEnterVehicle i stavis ovo:

if(vozilo == yakuzavozilo[1] || vozilo == yakuzavozilo == yakuzavozilo[2])
{
if(PlayerInfo[playerid][pMember] != ID YAKUZE)
{
            new vozilo = GetPlayerVehicleID(playerid);
            new Float:x, Float:y, Float:z;
    GetPlayerPos(playerid, x, y, z);
    SetPlayerPos(playerid, x, y, z);
    GameTextForPlayer(playerid, "~r~ZAKLJUCANO! ~Y~YAKUZA!", 2000, 3);
    return 1;
}
}


Nadam se da si razumeo

robi_97

Kako covjek lijepo oobjasnio.Hvala svima :D