SampZone D3athmatch

Započeo ZoneSamp, Januar 22, 2012, 17:32:30 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ZoneSamp






Karakteristike moda:
- Jedinstveni sistemi: system za firme,system za bande,WAR system...
- sistem komandi - zcmd
- streamer: streamer plugin
- koristenje sscanf2 u komandama gdje je to potrebno
- varijabli u PVar-ovima
- Dosta vremena je ulozeno i u MTA pa je server obogacen prekrasnim UNIKATNIM mapama



Opis moda|:

Anticheat:

Verzija: 0.1 beta
Autor: Ujo Vito
Mogucnosti:
-Detektiranje zabranjenih oruzja,teleportiranja,moneycheata,airbreaka,spawnkilla...
Opis: Anticheat je razvijen od mene(Ujo Vito), on detektira(navedeno gore),a ukoliko je admin online anticheat nece banat igraca vec ce poslat upozorenje adminu,a ukoliko nije online anticheat ce ga banati...


Registracija:

-Sistem registracije je u dialogu,nema se sta posebno pricat o njemu...

Spawn:

-Spawn je na unikatnoj lokaciji...te ako ubijete igraca na toj lokaciji server vas kicka
-Sve je dodatno uljepsano sa objektima
-Komanda /spawnchange - Ukoliko ste clan bande mozete promijeniti spawn prioritet na vasu bandu,a ukoliko niste spawnat ce te se na obicnom spawnu,KucaSys je trenutno iskljucen zbog BUGa.
-pri spawnu odsada nemate racuna za lijecenje i sl.


Novac:

-Novac mozete dobiti na eventima,PAYDAYu,kada ubijete nekoga ili na WARu!
-Novac nije moguce stvoriti jer je serverside


Firme:

-Zasad postoje 2 firme na serveru,jer nema razloga za vise firmi... a to su: Dolce Vita i Banka



Server ima 4 bande a to su:

-Green Army
-Royal Mafia
-Russian Mafia
-Devils Mafia

Mafije i organizacije systemi:

-svaka banda ima 16 vozila u koje samo clanovi/lideri te bande mogu uci(takodjer onemogucena G tipka za takvo vozilo radi abusanja za uc u bazu!)
-Svaka banda ima Interijer(oruzarnica) te kada udjete unutra ima pickup s oruzjem koji kada ga pokupite stvori vam se dialog gdje birate sta zelite(oruzje/health)
-Na serveru postoji komanda /quitfaction (ali prije koristenja morate ispuniti Tim Ugovor bande u iznosu od 50h(morate provesti 50h u njoj ili ako koristite /quitfaction a niste ispunili 50h Tim Ugovora,dobivate 50h    kazne ugovora te vas nitko nemoze /invite dok imate kaznu)
-Admini mogu smijenjivati lidere bili oni na serveru ili ne kao i clanove bande...


Private Message (PM) system:

-kada komandom (/pm) posaljete odredenom igracu private message, njemu se stvori na dnu u sredini oznaka mobitela i naravno pise mu vasa poruka.


MP3 player system:

-napravili smo mp3 system koji palite sa cmd /ukljucimp3, te se gasi sa cmd /iskljucimp3...
-za sada imamo svega par pjesama, ali sa vremenom cemo ih dodavati i mijenjati.



Enter/Exit:

-Izbrisali smo komande /enter /exit te umijesto njih stavili dialoge...
tj. kada dodjete na pickup(firme/bande) stvori vam se dialog gdje birate dali ce te uci ili odustati,a kada ste u INTu birate dali ce te izaci ili odustati.

WarSystem:

-Na serveru imamo WAR system,koj je napravljen kao event.. svi ga mogu igrati(civili/clanovi bandi)
-kada budete prozvani na WAR od admina cekate da ga admin pokrene na XX minuta te se vasem timu pojavi label iznad glave "...PLAVI..." ili "...CRVENI..."

Area:

-Napravljena je popularna Area
-Nalazi se na sjeveru,i nikada necete moci pobijeci iz nje dok vas server ili admin ne oslobode...



Payday(Placa):

-PayDay system je napravljen tako da sto ste veci lvl to vise novaca dobivate,a nakon sto skupite dovoljno EXPa morate kupiti LEVELUP (/buylevel)

Stats:

-Statsi nisu nista posebno ali vam pokazuju mnostvo informacija...


Donator System:

-Na serveru postoji Donator System,ukoliko donirate npr. 25kuna ingame ce te dobiti 25 SZBodova i njih ingame mozete zamijeniti komandom /donator za Expe/Levele/Novac/Micanje Warna/Veci SpawnHeal...
ili kupiti DonatorskoVozilo koje samo VI mozete voziti i vozilo je samo vase dok server postoji! (Karakteristike DS-a: AutoMatsko pisanje na tablicu vozila vas nick(npr.Ujo_Vito),lockanje vozila..)

a mozete i kupiti VLASTITU bandu po cijeni od 200kn,sta dobijete time?
-Bazu(Izmapanu)
-Komande za otvaranje kapija (/otvori,/zatvori)
-Forum CHAT
-InGame CHAT(/r)
-Vozila(16,zakljucana za ostale igrace koji nisu clanovi vase bande)
-boju nicka ingame
-Interijer + oruzarnica

Par slika sa servera:

http://www.2shared.com/file/gpHPLvcz/Slike_sa_servera_SAMP_ZONE.html

Zakljucak:

Eto mnogo sam radio na modu(tocnije: 6mj. sa pauzama),mod je optimiziran,ne lagga.
BUGovi su moguci jer je server trenutno u BETA verziji ali mi ih nismo pronasli!
Ovim putem bi pozvao sve vas SAMPo ljubce da se pridruzite nasoj zajednici na serveru(IP: 188 . 138 . 45 . 233 : 7777) kako i na forumu(www . samp-zone . info) - forum je trenutno iskljucen zbog rada na njemu!


Vaš Samp Zone Staff Team!

Koliko ja znam , vas je Djuro protjerao odavdje , a i stvarno ti zavidim , stavljaÅ¡ 50mb slika na dl i očekujeÅ¡ da će netko to skidati  ::)
"I'm a loser and a user so I don't need no accuser" - Billie Joe Armstrong

Ovi botovi reklamiraju kao nenormalni.  >:(
Treba lock temu.
Poslednja Izmena: Januar 22, 2012, 19:05:11 POSLE PODNE od [BU] Frankie_Devito

ma komunisti :S
Trazim Skriptera! Nagrada Head Admin

ricken

Dzaba njima reklamirat kad im nitko nece na server kolko su jadni cijeli.Udite na server i pogledaj te mod sve ce vam biti jasno to je jedan primjer kako su jadni...

koliko ja znam ovaj srv sto se sad reklamira nema veze sa serverom koji je uklonjen tj. ime je ukradeno a vlasnik je sasvim drugi! i mislim da bez razloga vrijedajte ljude a ako misliste da je SZ tj sada BSZ kumonusiticki i propalice to je zato sto im zavidite! Sretno u daljnem radu!

Tex

Vito fino sam te pito na FB da nesto uradis da mozes reklamirati server a neces :(