SetDisabledWeapons & SetPlayerDisabledWeapons [0.3]

Započeo Chris, Februar 08, 2010, 16:05:12 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Disabled Weapons
For 0.3

|- Komentar autora -|

  • U 0.3 verziji, SetDisabledWeapons funkcija je uklonjena. To je razljutilo mnoge ljude jer je lako neprepoznati  oruzja. Sada sa ovim includeom, mozete koristiti tu funkciju. Uglavnom, isto tako uzima oruzje igracu.
|- Tip skripte -|

  • Include

|- O skripti -|

  • Mogucnost disable oruzja sa cjelog servera ili samo igraca

|- Funkcije skripte -|

  • SetDisabledWeapons(...) // Radi kao i na 0.2 verziji, umetnite id unutra  i oruzja vise nema. NPR: SetDisabledWeapons(35, 38, 26);
  • SetPlayerDisabledWeapons(playerid, ...) // Isto kao SetDisabledWeapons, ali podrzava "playerid" parametar. Npr: SetPlayerDisabledWeapons(playerid, 35, 38, 26);

|- Download skripte -|

|- Instalacija skripte -|
    -Otvorite link i zaljepite skriptu u novi .pwn file
    -Spremite ju u include folder kao "disweap.inc" ili bilo kakvo ime vi zelite imati. Samo se pobrinite da je ekstenzija .inc
    -Otvorite svoj gamemode/filterscriptu i dodajte "#include <disweap>"(ili onako kako ste nazvali include) iznad "#include <a_samp>"
    -Compilajte gamemode/filterscriptu i pocnite koristiti nove funkcije

Autor:Seif
Preveo i prilagodio:°|Chris|°

Ukoliko ne razumijete neki dio teksta pitajte nas ispod u temi...
Poslednja Izmena: Jul 01, 2019, 23:39:25 POSLE PODNE od Mister Naithan

Neznam kolko je pametno imat bilokakav loop na OnPlayerUpdate, ali neka.

Baff

ja bi radje kakav tajmercic napravio mozda na sekundu...jbte kolko sam 'skonto' onplayerupdate se pozove u sekundi nekoliko puta :S

bice seif prolupo kad je ovo piso xD

Citat: Baff poslato Februar 08, 2010, 19:28:30 POSLE PODNE
ja bi radje kakav tajmercic napravio mozda na sekundu...jbte kolko sam 'skonto' onplayerupdate se pozove u sekundi nekoliko puta :S

bice seif prolupo kad je ovo piso xD

da nekoliko, nekoliko x 3 ako ne i vise xD, ali bolja opcija bi po meni bila onaj OnPlayerWeaponChange sto ima na wiki sekciji od OnPlayerUpdatea i ako samo promjeni na zabranjeno oruzje, paff makne mu ga