Ako moze pomoc oko auta (rent,prodaja itd)

Započeo Kiki_Radeon, Februar 05, 2010, 01:13:53 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eto zanima me kada ubacim auto...kako mogu staviti auto da mi se tocno zna npr

AddStaticVehicleEx(596,1558.392000,-1710.859000,5.466783,1.0, -1, -1, 60000);/*CopCruiser*/

Policijski auto mogu ga vozit samo policajci,nepita dozvolu za avion xD nego normalno radi

a kada ja dodam neki auto,bude policijski ali treba dozvola za letenje wtf?

i problem je kako mogu automobil staviti za /rent i prodaju, ali kad je na prodaju da pise  INFERNUS cijena, a ne da mi pise BLADE 70k, a auto je infernus...hvala

public IsACopCar(carid)
{
if((carid >= [color=red]16[/color]) && (carid <= [color=red]38[/color]))
{
return 1;
}
return 0;
}


Ove brojeve (16 i 38) nisi valjda ni dirao, a dodavao si par automobila i odmah sve poremetio..tu trebas promjenit, od kojed do kojeg broja su ti policijski automobili.
Poslednja Izmena: Februar 05, 2010, 10:03:17 PRE PODNE od Tomek
Mnogi me znaju, a mnogi misle da znaju.

http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=2463.0 -  [TUT] Auto za organizacije i bande
http://forum.geforce-samp.com/index.php?topic=902.0 - posto nisam nasao na balkan-sampu pronasao sam ovdje malo detaljnije o privatnim autima, posluzi se

Tomek ti je dobro rekao...
Citatif((carid >= 16) && (carid <= 38))
Funkcija ti zapravno znaci svi auti od 16 (Å¡esnaestog) do 38 (trideset i osmog) su takvi i takvi, a to se odreÄ'uje
ovime => public IsACopCar(carid) , dakle to je CopCar tj. policijski auto


Respekt: [H]265, John, [03]Garsino, LordShigi, Dujma, Carlsson, Randy, Jacobs, Hu5o, Toni, Lukas, Curtis, Ivo, Hawks, Jack, Koksildo, gonss

Haha OMG => http://zaslike.com/files/9rd5urq94yqagvdsx3i.png [ovo nema nigdje]

evo od pd-a u gamemod ((Gf))

if((carid >= 35) && (carid <= 60) || carid == 66 || carid == 67 || carid == 91 || carid == 92 || carid == 93 || carid == 36)
   {
       if(carid == 45 || carid == 46 || carid == 55 || carid == 59) { return 0; }
      return 1;

i nekuzim di i koji id moram ja stavit sada kad ubacim auto...nekuzim xD glup sam,npr ovo if((carid == 35) && i sad tu ja stavim koji id? kako znat ko ji je taj id ako je id od auta 589 od kud taj 60??

Citat: Kiki_Radeon poslato Februar 05, 2010, 19:20:07 POSLE PODNE
evo od pd-a u gamemod ((Gf))

if((carid >= 35) && (carid <= 60) || carid == 66 || carid == 67 || carid == 91 || carid == 92 || carid == 93 || carid == 36)
   {
       if(carid == 45 || carid == 46 || carid == 55 || carid == 59) { return 0; }
      return 1;

i nekuzim di i koji id moram ja stavit sada kad ubacim auto...nekuzim xD glup sam,npr ovo if((carid == 35) && i sad tu ja stavim koji id? kako znat ko ji je taj id ako je id od auta 589 od kud taj 60??

Ides u igru i udes u taj auto i upises /oldcar i pozakat ce ti id taj id stavis tu

taj ID ti nije ID vozila, koji auto stavljas, nego ti je broj vozila koje si stavio u scriptu

CreateVehicle(nesto); //1
CreateVehicle(nesto); //2
CreateVehicle(nesto); //3
CreateVehicle(nesto); //4
.
.
.
CreateVehicle(nesto);//n

To ti je to sto pises nutra...
Mnogi me znaju, a mnogi misle da znaju.

Da biste lakse izvrsili taj zadatak napravio sam funkciju koja provjerava jel se "carid" parametar podudara sa bilo kojim vasem parametrom te tako ne trebate pisati dugacke kondicije : "carid == 1 || carid == 2 || carid == 3 || carid == 4" itd., umjesto toga mozete samo napisati: DoesAnyCarMatch(carid, 1, 2, 3, 4);
Nije nesto funkcija korisna koliko ubrzava proces...


stock bool: DoesAnyCarMatch(carid, ...)
{
new
arg = 1;
while(arg < numargs())
{
if(getarg(arg) == carid)
{
return true;
}
++arg;
}
return false;
}

Ma jebo me ne bog ako ja ista kuzim jbg... glup prirodno :D

iYoko