[Pomoc] Zcmd komande Balkan Nations

Započeo Mirnas_Tajic, Oktobar 28, 2011, 21:39:52 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mirnas_Tajic

Skripta koju koristim:Balkan nations
Detaljan opis problema:Vako ocu komandu ZCMD ali kako god da pokusam nemore
Dio skripte:/
Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):

vlado_plavsic

ZCMD komande stavljas izvan svih callbackova

Evo ti promer jedne

CMD:Nesto(playerid,paramas[])
{
       // Ovde napravis to sto hoces
       return1;
}

Mirnas_Tajic

da li nikako nemogu da skontam,znas li kako danapravim i komandu /rac,/destroycars

dragan12

CMD:destroycars(playerid,params[])
{
if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 0) return SendClientMessage(playerid,-1,"Nisi admin!");
for(new i = 0; i < sizeof(CreatedCars); i++)
{
if(i != 0)
{
    DestroyVehicle(i);
}
}
}

Ovo za loop sam uzeo za vozila, ako se nevaram i on je jedan od GF edita pa sam zato uzeo. Tu nemas nikakvu matematiku :D
ZCMD komande su dosta brze od strcmp
Ali ako radis nesto u ZCMD komandama http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=28770.0
Koristi i sscanf imas tut iznad. Jednostavnije je i brze. sscanf ide za npr. /dajnesto [ID Igraca]//to je primer

Mirnas_Tajic

dobijem : function "cmd_destroycars" should return a value

Mirnas_Tajic

nemoze to tako kad kucam /veh (ID auta) boja... stvori mi se auto i pise da je na prodaju a kad izbrisem ovu tvoju komandu onda je sve uredu

ZCMD komande ti se nesmiju nalaziti niti u jednom callbacku dodaj negdije na kraj skripte
Trenutno radim novi DeathMatch server... Trazim ljude koji mogu pomoc na bio koji nacin.. Za vise info PM ;)

Mirnas_Tajic


Omg kako ne kontas si normalan ti? Jel znas sta je callback? na primer: public OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[]), public OnPlayerConnect(playerid) itd... ne sme biti u njima nego van callbackova, na kraj skripte na primer.
Poslednja Izmena: Oktobar 29, 2011, 14:50:06 POSLE PODNE od Gotti747
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri