Trebam pomoc!! (od onih koji znaju C)

Započeo gospodinReza, Oktobar 23, 2011, 21:56:36 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

#include <stdio.h>
#include <conio.h>


int main()
{
    float M,h,c,i;// h=potrosena kolicina goriva nakon M kilomtara u gradskoj voznji, c=koliko je goriva ostalo, i=koliko jos kilometata moze prijeci
    int k,g,m;       //k=volumen spremnika,g=gradska voznja,m=medjugradska voznja
    printf("Unesite kolicinu goriva(u litrama) koje vas automobil moze primiti:");
    scanf("%d",k);
    printf("\nSada unesite kolicinu goriva koju vas automobil trosi u gradskoj i medjugradskoj voznji\n(odvojite ih zarezom):");
    scanf("%d,&d",g,m);
    printf("\n\nOvaj program izracunava koiko kilometara mozete prijeci u medjugradskoj voznji\n nakon M kilometara gradske voznje.");
    printf("\nUnestite M:");
    scanf("%f",M);
   
    h=M/(100/g);
    c=k-h;
    i=c/m;
   
    printf("Nakon gradse oznje M kilometara vozilo moze prijeci jos %.2f kilometara medjugradske vozne.",i);
   
   
    getch();
    return 0;
}


sto ovdje nevalja sve mi dobro ide...te nakon sta upisem vrijednosti od g i m (    printf("\nSada unesite kolicinu goriva koju vas automobil trosi u gradskoj i medjugradskoj voznji\n(odvojite ih zarezom):");  )  program mi se srusi (..has stopped working)
Poslednja Izmena: Oktobar 23, 2011, 21:57:41 POSLE PODNE od gospodinReza
MOLIMA VAS POGLEDAJTE VIDEO I LAJKAJTE + SUBSCRIBE
http://www.youtube.com/watch?v=5Qf8DzbP4pY

HVALA!!!!



meni se ovaj tvoj nacin programiranja uopce ne svida...
moja preporuka ti je da sve pises odvojeno... znaci
u jednom printf-u napisat jednu stvar,a ne 10.
a druga preporuka je: da pises varijable punim imenima, jer jednog dana kada imas program od 1000+ linija, neces znat sta ti sta znaci...
to ti kazem iz iskustva