[pomoc] kucni server

Započeo D1ablo, Avgust 23, 2011, 01:00:37 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

pozz svima imam problem u vezi kucnog servera znaci skinuo sam s SAMP stranice onaj program za server tamo sam sve podesio kako sam procitao na forumu (lanmode 0....) onda sam iso rijesit port forwarding uz pomoc ovog linka http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=28375. jer imam taj ruter i kada sam sve podesio (nisam nikakve modove stavljao samo mi je onaj neki grand lacy tako nekako) i kada sam to sve podesio iso sam vidjet svoju ip adresu u CMD iso sam upisat ipconfig i naso tamo svoju ip adressu to upiso i sve radi barem meni. Onda sam iso dat frendu link da proba doc ali nije uspjevao nikako pa ako neko zna kako to popravit neka rece pls

samo ne kuzim zasto mi je ta Ip adressa u cmd stalno ista kolko znam to bi se trebalo mjenjat ali meni se ne mjenja

 meni radi ali frendu ne
Poslednja Izmena: Avgust 23, 2011, 01:17:55 PRE PODNE od D1ablo

Ako ti je statička IP adresa, nemože se mjenjati.

Drugo, trebaš otvoriti portove taj tutorial što si koristio, probaj još jednom polako i detaljo preć, mora raditi ako ti je taj ROUTER :S


Respect to: $--L84S--$, EP,-300-, Extreme, Gonss, мσмαк. ^ [5], Alexandar? Coreli..






OTIÅ AO SA BALKAN-SAMPA. Kontakt: [email protected]

sve sam napravio i opet nece portovi su otvoreni sve mi je ON probo sam dat frendu 127.0.0.1:7777 nije i normalnu moju Ip adresu ali opet ne kuzim kako mi se ne mjenja IP jer kolko sam cuo svaku vecer se mjenja

Citat: D1ablo poslato Avgust 23, 2011, 01:56:29 PRE PODNE
sve sam napravio i opet nece portovi su otvoreni sve mi je ON probo sam dat frendu 127.0.0.1:7777 nije i normalnu moju Ip adresu ali opet ne kuzim kako mi se ne mjenja IP jer kolko sam cuo svaku vecer se mjenja

www.mojip.net

Otvori taj sajt i šta ti izbaci gore kopiraj i dodaj na kraju :7777 i taj ip daj frendu nemožeš mu dat 127.0.0.1 jer je to lokalni i sa njim možeš pristupit samo preko svog računara..


Respect to: $--L84S--$, EP,-300-, Extreme, Gonss, мσмαк. ^ [5], Alexandar? Coreli..






OTIÅ AO SA BALKAN-SAMPA. Kontakt: [email protected]

da nije mozda do toga zato sta imam wirless stick koji me spaja s ruterom? mozda treba bit kabelom
Poslednja Izmena: Avgust 23, 2011, 09:32:15 PRE PODNE od D1ablo

Riješen problem, ima wirless usb i statičku a tako ne može otvorit portove =)


Respect to: $--L84S--$, EP,-300-, Extreme, Gonss, мσмαк. ^ [5], Alexandar? Coreli..






OTIÅ AO SA BALKAN-SAMPA. Kontakt: [email protected]

znaci problem bi bio gotov kada bi komp dirketno povezo kabelom??


sad pak se mogu samo konektirat na 127.0.0.1:7777 ali frend ne moze a spojen sam s kabelm jel znas neko koju bi IP adresu mora stavit neku drugu

Treba da napravis mrezu na hamachiu i da se drug spoji preko hamachia.

ne zelim hamachi zelim putem port forwardinga otvorio sam port i nece mi opet. kada sam bio na wirless usb adresa mi je bila 192.1.168.1.5:7777 dok mi je preko kabela 192.1.168.3:7777 inace sam preko t coma sjecam se kad mi je frend otvorio svoj server mogo sam uvjek na njega ali bi svaki dan imo novu IP adresu

A znam na sta mislis.Ono kad ti ugasis komp ne moze niko da se konektuje,ne znam to,nisam radio,al je i meni potrebno.Sad cu vidjeti da neki tut nadjem pa cu probati.

stavrno vise nezz vise sta da radim sad sam stavio si taj kabel ali ne radi aj me dodaj na skype nick: svinjica

Citat: D1ablo poslato Avgust 25, 2011, 17:46:00 POSLE PODNE
stavrno vise nezz vise sta da radim sad sam stavio si taj kabel ali ne radi aj me dodaj na skype nick: svinjica

Brate, trebaš direktno imat taj router prikopčan u PC da bi mogao portove otvarat, znači klepi ga iz te druge sobe i to je to :S

Nemožeš drugačije ovdje ide lock.


Respect to: $--L84S--$, EP,-300-, Extreme, Gonss, мσмαк. ^ [5], Alexandar? Coreli..






OTIÅ AO SA BALKAN-SAMPA. Kontakt: [email protected]