[Pomoc]Tuniranje

Započeo |¤ White ¤|, Avgust 24, 2011, 19:36:56 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Skripta koju koristim: Faction Game
Detaljan opis problema:Treba mi kako da namestim da kad igrac udje kolima u tuning garazu i kad stisne enter da ne izlazi iz kola nego da se vrati u prethodni meni ili da izadje iz garaze?
Takodje mi i treba kako da se sacuva kad nabudzena kola idu na /v park? na primer stavim spojlere i kad idem /v park da mi ostanu ti spojleri?
Dio skripte: Mislim da treba ovo ?
else if(strcmp(x_nr,"park",true) == 0)
       {
           new Float:x,Float:y,Float:z;
new Float:a;
new carid;
new getcarid;
if(GetPlayerVehicleID(playerid) == PlayerInfo[playerid][pPcarkey]) { carid = PlayerInfo[playerid][pPcarkey]; }
else if(GetPlayerVehicleID(playerid) == PlayerInfo[playerid][pPcarkey2]) { carid = PlayerInfo[playerid][pPcarkey2]; }
else if(GetPlayerVehicleID(playerid) == PlayerInfo[playerid][pPcarkey3]) { carid = PlayerInfo[playerid][pPcarkey3]; }
else { return 1; }
getcarid = GetPlayerVehicleID(playerid);
GetPlayerName(playerid, playername, sizeof(playername));
GetVehiclePos(carid, x, y, z);
//GetPlayerFacingAngle(playerid, a);
GetVehicleZAngle(carid, a);
if(IsPlayerInVehicle(playerid,carid) && CarInfo[carid][cOwned] == 1)
{
            new Float:health;
            GetVehicleHealth(GetPlayerVehicleID(playerid),health);
if(health >= 600)//gigicar
{
  if(PlayerInfo[playerid][pPcarkey] == 999 && PlayerInfo[playerid][pPcarkey2] == 999 & PlayerInfo[playerid][pPcarkey3])
{
SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "Nemate auto.");
return 1;
}
if(getcarid == carid)
{
CarInfo[carid][cLocationx] = x;
CarInfo[carid][cLocationy] = y;
CarInfo[carid][cLocationz] = z;
CarInfo[carid][cAngle] = a;
format(string, sizeof(string), "~n~ Parkirali ste vozilo na ovoj lokaciji. ~n~");
GameTextForPlayer(playerid, "Parkirali ste vozilo ovdje. Ovdje ce se respawnovati.", 10000, 3);
OnPropUpdate();
OnPlayerUpdateCustom(playerid);
DestroyVehicle(carid);
CreateVehicle(CarInfo[carid][cModel],CarInfo[carid][cLocationx],CarInfo[carid][cLocationy],CarInfo[carid][cLocationz]+1.0,CarInfo[carid][cAngle],CarInfo[carid][cColorOne],CarInfo[carid][cColorTwo],60000);
TogglePlayerControllable(playerid, 1);
return 1;
  }
}
else
{
SendClientMessage(playerid,COLOR_WHITE,"Ne mozete koristiti ovu komadnu jer vam je vozilo osteceno!");
SendClientMessage(playerid,COLOR_WHITE,"Prvo ga popravite kako bi ste ga mogli parkirati!");
}
}
       }

Neke slike/video za lakse dobivanje pomoci(neobavezno):


â–º USKORO â—,,
•Reg/Log System [100%]•House System [80%]•Bizz System [50%] •Ownership system [90%] •Admin System [90%] •GM System [0%] •Stats System [100%] •Jail System [90%] •Job System [70%] •Event System [40%] •Bank System [60%] •Org/Mafije [35%] •Donator System [10%]
I najveci talenti gube se u neradu, zato nemoj traziti izgovor da ne znas nego naÄ'i resenje!

dragan12

Za tuning mislim da ce i ovako raditi evo ti ova FS: http://www.2shared.com/file/lS34iY4H/filterscripts.html
Nz odavno sam je nasao na Samp forumu nz cija je neka ruska bese nesecam se.


A za ono stavi da zamrzne igraca na tim kordinatama. I onda nece izlaziti.

e hvala ti brt za ovo... sacuva tuning samo bilo nesto namesteno da svaka kola imaju nitro... ali sam to sredio sad je ok.....


samo imam problem stavio sam da ga freeze na one koordinate u garazi i stisnem enter ono opet izadje iz auta..... nzm  sta da radim ?

â–º USKORO â—,,
•Reg/Log System [100%]•House System [80%]•Bizz System [50%] •Ownership system [90%] •Admin System [90%] •GM System [0%] •Stats System [100%] •Jail System [90%] •Job System [70%] •Event System [40%] •Bank System [60%] •Org/Mafije [35%] •Donator System [10%]
I najveci talenti gube se u neradu, zato nemoj traziti izgovor da ne znas nego naÄ'i resenje!

dragan12

Citat: boban1995 poslato Avgust 24, 2011, 22:04:18 POSLE PODNE
e hvala ti brt za ovo... sacuva tuning samo bilo nesto namesteno da svaka kola imaju nitro... ali sam to sredio sad je ok.....


samo imam problem stavio sam da ga freeze na one koordinate u garazi i stisnem enter ono opet izadje iz auta..... nzm  sta da radim ?
http://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=18028.0
Samo stavi timer i u ono public Provera tu stavis tamo kordinate i da ga friza. Ako ne znas i dalje reci pa cu ti ja uraditi ;)

Stavio sam bio ovako:
else if (GetPlayerState(i) == 1 && PlayerToPoint(5.0, i,617.5299,-1.9901,1001.0604))
{
   TogglePlayerControllable(i, 0);
}

i ono ga freeze ali kada stisnem enter izadje iz kola i idalje je freezan.... sad cu da probam onako kako si mi i rekao pa cu da ti javim :)

EDIT: Necee brt.... nzm sto ?

ae mi uradi ako ti nije tesko
Poslednja Izmena: Avgust 24, 2011, 23:27:28 POSLE PODNE od boban1995

â–º USKORO â—,,
•Reg/Log System [100%]•House System [80%]•Bizz System [50%] •Ownership system [90%] •Admin System [90%] •GM System [0%] •Stats System [100%] •Jail System [90%] •Job System [70%] •Event System [40%] •Bank System [60%] •Org/Mafije [35%] •Donator System [10%]
I najveci talenti gube se u neradu, zato nemoj traziti izgovor da ne znas nego naÄ'i resenje!