[pomoc] biz

Započeo sampzone, Jun 05, 2011, 10:22:42 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mod koji ja korisitm: BU

problem: kako sad ja da napravim biz...tj kiosk koji igrac moze da kupi...tj znam da napravim ali sad kako napraviti da kada neko koristi menu ispred njegovog biza da idu njemu pare...posto u kiosk kino ne ulazi pa onda nece imati para...a i moram li stavljati INT u takav biz

dio skripte:/

slike:/

Hvala za pomoc unaprijed!

Pa daj covece umiri vise pravljenje tema, svaka treca tvoja... Potrudi se sam nesto da uradis i da shvatis a ne drugi za tebe!

pa pokusavo sam al ovo neznam...izvinite zbog otvaranja tema...ali sam jos ova i nece vise biti do krajnje nuzde...pls

Pa napraviÅ¡ dialog i da se moze otvoriti na odredenim kordinatam tj. kod toga bizza. I onda stavis  jos da mu oduzme pare SafeGivePlayerMoney(playerid, -pare);

ma znam ja to napraviti...da mu s epojavi dijalog sa prozivodima i da mu oduzme pare...al kako da napravim da te pare daje gazdi biza...tj ako ima gazde...ako nema da pare oduzima ali nikome ne idu

Pa dodas jedan file u koj ce se spremat i onda SetBizzMoney ili tako nesto pa se kolicina novca spremi u fajl i onda da vlasnik to moze podignut

mozel...malo detaljinije objasnjenje...gdje da napravim i kakkav fajl....kako da daju se pare vlasniku