[pomoc] prodavnica

Započeo sampzone, April 24, 2011, 11:40:49 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mod koji ja koristim: ravens edit

problem: mozel mi neko pomoci kako da napravim kada stanem na odredjenu poziciju da kucam npr /kupi i da  mi izbaci spisak proizvoda i da ih mogu kupiti al onda ako kupim hranu da da helte

Hvala za pomoc unaprijed!

koristi:

IsPlayerInRangeOfPoint
ShowPlayerDialog
SetPlayerHealth
i GivePlayerMoney funkcije.
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

ma mozes mi dati cjeli kod ja samo da preuredim i ubacim

Ne
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri




hahaha sta ti meni postas ....pravljenje dijaloga.... OMG to nema veze sa prodavnicom.....msm ima veze zato sto ti proizvodi izadju u dijalogu al ostalo nema veze sa vezom

a sta ti ostalo hoces? napravis obican dijalog i kod OnDialogResponse samo koristis SetPlayerHealth i GivePlayerMoney funkcije, da dodas igracu HP kad pojede nesto i da mu skines pare kao da je platio.  :-\
Citat: ...Neno... poslato Januar 26, 2013, 23:31:02 POSLE PODNE
Poceo sam mapati i tu je doslo do problema.Nakon par mapa,vidio sam post Gottia i kaze da nista nevalja da je katastrofa,i pocnemo se svadjati,psovati.Popusimo bananu obojica,i nakon toga nesto sam napravio (mapu) i Gotti kaze dobra,uh reko opet me zajebava,i saljem ja njemu na pm reko ti mene zajebavas,kaze on ne,i pomirimo se.Nakon toga postali smo dosta dobri

Ne on sve na gotovo mora, vidis koliko je samo tema otvorio, bar da on pokusa napraviti, nego sve najlijepo :SSS
Uskoro novi stunt server iStunt. DoÄ'ite i zabavite se!




   
   




Dizajniram za $$$
Popis stvari koje radim:

Wallpaper √  Signature ×  Logo √  Dizajn stranice (Ne kodiranje) √  Baner √  Avatar √  Animacija √  Intro √

dragan12

Nije mi jasno kako nemozes da uradis. Evo ja cu ti nesto uraditi
if(strcmp(cmdtext,"/meni", true) == 0)
{
if(PlayerToPoint(3.0,playerid,x,y,z)) return SendClientMessage(playerid, COLOR_RED, "Niste blizu prodavnice!");
ShowPlayerDialog(playerid, 41, DIALOG_STYLE_LIST, "Hrana", "Pizza $5\nBurek $5", "U redu", "Odustani");
return 1;
}

if(PlayerToPoint(3.0,playerid,x,y,z)) return SendClientMessage(playerid, COLOR_RED, "Niste blizu prodavnice!");-Sa ovim ispituje da li je igrac na toj poziciji
ShowPlayerDialog(playerid, 41, DIALOG_STYLE_LIST, "Hrana", "Pizza $5\nBurek $5", "U redu", "Odustani"); - Sa ovim mu pokazuje dialog sa id 41 i posle ces valjda skontati sta sam radio
I onda pod public OnDialogResponse
Dodas ovako
if(dialogid == 41)
{
if(response)
{
            new Float:pheal; GetPlayerHealth(playerid, pheal);
    if(listitem == 0)
{
SafeGivePlayerMoney(playerid, -5);//Skida pare igracu
ApplyAnimation(playerid,"FOOD","EAT_Burger",4.1,0,1,1,0,1);//Stavlja animaciju da jede
SetPlayerHealth(playerid, pheal+25);//Daje mu +25 helti
GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername));
format(string, sizeof(string), "* %s jede Pizzu.", sendername);
ProxDetector(30.0, playerid, string, COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE);
}
if(listitem == 1)
{
SafeGivePlayerMoney(playerid, - 5);
                ApplyAnimation(playerid,"FOOD","EAT_Burger",4.1,0,1,1,0,1);
SetPlayerHealth(playerid, pheal+25);
GetPlayerName(playerid, sendername, sizeof(sendername));
format(string, sizeof(string), "* %s jede Burek.", sendername);
ProxDetector(30.0, playerid, string, COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE,COLOR_PURPLE);
}
}
return 1;
}


I ti sada dodaj sta ti hoces radi ce ti valjda. Zar je problem uraditi to?