[POMOC] Memorija

Započeo ΉΥPΣЯΛƬӨЯ, Decembar 22, 2010, 16:46:25 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Imam problem koji se počeo dešavati u zadnjih par dana. Naime, svakih 1/2 sata slobodna memorija na Local disc C se smanjuje za 0,1GB. Strah me da za par dana ne bude na 0, moram brisati stvari da je vraćam lol

Zna li neko možda kako da riješim ovaj problem ?

Znam ja. Javi mi se na pm. Ostavi xfire, msn, skype sta god imas pa cu ti objasniti. Jest duzi proces ali mislim da ces uspijeti
Kada se kunem majkom mozda lazem, ali kada se kunem ocem govorim 100 % istinu! Majke mi!

Ako znas tu napisi da i drugi znaju mozda?
Aequam memento rebus in arduis servare mentem.

Citat: Edin poslato Decembar 22, 2010, 17:03:53 POSLE PODNE
Znam ja. Javi mi se na pm. Ostavi xfire, msn, skype sta god imas pa cu ti objasniti. Jest duzi proces ali mislim da ces uspijeti

Poslo sam ti MSN na PM

Pa te stvari zauzimaju memoriju jbt  :D

Il ti neki virus pojede  :-X

Citat: JuustyGe poslato Decembar 22, 2010, 18:28:26 POSLE PODNE
Pa te stvari zauzimaju memoriju jbt  :D



lol ? Stalno ih brišem nemoguće da je do toga

@Edine ti dok dođeš na MSN ja ću imati 0,1GB
Poslednja Izmena: Decembar 22, 2010, 18:32:05 POSLE PODNE od ΉΥPΣЯΛƬӨЯ [CH]

OBRISI SAN ANDREAS TO TE GARANT ZEZA! hahahahaha

United Rol3Play Back Online
www.united-roleplay.com








...pozdrav za kraj...





oKi sorry. Evo htjeo sam mu preko mikrofona objasniti jer mi je tako deset puta lakse.

Znaci kvar nikakav ne postoji. To se zna desiti ako ste instalirali bilo kakav program koji nije dobro slozen /napravljen (ima bugg-ova)

Znaci evo jedan primjer. Instalirao si neki program/igru i od jednom ti komp gubi memoriju.

Sta je u pitanju ?

U zadnje vrijeme mnoga obicna djeca koja su tek izasla iz kreveta prave razne programe -.- ... To nije mnogo tesko... Ali u tim programima se nalazi mnogo gresaka koje stete vas/nas racunar. Trebate dobro paziti oko toga. Moj prijedlog da ne instalirate programe od raznih /svakakvih providera/proizvodjaca/ljudi ITD.

Kako sprijeciti problem?

Danas se prave antivirusi koji ne dozvoljavaju instaliranje programa ako nisu po pravilu napravljeni ili je greska u nekom slovu tokom pisanja c++ itd.
1. Nabavite dobar antivirus ! - Koji ce se svake sedmice (najdalje) sam update-ovati.
2. Redovno skeniraj te kompjuter jer je moguce da je uzrok problema "VIRUS"
3. Redovno izvrsavajte Clean Up disk- kako bi obrisali razne cookie
4. Redovno obavljaj te Defragmentaciju diska
5. /Dobrovoljni savjet / Cisitite unutrasnjost kompjutera od prasine. /hd/ram/graf./proc/cooler...

Eh sad Prvo sto trebate

1. Ocistiti nepotrebne programe
2. Defragmataciju diska
3. Clean up disk.
4. Skenirati komp od virusa.
5. OVO JE NAJVAZNIJE I CESTO SE DOGADJA POJEDINIM

5. << PRATI SAD >>  Znaci ovako. Odes u MY COMPUTER / Lokal Disk :C / Users ili Korisnici / EH SAD TU IMAS PAR FOLDERA - PO PRAVILU TREBA DA POSTOJI SAMO TRI

- AppData
- Ime tvog kompjutera/korisnickog racuna/ koje si stavio npr meni je : Edin
- Javno ili Zajednicko ili tako nesto u tom smislu ! ...

Sad ako postoji vise tih imena od tvog racunara npr.
Korisnik 1
Korisnik 2
Korisnik 3 ili tako nesto znaci da ih ima vise

Obrisi ih SVE !! Samo ostavi onaj glavni od svog racuna koji koristis stalno.


Znaci DESAVA SE DA WINDOWS PRAVI KOPIJE KORISNICKIH RACUNA I AKO TRENUTNO NA DESKTOPU IMAS 5 GB , U DOKUMENTIMA 10 GB POPUNJENO PROGRAMIMA, FILEOVIMA, MUZIKOM I OSTALO ONDA TI ON PRAVI TE KOPIJE I KAD OTVORIS SVE TE SVUGDJE TI JE ISTA MUZIKA I SVE TO STO IMAS I NA DESKT. I  TAKO TI SE MEMORIJA ZAUZIMA KOMPA.

ZNACI BRISES SVE OSIM SVOG GLAVNOG. AKO NEZZNAS KAKO TI JE IME KORISNICKOG RACUNA KLIKNES NA START I TU TI TREBA PISATI GORE KOD SLICICE ;)


ALI OBAVEZNO I OVE OSTALE ZADATKE DA ODRADIS STO SU GORE NAVEDENI...

Uzivaj ;)
Kada se kunem majkom mozda lazem, ali kada se kunem ocem govorim 100 % istinu! Majke mi!