Savet

Započeo Risticc, Februar 20, 2024, 22:52:45 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pitanje/savet: E ovako, napravio sam da se pojavi textdraw u kome pise da ugasite vozilo upisite /ugasi, ili ako je ugaseno vozilo onda /upali
Opširnije: Interesuje me, da li postoji neki bolji nacin da se ovo uradi, mislim ovo moje radi perfektno, ali bih zeleo da naucim oko optimizacije koda itd, da ga skratim sto vise, a da pristup ostane isti... Nije uopste ni sad dugacak kod, ali verujem da ovo moze da se uradi dosta lakse..

Trenutni kod je ovakav:

[pawn]
if( engine == 0 ) {
         SCM(playerid,  SERVER_COLOR, "{FFFFFF}Da upalite vozilo koristite "col_white"/upali "col_server"ili taster "col_white"2.");
            PaljenjeVozila(playerid);
            SetTimerEx("GasenjeVozila", 3000, false, "i", playerid);
         SCM(playerid,  SERVER_COLOR, "{FFFFFF}Da upalite/ugasite tempomat koristite taster "col_server"'LEFT CRTL'"col_white"." );
      }
      else GasenjeVozila(playerid); SetTimerEx("GasenjeVozila", 3000, false, "i", playerid);

forward PaljenjeVozila(playerid);
public PaljenjeVozila(playerid)
{
    VoziloTag[playerid] = 1;
   PlayerTextDrawShow( playerid, VoziloText[ playerid ][ 1 ] );
   SetTimerEx("TekstTimer", 3000, false, "ii", playerid, 0);
    return 1;
}

forward GasenjeVozila(playerid);
public GasenjeVozila(playerid)
{
   PlayerTextDrawShow( playerid, VoziloText[ playerid ][ 0 ] );
   SetTimerEx("TekstTimer", 3000, false, "ii", playerid, 0);
    return 1;
}
forward TekstTimer(playerid);
public TekstTimer(playerid)
{
    VoziloTag[playerid] = 0;
   PlayerTextDrawHide( playerid, VoziloText[ playerid ][ 0 ] );
   PlayerTextDrawHide( playerid, VoziloText[ playerid ][ 1 ] );
    return 1;
}
[/pawn]

Zamolio bih da ne bude bilo kakvih uvreda ako je nesto nepravilno uradjeno itd, tu sam da pitam... Hvala svima!
Poslednja Izmena: Februar 20, 2024, 22:56:16 POSLE PODNE od Risticc

Nemam osnovu sa kojom bih mogao da ti uradim code ili dam smernice, jer ne znam sta ti je sta i kako definisano.

Univerzalno :

[pawn]
            GetVehicleParamsEx(veh, engine, lights, alarm, doors, bonnet, boot, objective);

            if(engine == VEHICLE_PARAMS_OFF)
            {
                SetVehicleParamsEx(veh, VEHICLE_PARAMS_ON, lights, alarm, doors, bonnet, boot, objective);
            }
            else
            {
                SetVehicleParamsEx(veh, VEHICLE_PARAMS_OFF, lights, alarm, doors, bonnet, boot, objective);
            }

            new str[60];
            format(str, sizeof(str),"% si motor.", (engine == VEHICLE_PARAMS_OFF) ? "Upalio" : "Ugasio");
            SendClientMessage(playerid, -1, str);
[/pawn]

Vazi, iskoristicu ovo hvala. Lock.