Actori

Započeo Risticc, Februar 18, 2024, 12:35:08 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pitanje/savet: Zelim da napravim da se actor kreira pozivom npcKreiraj( id )
Opširnije: Zelim da napravim da se actor kreira pozivom npcKreiraj( id ), ali da bude dynamic actor, da ukoliko se if provere izvrse, i igrac ga upuca npr. ID: 24 gun, da mu iskoci neka poruka... E sad meni nije jasno kako da napravim da on prima damage, da na pocetku ima 100 itd sve sto treba.. Hvala unapred
Poslednja Izmena: Februar 18, 2024, 12:37:08 POSLE PODNE od Risticc

Citat: Risticc poslato Februar 18, 2024, 12:35:08 POSLE PODNE
Pitanje/savet: Zelim da napravim da se actor kreira pozivom npcKreiraj( id )
Opširnije: Zelim da napravim da se actor kreira pozivom npcKreiraj( id ), ali da bude dynamic actor, da ukoliko se if provere izvrse, i igrac ga upuca npr. ID: 24 gun, da mu iskoci neka poruka... E sad meni nije jasno kako da napravim da on prima damage, da na pocetku ima 100 itd sve sto treba.. Hvala unapred
FS za kreiranje dynamic actora: https://balkan-samp.com/forum/index.php?topic=127518.0
Kako da provjeris kolko mu je player dao damage-a i s kojim gunom i bodypart-om.: https://sampwiki.blast.hk/wiki/OnPlayerGiveDamageActor

Uspeo sam, radi funkciju ali me sada interesuje jos, kako da napravim animaciju kad ga ubijem da padne kao i da ne mrda vise dok se ne resetuje opet drugom funkcijom, stavio sam animaciju ali ne radi?

[pawn]public OnPlayerGiveDamageActor(playerid, damaged_actorid, Float: amount, weaponid, bodypart)
{
    new string[128], attacker[MAX_PLAYER_NAME];
    new weaponname[24];
    GetPlayerName(playerid, attacker, sizeof (attacker));
    GetWeaponName(weaponid, weaponname, sizeof (weaponname));

    if (damaged_actorid == mornar1)
    {

      new Float:HP;
      GetDynamicActorHealth(mornar1, HP);
      SetDynamicActorHealth(mornar1, HP-amount);

        if(HP < 1)
        {
            SetActorHealth(mornar1, 0);
         ClearActorAnimations(mornar1);
         ApplyAnimation(mornar1, "FALL_FORWARD", "KO_shot_face", 4.1, 0, 1, 0, 0, 0);
        }
        format(string, sizeof(string), "%s has made %.0f damage to actor id %d (mornar1), weapon: %s", attacker, amount, damaged_actorid, weaponname);
        SendClientMessageToAll(0xFFFFFFFF, string);

    }

    return 1;
}[/pawn]

Citat: Risticc poslato Februar 18, 2024, 17:20:53 POSLE PODNE
Uspeo sam, radi funkciju ali me sada interesuje jos, kako da napravim animaciju kad ga ubijem da padne kao i da ne mrda vise dok se ne resetuje opet drugom funkcijom, stavio sam animaciju ali ne radi?

[pawn]public OnPlayerGiveDamageActor(playerid, damaged_actorid, Float: amount, weaponid, bodypart)
{
    new string[128], attacker[MAX_PLAYER_NAME];
    new weaponname[24];
    GetPlayerName(playerid, attacker, sizeof (attacker));
    GetWeaponName(weaponid, weaponname, sizeof (weaponname));

    if (damaged_actorid == mornar1)
    {

      new Float:HP;
      GetDynamicActorHealth(mornar1, HP);
      SetDynamicActorHealth(mornar1, HP-amount);

        if(HP < 1)
        {
            SetActorHealth(mornar1, 0);
         ClearActorAnimations(mornar1);
         ApplyAnimation(mornar1, "FALL_FORWARD", "KO_shot_face", 4.1, 0, 1, 0, 0, 0); //ApplyActorAnimation
        }
        format(string, sizeof(string), "%s has made %.0f damage to actor id %d (mornar1), weapon: %s", attacker, amount, damaged_actorid, weaponname);
        SendClientMessageToAll(0xFFFFFFFF, string);

    }

    return 1;
}[/pawn]

Ne znam da li si nesto menjao ali ne radi
Poslednja Izmena: Februar 18, 2024, 20:39:01 POSLE PODNE od Risticc

Jesam, moras pogledati kod, ne samo copy-paste....
oznaceno ti je
[pawn]
ApplyAnimation(mornar1, "FALL_FORWARD", "KO_shot_face", 4.1, 0, 1, 0, 0, 0); //ApplyActorAnimation
[/pawn]

Zamenio sam funkciju, ali ne radi, kad ga ubijem on samo stane

[pawn]
ApplyActorAnimation(mornar1, "ped", "KO_shot_face", 4.1, 0, 1, 0, 0, 0);
[/pawn]

Sad uradi animaciju, ali cim je izvrsi opet se vrati na normalno, ali je u kodu stavljeno na 0( a 0 je loop ) kako sad?

Fixano je zbunih se, hvala!