Imam error koji ne znam da resim

Započeo MakiKavasaki, Jun 05, 2022, 21:21:35 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Evo neki deo koda gde mi se nalazi taj error:


     RenderWindow window(VideoMode(1270, 720), "2D Igrica");
     RectangleShape player(Vector2f(76.0f, 162.0f));
     Texture* t;
     player.setTexture(t->loadFromFile("img/coveculjak.png"), false); //Error se nalazi na pocetku zagrade, odma kod "t"
     //Error glasi "Argument of type "bool" is incompatible with parameter of type "const sf::Texture" "


Ako neko zna da ga resi neka se javi

Vidi sta ti vraca loadFromFile ali cini mi se kao bool (makar po onome sta pise error).


Ako je tako onda probaj:
     RenderWindow window(VideoMode(1270, 720), "2D Igrica");
     RectangleShape player(Vector2f(76.0f, 162.0f));
     Texture* t;
     if(t->loadFromFile("img/coveculjak.png")
          player.setTexture(t, false);


EDIT: Evo neki docs sto sam nasao, mozda ti pomogne.
https://www.sfml-dev.org/documentation/2.5.1/classsf_1_1Texture.php

Sad cu da vidim inace probao sam ono sto si mi ti napisao i sada imam drugi error i warning

Evo gledam sad, napravio sam typo, hvali mi zatvorena zagrada u if, tako da ako si samo copy paste nije ni cudo da ima error :D

Ma dobar je taj if ja sam dodao zagradu ali meni je bio neki drugi error, evo sad gledam sajt sto si mi poslao


Hahhhaha inace pocetnik sam u c++-u


EDIT: zaboravio sam da napisem novi error: uninitialized local variable 't' used

Poslednja Izmena: Jun 05, 2022, 22:08:36 POSLE PODNE od MakiKavasaki

Nije inicializan objekat, to jest nisi pozvao construktor. Iskreno koliko dugo nisam radio u C++ zaboravio sam cak kako se tacno poziva konstruktor, znam samo da je ime klase.

Probaj umesto Texture* t; da stavis Texture* t = new Texture();

Problem je sto ne mogu da se setim da li moras da cuvas u objekat/promenivu ili moze i pointer kako si ti stavio. U sustini ako nemoze ovako sa pointerom, maknes * i kad prosledjujes funkciji koja ocekuje pointer prosledjujes po referenci to jest stavljas & ispred argumenta koji prosledjujes.