[POMOC]Text Poslova

Započeo BloOm3R!, Oktobar 20, 2010, 22:37:25 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

U godfatheru je inace tako da kad uzmes posao na mjestu gdje se uzima (pickup) se pokaze text za ako zelis uzet posao i kada uzmes taj text se nepokazuje vise al kada das otkaz nazad se pojavi tako kod svakog nestane kada imas posao kako mogu napravit da bude uvjek prikazan :D

Ja nista nisam razumeo, daj napisi razumnije.. Koristi ... i , xD

ZicMortal

Trebas trazit uvjet u tome gdje god imas taj pickup za neki posao. Vjerovatno provjerava (if(PlayerInfo[playerid][pJob] != posao_koji_trebas_uzet)), zatim to maknes, i trebalo bi prikazivat za sve (i one koji imaju posao, i one koji ga nemaju).

Koliko sam ja razumio od svega ovoga...  :-\

dobro si razumio

i sad imam ovo sta da maknem

Citatelse if (GetPlayerState(i) == 1 && PlayerToPoint(2.0, i,-1932.3859,276.2117,41.0391))
         {
             if(PlayerInfo[pJob] > 0 || PlayerInfo[pMember] > 0) {}
             else { GameTextForPlayer(i, "~g~Welcome,~n~~y~you can become a ~r~Car Mechanic~y~ here ~n~~w~Type /join if you wish to become one", 5000, 3); }
         }



Valjda smaknes ovo else i ovo gdje provjerava dali ima posao




ZicMortal

Stavis ovako -

   else if (GetPlayerState(i) == 1 && PlayerToPoint(2.0, i,-1932.3859,276.2117,41.0391))
         {
             GameTextForPlayer(i, "~g~Welcome,~n~~y~you can become a ~r~Car Mechanic~y~ here ~n~~w~Type /join if you wish to become one", 5000, 3);
         }


I prevedes po mogucnosti.

CitatI prevedes po mogucnosti.

Skonto sam i prije tek sad vidio :D Al Hvala ti zic ti si najbolji  :P