Win 7 (pomoc)

Započeo Alexaa, April 11, 2022, 15:44:46 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Pozdrav svima, imam kratko pitanje. Skinuo sam na stari laptop win 7 (zato sto je los za win 10) i sada imam problem izgleda da driveri za internet nisu skinuti ili su bas zastareli ili sta vec. Da li neko zna kako mogu da skinem te nove drajvere i da ih npr preko flesha ili preko nekog programa ubacim u windows ili sta je vec potrebno da mogu da se povezem na internet?



Da li je moguce da kidare mrtve ovde vise ni salu ne mogu da shvate jebem ti forum...

Citat: Fr0z3n poslato April 11, 2022, 17:21:07 POSLE PODNE
Da li je moguce da kidare mrtve ovde vise ni salu ne mogu da shvate jebem ti forum...
ako znas samo pomozi nemoj nist drugo govorit jer ce se naci neki maolumnik da ti nesto kaze

Naravno da mozes, to sto su novije generacije zaboravile kako se to radilo ranije i ocekuju konekciju na internet cim instaliraju windows to je druga stvar. Imaju ovde i neki koji se secaju i drajvera na CD-ovima i isamo nstalacija drajvera po 2h dok nemozes nista da radis na komp.

Vidi skini sa sajta proizvodjaca za svoj laptop sve moguce drajvere ako ti je mrsko da trazis preko hardware id.
Ili mozes da pokusas da connect android telefon pa da share internet preko USB, ja sam tako u nekoliko navrata radio zato sto mi je bilo lakse. Takodje ako imas wifi dongle negde i naravno wifi konekciju kuci, to ti je lakse posto je plug and play (ima svoje drajvere koji se install kada ga ukopcas u USB port). Ovo ti govorim da mozes da udjes na internet preko tog laptopa da skines drajvere koji ti trebaju ne kao full time soluciju.

Preporuka je Linux ako koristis neki stariji Laptop, iskreno bolja opcija, bolje radi, nije shit kao windows tkd ez  8)

Citat: Deleted User poslato April 11, 2022, 18:51:31 POSLE PODNE
Naravno da mozes, to sto su novije generacije zaboravile kako se to radilo ranije i ocekuju konekciju na internet cim instaliraju windows to je druga stvar. Imaju ovde i neki koji se secaju i drajvera na CD-ovima i isamo nstalacija drajvera po 2h dok nemozes nista da radis na komp.

Vidi skini sa sajta proizvodjaca za svoj laptop sve moguce drajvere ako ti je mrsko da trazis preko hardware id.
Ili mozes da pokusas da connect android telefon pa da share internet preko USB, ja sam tako u nekoliko navrata radio zato sto mi je bilo lakse. Takodje ako imas wifi dongle negde i naravno wifi konekciju kuci, to ti je lakse posto je plug and play (ima svoje drajvere koji se install kada ga ukopcas u USB port). Ovo ti govorim da mozes da udjes na internet preko tog laptopa da skines drajvere koji ti trebaju ne kao full time soluciju.

Ja se jos uvek secam Floppy Disc-a  8)
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.

Sto se linuxa tice to uvek stoji pogotovo za netbook soluciju.
Ali covek pita za windows 7 tako da verovatno ima razloga.

Citat: Deleted User poslato April 12, 2022, 15:33:09 POSLE PODNE
Sto se linuxa tice to uvek stoji pogotovo za netbook soluciju.
Ali covek pita za windows 7 tako da verovatno ima razloga.

Svakako dobit ce preko wine-a iste performanse kao i da koristi na win 7 u sustini, zato sam predlozio   :)
HTML / CSS / Javascript / Inspect : Entry Masterclass.
ReactJS / Tailwind CSS / PWA / Axios / SCSS / Redux, ViteJS : Entry Masterclass.
C / C++ / C# / C-objective - kroz Pawn Lang : Entry Masterclass
Grupisano Pravljenje Objekata : Filterscript.


Sta je to web development?
To je nesto ono kao, kako bih to rekao, izgubis volju za zivotom i zelis da se ubijes, ali to je okej.
Onda jednostavno shvatis da si bio glup i resis problem, das sam sebi lajk,
skuvas NES 3u1 i pripremis se za sledeci projekat.