Misija

Započeo L U K A, Novembar 26, 2021, 10:06:00 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Meni je iskreno zadovoljstvo pratiti raspravu, i ja sam samo rekao svoje mišljenje, a cijenim i tuđa :)

Što se tiče teme, nemam šta da kažem, ne skidam ništa po pitanju includeova/FS-ova iz ove teme, a po slikama to izgleda kao 30 linija koda, komanda, otiđi tamo i to je to?

Citat: daniop poslato Novembar 26, 2021, 22:41:42 POSLE PODNE
Objavi čovjek plugin/include koji koristi apsolutna scena i onda dođe neki balkanac misleći da je na nivou te osobe i objavi kod ("skriptu") od 19 linija i kaže "bitna ti je optimizacija". Mislim da je vrijeme da ljudi koji svoje znanje pokazuju na 6 linija koda prestanu da sviraju kurcu na ovom forumu. (Nemoj se pronaći uvrijeđenim - ne mislim direktno na tebe budući da si jedan od developera zapravo koji radi na većem projektu - Skill Arena, mislim na one koji samo pišu sampleove).
A kako ti znas da neko ko objavi filterscriptu od 50-60 linija koda na forumu ne radi na ozbiljnijem projektu? Mozda je taj kod izbacen iz dosade? Ako sam reko da je bitnija optimizacija nego jezik ne moram biti ajnstajn da bi tako nesto izjavio, to su proste cinjenice.

[Filterscript] Simple Treasure Hunt
[Filterscript] Sistem pecanja
[Filterscript] Meditacija
[Filterscript] Molitva
[Include] Alarm
[Include] Posao Taxi

SA-MP projektu ?   >:(

Mislim da je moja izjava bila i više nego jasna.
Citat: Common poslato Novembar 26, 2021, 23:04:30 POSLE PODNE
je bitnija optimizacija nego jezik ne moram biti ajnstajn da bi tako nesto izjavio, to su proste cinjenice.
Slažem se, ne sumnjam da radiš u Microsoftu ili tako nešto budući da barataš ovakvom terminologijom.
A pošto ima osoba koje ne razumiju jezik do tog nivoa koji je uprošten "crtanjem", mislim na to da su nekada na modove poput Underpointa govorili da neko godinama neće nešto slično napraviti, a danas seru u facu svakom ko ne koristi sasvim nepotrebne plugine za "optimizaciju" skripte, svi aktivni serveri rade na skriptama koje su jako stare (uglavnom kreirane dosta prije pridruživanje mnogih članova ovom forumu), i nisu pisane na način na koji se danas kod piše, i na takav tip koda danas se nađe uvjek neko pametan da sere o istom, a serveri sa po 500-600 igrača rade na isti takav kod.

Btw sellaš shit budući da si se sam pronašao u mojoj izjavi a nisam na tebe mislio  :D
Poslednja Izmena: Novembar 26, 2021, 23:10:37 POSLE PODNE od daniop

Prvo sam mislio da je naziv varijable optional pa sam bio u krivu, a sad se ispostavilo da moram pisati i knjizevnim jezikom po samp forumu na koji dnevno uđe 40 korisnika, zanimljivo. Nisu ni ti modovi iz 2010. brinuli o imenima varijabli nego o kodu i njegovoj funkciji. Tad nije bilo dodataka kao sto su y_groups pa da se radi manji loop nego na for(new i ; i < MAX_PLAYERS ; i++). Cak i oni u to vrijeme su radili vrhunsku optimizaciju i improvizaciju, da su imali ono sto je izbaceno kasnije sigurno bi koristili to .

[Filterscript] Simple Treasure Hunt
[Filterscript] Sistem pecanja
[Filterscript] Meditacija
[Filterscript] Molitva
[Include] Alarm
[Include] Posao Taxi

Žali bože sto ste momku sjebali temu.
SPEED HACK (C++) https://github.com/nouddy/samp-speed-hack
Reliant GameMode (open.mp) https://github.com/nouddy/reliant-omp
SA:MP Landing Page https://github.com/nouddy/samp-landing-page


Kolko drama ima u 7 grama

Citat: Common poslato Novembar 26, 2021, 23:19:19 POSLE PODNE
Prvo sam mislio da je naziv varijable optional pa sam bio u krivu, a sad se ispostavilo da moram pisati i knjizevnim jezikom po samp forumu na koji dnevno uđe 40 korisnika, zanimljivo. Nisu ni ti modovi iz 2010. brinuli o imenima varijabli nego o kodu i njegovoj funkciji. Tad nije bilo dodataka kao sto su y_groups pa da se radi manji loop nego na for(new i ; i < MAX_PLAYERS ; i++). Cak i oni u to vrijeme su radili vrhunsku optimizaciju i improvizaciju, da su imali ono sto je izbaceno kasnije sigurno bi koristili to .
for(new i ; i < MAX_PLAYERS ; i++)
A zašto ne:
[pawn]foreach(new i : Players)[/pawn]
Koji se već jako dugo koristi zapravo? Koristimo include pa zašto ne iskoristiti njegov puni potencijal.
y_groups? - zar stvarno neko to koristi? hahah, prvi nisam nikad niti ću, ne vidim razlog zašto bi to trebao koristiti? to je "olakšani" način grupisanja (ako sam shvatio) koji svakako možeš sam sebi stvoriti.
Ni na jednom fakultetu sa programiranjem nećeš moći raditi ispite sa već kreiranim klasama nego ćeš morati stvoriti svoje kako bi zapravo shvatio kako su to oni prije tebe radili, a tek nakon toga ćeš sebi "Štediti" vrijeme koristeći tuđe biblioteke.

Pazi, dat ću ti jednu odličnu komparaciju, zemlja ima dosta problema, ali život je očigledno predviđen na njoj, ali eto Elon Musk prvi ima želju umrijeti na Marsu, zašto?
A zašto ne? Kalcor je uradio framework koji funkcioniše i ruski serveri sa po 5-6 vezanih servera koji rade na 1000 igrača radili su na osnovnim dijelovima frameworka koji je Kalcor stavio. Vremenom pojave se ljudi poput Denisa i Dayvisiona koji kažu ja želim da imam najbrži procesor komandi i naprave pawn.CMD, između tih ljudi postoji takmičenje, nigdje ne piše da se ti trebaš upucat u čelo ako ne koristiš pawn.CMD, nego koristiš Y_CMD (primjer).
Skriptu nisam otvorio (što sam naveo u 2 prethodne poruke) pa me stvarno kod nje ne zanima (niti ću je skinut), ali ono treba malo biti realan, nismo na burgershotu da se mi ovdje takmičimo ko će napraviti bržu skriptu od 100 linija, a ako uđeš i na taj forum vidjet ćeš ili savjet ili komentar pohvale, nećeš vidjet da neko blati nečiji rad, ma da na ovom forumu stalno dolaze članovi koji nisu nikad imali dodir sa pokretanjem kućnog servera, a da ne pričam o tome da znaju da zamjene ime servera ili nešto slično. Godina je 2021. i na njihovom forumu nalaze se ljudi koji pored obaveza svih kojih imaju, odvoje nešto slobodnog vremena zbog nostalgije i rade na nekom SA-MP includeu (eventualno pluginu). Ako pratiš burgershot zapravo uopšte, primjetit ćeš da je većina objavljenih stvari davno davno urađena i repost je sa orginalnog SA-MP foruma,a updatei su ko sa zadnjih kalcorovih (tipa fixan 1 bug).
Serveri su se 10 godina radili na isti kalup i ljudi su tako naučili + i dan danas na takav način radi i većina (ako ne i svi) veći serveri - odnosno starije zajednice, i rade uspješno, i nevjerovatno je da mod poput Old School-ovog tako dugo traje na toliko hiljada i hiljada različitih računa bez problema, a ko bi rekao da se radi o modu koji je pokrenut prije CCa 10-12 godina, nmp.

Ajmo biti realni.  ;D

Citat: ɴᴏᴅɪ poslato Novembar 26, 2021, 23:27:41 POSLE PODNE
Žali bože sto ste momku sjebali temu.

I zadruga je najgledanija emisija pored svih edukativnih samo zato što se ljudi stalno raspravljaju i svađaju, tako da sigurno nismo nikog oštetili, čak šta više možda će neko provesti više vremena na forumu nego inače da može ispratiti situaciju, a opet i ograđujem se jer je uveliko trajala do moje poruke, gdje sam ja rekao svoje samo mišljenje (kad su svi već) i objasnio ga argumentima, evo treći put.
Poslednja Izmena: Novembar 26, 2021, 23:32:08 POSLE PODNE od daniop

Dobro smo se ispisali vise mi mrsko bit u pravu, ako nista bar se forum aktivirao a tema ko tema.

[Filterscript] Simple Treasure Hunt
[Filterscript] Sistem pecanja
[Filterscript] Meditacija
[Filterscript] Molitva
[Include] Alarm
[Include] Posao Taxi

Citat: Common poslato Novembar 26, 2021, 23:44:27 POSLE PODNE
Dobro smo se ispisali vise mi mrsko bit u pravu, ako nista bar se forum aktivirao a tema ko tema.

Ja uživam da se raspravljam, mislim u startu sam ti rekao da ne mislim na tebe, ali eto nisam aktivan na forumu pa nemam kad , ništa lično hahah
Svakako svako benefituje na neki način tokom rasprave, odnosno nauči nešto novo, dakle nije bed :)

Citat: daniop poslato Novembar 26, 2021, 23:45:48 POSLE PODNE
Ja uživam da se raspravljam, mislim u startu sam ti rekao da ne mislim na tebe, ali eto nisam aktivan na forumu pa nemam kad , ništa lično hahah
Svakako svako benefituje na neki način tokom rasprave, odnosno nauči nešto novo, dakle nije bed :)
od mene se mašala imalo sta naucit  :D :D :D :D :D

Laku noc svima, sanjajte warninge i errore pa se probudite spremni da fixate lajf problems.

[Filterscript] Simple Treasure Hunt
[Filterscript] Sistem pecanja
[Filterscript] Meditacija
[Filterscript] Molitva
[Include] Alarm
[Include] Posao Taxi

Citat: ɴᴏᴅɪ poslato Novembar 26, 2021, 23:27:41 POSLE PODNE
Žali bože sto ste momku sjebali temu.

Beskorisno je al svakako nije imao loše namjere tkd barem nečemu je poslužila tema :D


Fino, al moglo bi to jos dinamičnije  ;D

Gamemod: Spotify Community
Owner: Nodze ( Dzenan Levic )