[HELP] Kompjuter ne prepoznaje zvucnu karticu

Započeo dinkO14, Oktobar 17, 2010, 16:19:34 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Prekjucer sam normalno slusao muziku na kompu i kada sam ga ugasio iskopcao sam zvucnike.Par sati kasnije ukopcao sam ih i ponovno upalio komp,ali kada sam pokreno Windows Media Player javilo mi je gresku:

CitatWindows Media Player cannot play the file because there is a problem with your sound device. There may not be a sound device installed on your computer, it may be in use by another program, or it may not be functioning properly.

Kako sam vec prije imao problema sa zvukom krenuo sam ponovno instalirat drivere od zvucne (sto je prijasnjih par puta rijesilo problem) ali kada je ocitao CD javlja mi gresku da komp nekoristi zvucnu karticu kojoj je potreban taj driver.Zatim sam otisao na My Computer>Properties>Hardware>Sound, video and game controllers - i puf,tamo nema moje C-Media zvucne kartice?

Eh sada,da bude jos cudnije nakon sto sam nakon toga jos par puta palio i gasio kompjuter (ne zaredom,nego kako sam dolazio i odlazio) zvucnu karticu je bilo ponovno ocitalo ali kada bi pustio pjesmu na YouTubeu ili WMPu nebi se nista culo.Naravno kada sam restarto komp opet je nije prepoznao tako da je niti sada ne prepoznaje.

Zna li netko u cemu je problem,jel rijesiv i kako? :*

Riknula ti zvucna ili je izgubila kontakt, jer si reko da je nekad ucita... Probaj ju sam malo "nabit"...