Imovina

Započeo Goku ^, Decembar 16, 2021, 01:54:01 PRE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning): Zelim napraviti kada idem /imovina i izbaci mi tipa KUCE: [180] primer i kada udjem izbacimi ID/tLevel/nCena/tVlasnik i radi super i napravio sam da string itd pokaze tacno 180 kuca, sada zelim ako mi moze neko pomoci da kada ima 180+ da automatski napravi drugu stranu i da na drugu stranu broj 181 itd do 360 i opet napravi sledecu stranu i tako u nedogled
Deo skripte://
Pawno Code: [Izaberi]
[pawn]
         case 0:
         {
            new subString[19000], string[19000], string2[19000];
            foreach(new i : Houses)
            {
               format(subString, sizeof(subString), "%d (%d $%d)\t%s\n",i, KucaInfo[kLevel], KucaInfo[kCena],  KucaInfo[kVlasnik]);
               strcat(string, subString);
            }
            format(string2, sizeof(string2), "ID (Level Cena)\tVlasnik\n%s", string);
            Dialog_Show(playerid, null, DIALOG_STYLE_TABLIST_HEADERS, "Spisak svih kuca", string2, "Izlaz", "");
         }[/pawn]

Citat: Goku ^ poslato Decembar 17, 2021, 23:04:58 POSLE PODNE
neko bilo ko?
Tu stavis for petlju da ide do 180 for(new i = 0; i < 180; i++)  a tamo u OnDialogResponse ako klikne button Napred ides for(new i = 180; i < MAX_KUCA(ili kako vec); i++)
sad ne moras na tom drugom odma do max kuca da ide nego da ide npr do jos dodatnih 180 jer sta znam klk ih ima for(new i = 360; i < (koliko vec) ; i++) valjda si me skonto


U prvom dialogu naprimjer DIALOG_KUCE sa "for(new i = 0; i < MAX_KUCE; i++)"  napravis dole opcijama komande ili u listi funkciju sledeca strana i kada ode na nju izbacuje dialog_KUCE2 sa for"(new i = 180; i < MAX_KUCE; i++) " ima ono jos stvari koje mozes

a i ovo je malo glupo bar meni ali svako ima svoje misljenje

[pawn]case 0:
         {
            new subString[19000], string[19000], string2[19000];
            foreach(new i : Houses)
            {
               format(subString, sizeof(subString), "%d (%d $%d)\t%s\n",i, KucaInfo[kLevel], KucaInfo[kCena],  KucaInfo[kVlasnik]);
               strcat(string, subString);
            }
            format(string2, sizeof(string2), "ID (Level Cena)\tVlasnik\n%s", string);
            Dialog_Show(playerid, null, DIALOG_STYLE_TABLIST_HEADERS, "Spisak svih kuca", string2, "Izlaz", "");
         }[/pawn]

Mislim da moze i ovako

   [pawn]case 0:
         {
            new subString[5000], string[50]; //racunas MAX_PLAYER_NAME (24 simbola) + MAX LEVEL 9999(npr 4 simbola) + CENA 999000000(9 simbola) pomnozis sa kolicinom koliko se zeli nesto ispisati koliko ID u tvom slucaju 180 ovo je neki otprilike proracun 24+4+9 = 37*180 = 6600
                                strdel( subString, 0, sizeof( subString ));
            foreach(new i : Houses)
            {
               format(string, sizeof(string), "%d (%d $%d)\t%s\n",i, KucaInfo[kLevel], KucaInfo[kCena], KucaInfo[kVlasnik]);
               strcat(subString, string);
               
               Dialog_Show(playerid, null, DIALOG_STYLE_TABLIST_HEADERS, "Spisak svih kuca", subString, "Izlaz", "");
                    strdel( subString, 0, sizeof( string ));
            }
         }[/pawn]

Upwork Skills
Back-end:
• PHP Frameworks (Laravel, Symfony,Codeigniter)
• Python/Django
• Node.js

Front-end:
• HTML
• CSS pre-processing (SASS, LESS)
• Javascript (JQuery, Ajax, Vue, Angular, React, etc.)
• Bootstrap

CMS
• Wordpress (Woocommerce)
• Shopify, Magento

Citat: // xunder poslato Decembar 18, 2021, 04:16:14 PRE PODNE
new subString[19000], string[19000], string2[19000];
predivno
Mislim da je malo jadno uporedjivati sebe kao profesionalnog skriptera i mene pocetnika koji se snalazi kako zna i ume, i ti bi ako znas puno vise od mene mogao pomoci i kako da napravim ono sto zelim umesto sto mi se ismejavas sto sam nabio stringove da bih video vise kuca

To što ti želiš naziva se paginacija, probaj sa ovime: https://github.com/Nickk888SAMP/Dialog-Pages
Također, što se tiče dužine stringa, probaj da je minimalno veća od broja karaktera koji ćeš imati u dialogu, napravi sebi neku računicu, veličina ne bi trebala da prelazi 2048 nikako, a ti imaš 19000.

Citat: Grella™ poslato Decembar 18, 2021, 13:16:44 POSLE PODNE
U prvom dialogu naprimjer DIALOG_KUCE sa "for(new i = 0; i < MAX_KUCE; i++)"  napravis dole opcijama komande ili u listi funkciju sledeca strana i kada ode na nju izbacuje dialog_KUCE2 sa for"(new i = 180; i < MAX_KUCE; i++) " ima ono jos stvari koje mozes

a i ovo je malo glupo bar meni ali svako ima svoje misljenje

[pawn]case 0:
         {
            new subString[19000], string[19000], string2[19000];
            foreach(new i : Houses)
            {
               format(subString, sizeof(subString), "%d (%d $%d)\t%s\n",i, KucaInfo[kLevel], KucaInfo[kCena],  KucaInfo[kVlasnik]);
               strcat(string, subString);
            }
            format(string2, sizeof(string2), "ID (Level Cena)\tVlasnik\n%s", string);
            Dialog_Show(playerid, null, DIALOG_STYLE_TABLIST_HEADERS, "Spisak svih kuca", string2, "Izlaz", "");
         }[/pawn]

Mislim da moze i ovako

   [pawn]case 0:
         {
            new subString[5000], string[50]; //racunas MAX_PLAYER_NAME (24 simbola) + MAX LEVEL 9999(npr 4 simbola) + CENA 999000000(9 simbola) pomnozis sa kolicinom koliko se zeli nesto ispisati koliko ID u tvom slucaju 180 ovo je neki otprilike proracun 24+4+9 = 37*180 = 6600
                                strdel( subString, 0, sizeof( subString ));
            foreach(new i : Houses)
            {
               format(string, sizeof(string), "%d (%d $%d)\t%s\n",i, KucaInfo[kLevel], KucaInfo[kCena], KucaInfo[kVlasnik]);
               strcat(subString, string);
               
               Dialog_Show(playerid, null, DIALOG_STYLE_TABLIST_HEADERS, "Spisak svih kuca", subString, "Izlaz", "");
                    strdel( subString, 0, sizeof( string ));
            }
         }[/pawn]
Nece tako radit probao sam

Citat: Goku ^ poslato Decembar 19, 2021, 22:42:21 POSLE PODNE
Jako smesno evo vam banana kao nagradu za taj vrhunski humor, ja sam ovo okacio kako bi pomogli, obljasnili itd itd a ne ismejavali i podjebavali a znam da 90% vas ovde nema pojma da uradi ni ovo do sad sto sam uradio


Odgovorio ti čovjek ti si preskočio taj odgovor.



Citat: Slade poslato Decembar 19, 2021, 00:16:51 PRE PODNE
To što ti želiš naziva se paginacija, probaj sa ovime: https://github.com/Nickk888SAMP/Dialog-Pages
Također, što se tiče dužine stringa, probaj da je minimalno veća od broja karaktera koji ćeš imati u dialogu, napravi sebi neku računicu, veličina ne bi trebala da prelazi 2048 nikako, a ti imaš 19000.

Citat: Goku ^ poslato Decembar 18, 2021, 21:51:40 POSLE PODNE
Mislim da je malo jadno uporedjivati sebe kao profesionalnog skriptera i mene pocetnika koji se snalazi kako zna i ume, i ti bi ako znas puno vise od mene mogao pomoci i kako da napravim ono sto zelim umesto sto mi se ismejavas sto sam nabio stringove da bih video vise kuca

Nisam nikada usporejivao sebe sa nekim ili nekoga sa sobom. To sto sam ti na sarkastican nacin ukazao na gresku (koje si i sam svjestan koliko vidim) ne znaci da sam bolji ili losiji programer od tebe.

Stack je zajebana stvar ako ga ne handlujes kako treba. Takodje, rjesenje nije upisati #pragma dynamic ((19000*4*3)/4) i nastaviti po svome. Kao pocetniku (sto si sam za sebe rekao), preporucujem ti da naucis osnove programiranja i procitas pawn-lang.pdf koji je odlicno dokumentovao osnove PAWN-a.

Dovoljan ti je jedan string


new string[500] = "Bla bla";
for(new i = 0; i != 10; ++ i) format(string, sizeof string, "%s %d ", string, i);
print(string); // out: Bla bla 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9