Robbery - Progress Bar

Započeo noddy_, Novembar 21, 2021, 21:51:47 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

kada koristis vec ysi libraby, zasto bi koristio Pawn.CMD a ne y_commands, koje je uzgreg bezbroj puta optimizovaniji i ima vise mogucnosti? Ako koristis neki libraby istrazi sta sve ima i iskoristi ga u potpunosi...

Citat: Fr0z3n poslato Februar 06, 2022, 21:09:44 POSLE PODNE
kada koristis vec ysi libraby, zasto bi koristio Pawn.CMD a ne y_commands, koje je uzgreg bezbroj puta optimizovaniji i ima vise mogucnosti? Ako koristis neki libraby istrazi sta sve ima i iskoristi ga u potpunosi...

Ne bih se slozio da je optimizovaniji, Pawn.CMD je plugin, ycmd je include. Slazem se sa drugim dijelom, da je bolje u slucaju YSI integracije (a danas svaki mod koristi YSI) koristiti y_commands, ali pawn.CMD je bas zbog cinjenice sto je memory hacking plugin vanzemaljski brz, i nemoguce ga je porediti sa includeom. Svakako i moj opinion je kao tvoj, u slucaju koristenja YSI biblioteka, svakako je y_commands bolji izbor, ali ne i obavezan, niti bolji u "overallu", odnosno van YSI paketa.

Postoje i neke informacije da memory hacking plugins nece biti dozvoljeni pa ni pawn.cmds u open.mpu ali nisam siguran koliko su te informacije pouzdane.

Citat: Slade poslato Februar 06, 2022, 21:12:47 POSLE PODNE
Ne bih se slozio da je optimizovaniji, Pawn.CMD je plugin, ycmd je include. Slazem se sa drugim dijelom, da je bolje u slucaju YSI integracije (a danas svaki mod koristi YSI) koristiti y_commands, ali pawn.CMD je bas zbog cinjenice sto je memory hacking plugin vanzemaljski brz, i nemoguce ga je porediti sa includeom. Svakako i moj opinion je kao tvoj, u slucaju koristenja YSI biblioteka, svakako je y_commands bolji izbor, ali ne i obavezan, niti bolji u "overallu", odnosno van YSI paketa.

Postoje i neke informacije da memory hacking plugins nece biti dozvoljeni pa ni pawn.cmds u open.mpu ali nisam siguran koliko su te informacije pouzdane.

Most command processors, when they claim they are faster, only time how long it takes to CALL the command. Once code execution reaches the command, that's it. But what happens inside the command? For most people, the first thing they do is check if a player can use the command. This permssion check isn't included in the command processor time because it is deemed part of the command itself. y_commands, however, does these checks for you, and includes the time taken to do these checks in its reports. Despite this overhead, it is still faster than many command processors. So you can have a slightly faster processor and much slower commands, or a slighty slower command processor and much faster commands (because the processor does the hard work for you).

Koristim y_commands, ali se i dalje ne slazem da je bolje optimizovan (a dobro nisi ni naveo brzi) od pawn.cmda ,to sto si copy-paste je neko napisao na osnovu svojih pretpostavki gledajuci u ycmds, neke slike, dokazi? Na orginalnom forumu koji je Kalcor ugasio bio je test izmedju command procesora gdje je pawn.cmd bio ubjedljivo najbolji. Svakako ako sam shvatio tvoj tekst, Despite this overhead, it is still faster than many command processors, YSI ce ti pokusati pomoci, ali ako pises okej komandu, ne mora znaciti da uopste hoce,a i sam teksts kaze unatoc tome, i dalje je brzi od nekih command procesora, sto znaci da mu je to prije svega mana, a zatim da je brzi od "nekih", sto definitivno nije pawn.cmd. PawnCMD on other side je kao sto sam naveo i plugin, a ne smatram da ima potrebe danas koristiti plugin u vidu cmd procesora.

Takodjer u SAMP svijetu imas dosta developera koji su contribute na velike staze, poput Y_Lessa, ali generalno i ljude koji imaju different opinion, svako ce ti izvuci razloge zasto je to nesto tako, ali nece i njegove mane.. Naveo sam da se slazem sa tobom naposljetku kada je ovaj slucaj u pitanju,tako da nemoj to uzeti kao uvredu  ;D

svidja mi se ovo
main ( ) {
    print("Kolke skije Bog te jebo!");
}



Mnogo imaš ti još da jedeš kačamak.
skrr
Moj tutorijali: Bazilion indent warninga
WORK? : Smart Project 1.2 , Leskovacki Detmec, Rodjendanski  server


Penzionisani balkanski samp kripter