Pitanje (bez Å¡ale molim)

Započeo Osamu Dazai, Avgust 28, 2019, 16:24:21 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ovako, kužim da puno pričam o novcu u poslednjih par dana (nzm jesam li ovde uopšte, nije bitno), ali me zanima šta da radim sa istim...

Kada napunim 18 ili 19 godina (veoma uskoro, 3-4god) dobijam osiguranje koje mi otac uplaćuje od kada sam roÄ'en:

E sada, mnogo razmišljam i ako je verovatno rano da razmišljam o tome, ali ne znam šta bih radio sa tim novcem...

Ne znam da li do 18-19 godine da detaljno proučim SyS Admin tutoriale i otvorim neki hosting?service?bilo šta na internetu?

Zanima me ima li ko ideje a da želi da ih podeli sa mnom, neću dobiti bog zna šta novca ali dovoljno da se započne malo veći biznis pa da čujem Vaše mišljenje :)
My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons


Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin


Citat: Vodka PlayObožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.

To bi uvijek trebalo biti jednostavno, radi ono sto volis, trudi se i uspjet ces, ako to volis to radi :D
Medjutim jos si mlad da sa 15 16 godina razmisljas sta ces sa 18 19 , mnoge stvari ti se mogu proomijeniti tako da ne razmisljaj o tome vjeruj mi :D
Sto bi jedan reper rekao, malo ko postaje licnost kada vadi prvu licnu, uzivaj , a ideje i zelje ce doci same od sebe vremenom , i volja za ono sto zelis raditi.

Otvori servis za popravku kompjutera, ili radnju za prodaju delova kompjutera... A to sto ti oces radi privatno i otvori Web stranicu. Tolko od mene al rano ti da razmisljas o tome i tupis onu stvar, sve ces to kasnije sam da odlucujes.


Izmena: Eo ja jos malo kad zavrsim kao Teh. za Zastitu Zivotne Sredine. Lepo cu da se zaposlim u Opstini ili Elektro Distribuciji posto imam vezu i radicu, gospocki covek u odelu seta po gradu...
Poslednja Izmena: Avgust 28, 2019, 16:35:51 POSLE PODNE od ꜱʜᴀᴋᴜʀ ᴅᴀᴋᴀ

Znam, možda sam napisao a možda i nisam; Znam da je rano ali opet, valja imati neki cilj, da krenem na vreme;

Ja ovo neću prestati pa neću :D
My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons


Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin


Citat: Vodka PlayObožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.

Najbolje je ako ne znas da te pare prosledis meni na racun , tu su najsigurnije :D
Salu na stranu , nemoj se zamlacivati sa sampom nego lepo otvori neki private biznis i uzivaj ;) na sampu leba nema ;)

Pocnes skupljati ljude , odnosno publiku , ljude od kojih bi mogo zaraditi (samperi , svaki drugi otvara server) , pridobijes ih, uplati malo kvalitetnije masine,platis kakvu reklamu preko yt ili nesto, mozda bi mogao nesto :D
EDIT: Napravi ono sto ja planiram, otvoris svoj obrt , servis kompjutera, uzmes poticaj od Drzave ili otvoris "jedinstveni obrt" i sam si financiras, radis za to vrijeme negdje i skupljas za opremu i sve da mozes otvoriti radnju :P
Poslednja Izmena: Avgust 28, 2019, 16:33:09 POSLE PODNE od Purdinho

Najbolja investicija bi ti bila da meni sve uplatiš na PayPal ili MC.
You'll be always in my heart, the end and thanks for amazing times. #WeAreLords

i ja imam isti problem

TIIIIIRRRRRRUUUUUU RIIIIIIIIIIIIIIIII RUUUUUUUUUUUUU

poradis malo na sebi, zavrsis kurs, odobre ti oruzani list i radis kao obezbjedjenje

Preporucujem ti da ucis programiranje, kad kod stignes uzmes malo ucis, vjezbas, a vidim vec znas svasta tako da ti nece biti tesko, do dvadesete mozes da usavrsis par programskih jezika.. a hosting da pravis to ti nikako ne preporucujem, osim ako te to bas privlaci

Citat: androo poslato Avgust 28, 2019, 18:55:26 POSLE PODNE
Preporucujem ti da ucis programiranje, kad kod stignes uzmes malo ucis, vjezbas, a vidim vec znas svasta tako da ti nece biti tesko, do dvadesete mozes da usavrsis par programskih jezika.. a hosting da pravis to ti nikako ne preporucujem, osim ako te to bas privlaci

Mislim sada lagano bi uzeo pare jer na balkanu iskreno nema dobrih hostinga, ako bi iskombinovao to znanje koje bih imao tada i novac bi bilo baš dobro :D
My tutorials: y_inline & y_dialog, Ternary Operator, y_flooding, y_bit, samp-logger, Pawn Plus I Deo ( Dynamic Strings ), Map Zones, TextDraw Buttons, y_iterate, easyDialog, samp-plugin-timerfix
My includes: TextDraw Buttons


Respect: Bunta, Vedran, Ivan Bagarić, Itz.Yansi, Rade Ćurić (ni ja ne verujem)
Biggest respect goes to: ADRFranklin


Citat: Vodka PlayObožavam te "skriptere" koji probleme rešavaju tako što menjaju mod svaka 2 dana, tako će sigurno naučiti.
Neko im nacrta u temi Å¡ta treba uraditi, al' ne vredi nisu svi za skriptanje.

Ono sto zelis to i ostvari,nemoj dozvolit da te neko sputava u tome  ;)

Ako imas dovoljno vremena i novca mozes otvoriti svoj blog, ljudi na tome uzimaju dobre pare  :)