Debugs

Započeo zmzm31, Januar 19, 2019, 13:46:30 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning): pojavljuju mi se neki debugovi
Dio skripte: [ pawn ]//[ /pawn ]
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log): [ code ]https://pastebin.com/vqWR07y2 /code ]
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem): https://pastebin.com/vqWR07y2
Games aren't created by writers rocking up to developers saying 'l have this great game story.' it's about establishing relationships and working hand in hand to create something wonderful.

Jel ti radi mod perfektno ?
NLoccos

Array index out of bounds, to ti znaci da skripta ako ucitava yini/mysql naiÄ'e na taj .ini odnosno file koji ne moze ucitati jer izlazi iz zadane vrijednosti, drugim rjecima, imas definiranu fukciju za max i min toliko brojeva, a on ti ucitava -400 ovdje, daj mi public OnPlayerUpdate i naznaci mi liniju 40777 da vidim u cem je problem tocno
Poslednja Izmena: Januar 20, 2019, 00:55:49 PRE PODNE od [~Scripter~]Danny


Citat: [~Scripter~]Danny poslato Januar 20, 2019, 00:54:22 PRE PODNE
Array index out of bounds, to ti znaci da skripta ako ucitava yini/mysql naiÄ'e na taj .ini odnosno file koji ne moze ucitati jer izlazi iz zadane vrijednosti, drugim rjecima, imas definiranu fukciju za max i min toliko brojeva, a on ti ucitava -400 ovdje, daj mi public OnPlayerUpdate i naznaci mi liniju 40777 da vidim u cem je problem tocno
Kakav ini/mysql, izbacuje mu za OnPlayerUpdate..

daj OnPlayerUpdate i označi te linije na koje ti baca debug tj. 40777

Citat: [~Scripter~]Danny poslato Januar 20, 2019, 00:54:22 PRE PODNE
Array index out of bounds, to ti znaci da skripta ako ucitava yini/mysql naiÄ'e na taj .ini odnosno file koji ne moze ucitati jer izlazi iz zadane vrijednosti, drugim rjecima, imas definiranu fukciju za max i min toliko brojeva, a on ti ucitava -400 ovdje, daj mi public OnPlayerUpdate i naznaci mi liniju 40777 da vidim u cem je problem tocno
https://www.lazalazarevic.rs


Baca ti zbog vozila, pokusavas getati id vozila igracu koji nije u vozilu jer je -400 sto je 99.99% vehicle model :)
Respect: Bašovski, Captain Foux, Purda (sladak) and Harexe!



@LoOdaK de ponesi kokice , spremio sam kolu xD da gledamo , ovo ce zanimljivo buti :D :D :D

#Offtipic
NLoccos

@Belic420
Posalji onPlayerUpdate ljudino i liniju 40777
kOji u stvari koristis gmod???

Gamemod: Spotify Community
Owner: Nodze ( Dzenan Levic )

Citat: Pharaoh poslato Januar 20, 2019, 06:46:42 PRE PODNE
Kakav ini/mysql, izbacuje mu za OnPlayerUpdate..

daj OnPlayerUpdate i označi te linije na koje ti baca debug tj. 40777
Baca na "New namevv[256]".
   if(IsPlayerInAnyVehicle(playerid))
      {
          if(!VoziloJeBicikla(GetVehicleModel(GetPlayerVehicleID(playerid))))
          {
              new namevv[256];
         format(namevv, sizeof(namevv), "%s", ImenaVozila[GetVehicleModel(GetPlayerVehicleID(playerid)) - 400] );
         PlayerTextDrawSetString(playerid, BRZINOMER[playerid][11], namevv);
         }
    }
Games aren't created by writers rocking up to developers saying 'l have this great game story.' it's about establishing relationships and working hand in hand to create something wonderful.

Anydesk rekao sam ti juce
Respect: Bašovski, Captain Foux, Purda (sladak) and Harexe!



Citat: Pharaoh poslato Januar 20, 2019, 06:46:42 PRE PODNE
Kakav ini/mysql, izbacuje mu za OnPlayerUpdate..

daj OnPlayerUpdate i označi te linije na koje ti baca debug tj. 40777

Vidim sreco moja, sto ne znaci da ne ucitava neki dio iz OPU, zato trazim cijeli OnPlayerUpdate, a ja govorim opcenito o cem se radi kad izbaci taj error...


Citat: [~Scripter~]Danny poslato Januar 20, 2019, 14:44:56 POSLE PODNE
Vidim sreco moja, sto ne znaci da ne ucitava neki dio iz OPU, zato trazim cijeli OnPlayerUpdate, a ja govorim opcenito o cem se radi kad izbaci taj error...
Cernobilac, -400 je za GetVehicleID / Model :)
Oladi ako ne znas ;)
Respect: Bašovski, Captain Foux, Purda (sladak) and Harexe!



@LoOdaK jesam ti rekao da ce biti ovo zanimljivo  :D :D :D 8)
NLoccos

Citat: N_loccos poslato Januar 20, 2019, 15:24:26 POSLE PODNE
@LoOdaK jesam ti rekao da ce biti ovo zanimljivo  :D :D :D 8)
Tvoja poruka je glupa jer sam ja decku rekao do cega je :)
Do GetVehicleModel-a je, pokusava uzet model vozila, a ako igrac nije u vozilu returnat ce 0 i crash ce biti :)
Respect: Bašovski, Captain Foux, Purda (sladak) and Harexe!



Citat: Zahvali se :) poslato Januar 20, 2019, 15:31:31 POSLE PODNE
Tvoja poruka je glupa jer sam ja decku rekao do cega je :)
Do GetVehicleModel-a je, pokusava uzet model vozila, a ako igrac nije u vozilu returnat ce 0 i crash ce biti :)

Ne kontas ti o cemu je rec xD

Ovo je Offtopic , nije direktno vezano za temu , nego korisnike na ovoj temi  :D
NLoccos