Default Value [ MySQL ]

Započeo bunta, Januar 20, 2019, 21:08:11 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Problem(error/warning): Ovako posto trenutno prebacujem mod iz YINI-a u MySQL kada se na kucnom registrujem, sve normalno radi i upise sve kao da ima default value, i ako nema upise sve 0 sto je za sad dovoljno, ali na linuxu nece to da uradi nego izbacuje ovo ispod, da li mozda postoji neki query da postavim u bazi sve default za sve kolone, jer nemam zivaca da idem redom i namestam jednu po jednu...
[ERROR] error #1364 while executing query "INSERT INTO `korisnici` (`Name`, `Password`, `Salt`) VALUES ('Ime_Prezime', SHA256', 'SALT": Field 'Pol' doesn't have a default value

Dio skripte:/
Debug iz server_log(ukoliko je u pitanju crashanje servera - crashdetect log): /
Slika/video ingame problema(obavezno ako je ingame problem): /

Mnogo imaš ti još da jedeš kačamak.
skrr
Moj tutorijali: Bazilion indent warninga
WORK? : Smart Project 1.2 , Leskovacki Detmec, Rodjendanski  server


Penzionisani balkanski samp kripter


Posalji deo kada se insertuje u bazu korisnicki nalog

"I choose to have faith, because without that, I have nothing."


Mozes nam pokazati query za kreiranje tablice 'korisnici'?, ako ti radi na windows mysql-u, pretpostavljam da ce isto i na linux, jedino ako nisi rucno na windowsu dodavao defaultna polja, pa si ovamo zaboravio, jer taj SQL standard postoji vec dugiii niz godina, sto bi znacilo ako nemas iste verzije mysql-a na windowsu i linuxu, siguran sam da nebi trebao imati problem sa defaultnom vrijednosti.
Software Developer

Citat: Ogıl. poslato Januar 20, 2019, 21:15:16 POSLE PODNE
Posalji deo kada se insertuje u bazu korisnicki nalog
Imas u prvom postu, ali evo ti ponovo
INSERT INTO `korisnici` (`Name`, `Password`, `Salt`) VALUES ('Ime_Prezime', SHA256', 'SALT"
Promenio sam da neko slucajno ne bi uzeo pw za sebe x)

@Ino42O
Tablicu sam pravio rucno, exportovao sam je i dodao u phpmyadmin na VPS-u tako da je bukvalno sve isto..
Ne znam sta da radim nista mi pametno ne pada na pamet, jedino da je na vps-u starija verzija mysql-a kao sto kazes, to je i meni palo na pamet ali ono ... w/e

Mnogo imaš ti još da jedeš kačamak.
skrr
Moj tutorijali: Bazilion indent warninga
WORK? : Smart Project 1.2 , Leskovacki Detmec, Rodjendanski  server


Penzionisani balkanski samp kripter


Citat: nikisb poslato Januar 21, 2019, 10:03:31 PRE PODNE
Imas u prvom postu, ali evo ti ponovo
INSERT INTO `korisnici` (`Name`, `Password`, `Salt`) VALUES ('Ime_Prezime', SHA256', 'SALT"
Promenio sam da neko slucajno ne bi uzeo pw za sebe x)

@Ino42O
Tablicu sam pravio rucno, exportovao sam je i dodao u phpmyadmin na VPS-u tako da je bukvalno sve isto..
Ne znam sta da radim nista mi pametno ne pada na pamet, jedino da je na vps-u starija verzija mysql-a kao sto kazes, to je i meni palo na pamet ali ono ... w/e

Usporedi structure tablica lokalno I na serveru, ako fali dodaj rucno def. vrijednosti, a inace skriptu dodaji querye za kreiranje tablica lakse ti je, da nemas dupli posao
Software Developer

Pobaj u ongamemodeinit da napravis query koji ce kreirati tablicu, ako ne postoji i postavljati default vrednosti