Audio Driver

Započeo King2, Decembar 18, 2017, 20:35:32 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Eh ovako,prije nekoliko dana sam kupio laptop,uz njega sam dobio USB na kojem se nalazio Windows 10 jer je taj laptop samo kompaktibilan sa tim sistemom.Na njemu nije bio instaliran sistem,pri cemu sam se bacio na posao ubacio sam usb napunio laptop i poceo da instaliravam sistem.Nakon instaliravanja sistema primjetio sam da mi se nije instalirala zvucna karta ili vam ga audio driver.
Na konstrukciji laptopa slikovit prikaz pokazuje 2 mala zvucnika ispod njega plus standardni audio jack od 3.5mm.Posto sam to primjetio automatski sam se bacio u potragu za audio driverom pri cemu sam ga nasao na originalnoj stranici,pomocu koje imate kao support ali drugacije vrste taj support vam omogucava da izaberete koju vrstu koristite dali koristite njihov neki racunar ili laptop,ja sam izabrao laptop ime,model i broj modela,i on mi je izbacio drivere pri cemu je bio i taj audio driver.Skinuo sam ga i posto nije bio instalacioni program morao sam ga instalirati putem Device Managera.U ZIP fajlu su mi dosla 2 fajla ali u oba fajla su bila 2 drivera INTEL WDMA i Realtek,prvo sam instalirao iz prvog fajla Realtek gdje mi ja javilo kao uredjaj je pravilno instaliran molimo da ponovo pokrenete racunalo da bi uredjaj radio normalno.Normalno odmah sam restartovao,nakon restarta situacija je ista idalje nemam instaliran audio driver,odlucim da i instaliram intel wdma,i onda opet ista poruka da se instaliralo normalno i da ponovo pokrenem racunalo,eh tu nastaje problem,nakon restarta izbaci mi poruku Your PC went in to problem please wait to we can collect some errors to show you a problem,to mi se pojavi nakon 2 restarta,poslje 2 restarta izbaci mi dok se okrece onaj krug Diagonsig your pc.Nakon tog Diagonsig ako sam fino napisao ako ne jbg izvinite me,izbaci mi kao 2 mogucnosti Povratak na Win10 i Dodatne Mogucnosti(inace isao sam povratak na Win10 i opet isto bude isti error)izabrao sam Dodatne mogucnosti koje mi daju da problem popravim pomocu USB-a na kojem se nalazi sistem ili da ga vratim na "tvornicke postavke",pokusao sam preko usb-a no nije uspjelo pa sam ga vratio na tvornicke,pomislio sam da je 1 fajl mozda ostecen pa mi zato izbaca error.Instalirao sam iste fajlove iz drugog fajla no isti je problem,isti error sve isto.Ako moze iko da pomogne ja bi mu bio zahvalan.Da naglasim pokusavao sam preko everesta ali mi i on poceo da ide na onu stvar,sad mi izbaci da se maticna zove apito crb,pa poslje mi izbaca da je maticna Intel AGTL+,tako da ni za jedno ni za drugo nisam nasao.Pa pomozite kako znate i umijete.

Detalji laptopa:
Ime:ZED
Model:Air Mini
Proizvodnja:I-Life Technologies USA
Respect: Harexe,Muma,Depay,Hrustanovic,Tosic,#Rakic,Maxwell,Medo,anDro,Dedic,SlavicBeast,gReeDy.amx,berroni.amx,LoOdak,Kasperzi

GAME OVER

Nisam nikad vidjao ovakav problem :)

Može biti svašta,da fajl drajvera nevalja,može biti čak i matična,sistem,svašta nešto.

Jesi probao naći te drajvere na nekom drugom sajtu osim njihovog? Probaj naći,skini pa vidi,takodje novi sistem ako možeš uraditi i to probaj.
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!



Citat: LoOdaK poslato Decembar 18, 2017, 21:36:02 POSLE PODNE
Nisam nikad vidjao ovakav problem :)

Može biti svašta,da fajl drajvera nevalja,može biti čak i matična,sistem,svašta nešto.

Jesi probao naći te drajvere na nekom drugom sajtu osim njihovog? Probaj naći,skini pa vidi,takodje novi sistem ako možeš uraditi i to probaj.
Pokusavao sam sa raznim driverima no ne funkcionise
Respect: Harexe,Muma,Depay,Hrustanovic,Tosic,#Rakic,Maxwell,Medo,anDro,Dedic,SlavicBeast,gReeDy.amx,berroni.amx,LoOdak,Kasperzi

GAME OVER

Citat: King2 poslato Decembar 18, 2017, 21:59:06 POSLE PODNE
Citat: LoOdaK poslato Decembar 18, 2017, 21:36:02 POSLE PODNE
Nisam nikad vidjao ovakav problem :)

Može biti svašta,da fajl drajvera nevalja,može biti čak i matična,sistem,svašta nešto.

Jesi probao naći te drajvere na nekom drugom sajtu osim njihovog? Probaj naći,skini pa vidi,takodje novi sistem ako možeš uraditi i to probaj.
Pokusavao sam sa raznim driverima no ne funkcionise
Onda je problem do sistema,matične vjerovatno,probaj to uraditi novo,takodje update bios.
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!