Racunar - Pomoc

Započeo Denzla Å alabajzer, Novembar 27, 2017, 19:31:03 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

E vako zaradio sam nesto para pa kontam kupiti komp.  :D Nasao sam neka tri koja mislim da su dobra ali opet ne razumijem sa ja u to. E sad napisite koji od ovih je najbolji.
1. https://www.olx.ba/artikal/23277830/racunar-hp-dual-core-e5200-2-5ghz-r7-250/#detaljno - Stavio bi u njega jos 2gb ram.
2. https://www.olx.ba/artikal/27102308/racunar-gamer-c2d-3-0ghz-nvidia-2gb-ddr5/
3. https://www.olx.ba/artikal/27543830/desktop-racunar-dell-optiplex-755/
Poslednja Izmena: Novembar 27, 2017, 19:34:11 POSLE PODNE od .Denzla.

Mislim da je 3. najisplativije uzeti.

Kada biras PC jednostavno nadji neki sa dobrim procesorom i sa malom cenom.(jer koliko se secam od njega zavisi brzina, verovatno i od ram memorije).
Po meni je ovaj drugi posto ima 3.0ghz procesor a pritom je jeftin, ovaj treci ti je skuplji + ima slabiji procesor.
Ovaj prvi ti je najgori, jer kao sto vidis ima 2,5ghz + 2gb rama + 1gb vrama (graficka)
Oduvek sam se pitao:
"Zbog cega se ljudi toliko brinu jedni za druge?",
"Zasto ljudi daju sve od sebe da usrece neku osobu?"

Najjednostavnije receno brinu se jer vole tu osobu celim svojim srcem,
daju sve od sebe da je usrece zbog toga sto ne zele da je ikada vide tuznom ili rasplakanom.
#xsarnaaparatima..

Prvi otpisujem odma :)

Teška je odluka jer drugi računar ima dobru grafičku karticu,procesor je dual core socket 775 ako se ne varam (isti je socket i kod 3 računara),RAM je DDR3,to je bitno

Dok kod 3 računara imaš bolji procesor,ali je matična ploča DDR2 što je i problem,ja kad bih uzimao gledao bi DDR3 jer DDR3 ima veću brzinu,što dosta utiče na brzinu računara,i grafička je takodje dobra,ali je brža grafika kod drugog računara

Znači imas komp koji ima slabiji procesor (ne mnogo),bolju grafičku,DDR3 memoriju
I imaš komp koji ima bolji procesor,sporiju grafiku,ali DDR2 memoriju

Odluka je tvoja
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!



@LoOdaK Samo da te jos pitam koje bi igre mogle na taj drugi?  :)

Citat: .Denzla. poslato Novembar 27, 2017, 21:34:53 POSLE PODNE
@LoOdaK Samo da te jos pitam koje bi igre mogle na taj drugi?  :)
Trebala bi moći pokrenuti GTA V,CSGO naravno,ali on više zavisi od procesora,nezz sad ja još na kakve igre ti ciljaš,navedi neke pa ću vidjeti
CitatElectric Power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels!



Citat: LoOdaK poslato Novembar 27, 2017, 21:40:33 POSLE PODNE
Citat: .Denzla. poslato Novembar 27, 2017, 21:34:53 POSLE PODNE
@LoOdaK Samo da te jos pitam koje bi igre mogle na taj drugi?  :)
Trebala bi moći pokrenuti GTA V,CSGO naravno,ali on više zavisi od procesora,nezz sad ja još na kakve igre ti ciljaš,navedi neke pa ću vidjeti
Ne znam posto sam prvi put cuo za tu graficku. Uglavnom neke novije igre od 2014.

Citat: Raptorâ,,¢ poslato Novembar 27, 2017, 21:12:33 POSLE PODNE
Kada biras PC jednostavno nadji neki sa dobrim procesorom i sa malom cenom.(jer koliko se secam od njega zavisi brzina, verovatno i od ram memorije).
Po meni je ovaj drugi posto ima 3.0ghz procesor a pritom je jeftin, ovaj treci ti je skuplji + ima slabiji procesor.
Ovaj prvi ti je najgori, jer kao sto vidis ima 2,5ghz + 2gb rama + 1gb vrama (graficka)
Hvala na prijedlogu. ;)


Nisu bas nesto jaki,najisplatljivije ti je ovaj 3,samo mu graficku ojacaj malo i to je to

Citat: Perra poslato Novembar 27, 2017, 21:48:58 POSLE PODNE
Nisu bas nesto jaki,najisplatljivije ti je ovaj 3,samo mu graficku ojacaj malo i to je to
Ma dobro ntrb. meni nešto jako, a i onako poslje mislim nadogradjivati. Hvl. ;)